Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Странно пукане на корите на вратите


Voyslav Filipov

Recommended Posts

Привет колеги, карам Octavia 2 от известно време. Когато се движа да речем по павета или неравности корите на вратите пукат отвратително, особено тази зад мен. Някой друг имал ли е същия или подобен проблем?

 

Предварително Ви благодаря :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няяя са плашиш ! Не са корите , уплътненията са ! Пръскаш със силиконов шпрей , чакаш 2 мин да изсъхне и газ ! smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Купувам си силиконов спрей, пръскам върху гъбичка и нанасям върху уплътнението. Правилно ли съм разбрал.

Или нанасям между уплътнението и самата врата?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да правилно си рабрал!Целта на тази гимнастика е гумените уплътниния да стана мазни и мекички и да не се втвърдяват от предстоящите студове! smile035

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз си купих вакса на Sonax. http://senax.bg/index.php/index/tirdlpr ... not/page/2

До сега мазах, обаче нещо не ми вдъхна доверие. Някак си суха стои, не е мазна, едвам личи, че е мазано с нещо. Все едно си намазал с някакъв много твърд сапун и като тръгнеш да я размазваш, се разнася трудно, плюс това незнам колко трябва се се слага. Утре ще видя, дали нещо е попило или не. Ще видим колко работа, ще свърши като стане студено.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами моите и сега си пукат и то доста. Все още не съм ги намазал с нищо, но ще трябва да се взимат мерки

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тва на Сонакс го пробвах миналата зима. Нещо не ме изкефи и си остана намазано като сопол.... после пролетта трих, трих, трих, докато не го махна, щото на всичкото отгоре остава и по дрехите, ако случайно се допреш до уплътнение. Уплътненията спират да скърцат, ако си регулирате хубаво вратите (премествате заключващите скоби с 2-3 милиметра навътре и тва е). После се затварят малко по-трудно, но за сметка на това доста по-плътно и няма никви скърцания и шумове от вятър.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Уплътненията спират да скърцат, ако си регулирате хубаво вратите (премествате заключващите скоби с 2-3 милиметра навътре и тва е). После се затварят малко по-трудно, но за сметка на това доста по-плътно и няма никви скърцания и шумове от вятър.

Това при мен не върши работа, да не говорим, че ако вратата влиза прекалено навътре се измятат външните уплътнения и на места даже отзяват.

Отделно, че грознее, когато вратите не са изравнени помежду си и с останалите ламарини!

Възможно е твоята кола да е с по-добрите уплътнения и вратите да са били по-навън от нормалното :roll: .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Димо, ви го каза-силиконов спрей!

Другият вариант е препарат за миене на чинии-ПУР,ЕХО,ТЕСТ и т.н. :smt030

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От 1 м. ми поскърцва/потропва задна дясна врата и тая тема ми напомни какво се прави в такъв случай - силиконче и но проблемс. Изолирбандът на бравата си стои, но явно не е достатъчен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Уплътненията спират да скърцат, ако си регулирате хубаво вратите (премествате заключващите скоби с 2-3 милиметра навътре и тва е). После се затварят малко по-трудно, но за сметка на това доста по-плътно и няма никви скърцания и шумове от вятър.

Това при мен не върши работа, да не говорим, че ако вратата влиза прекалено навътре се измятат външните уплътнения и на места даже отзяват.

Отделно, че грознее, когато вратите не са изравнени помежду си и с останалите ламарини!

Възможно е твоята кола да е с по-добрите уплътнения и вратите да са били по-навън от нормалното :roll: .

 

Е чакай де, не трябва ся с 1 см. да влиза навътре! Трябва да се внимава да си останат вратите в същата равнина като останалите ламарини... моите си бяха леееееко навън и затова ги преместих навътре. За скърцането не съм 100% сигурен, щото моите не скърцаха преди това.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз си мисля,че,ако се залепи лентичка от велур или нещо подобно самозалепващо,ще се избегне контакта на гумата с метала и няма да скърца.Ако някой има идея какво да бъде можем да пробваме.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

valdo , ти мажеш ли гумите с мъзга ? :) Нали след 2008г , еди си кой месец вече не скърцали гумите !!!

Ако при теб и други колеги след 2008/9 г не скърцат да вземем да си поръчаме нови гумички бре ...

Всъщност , ако "ЗАВОДА за ШКОДИ" е пич ще изтегли всички шкодилаци да им смени гумичките на вратите - без пари !!!

То не бе скърцане - не бе чудо !!!

По такъв начин би направил реклама сам на себе си , а и клиентите биха били доволни ... Двойна полза . Да , ама не !!!

 

Според мен това си спада към гаранционните случаи и щом ви скърца и си траете - сами сте си виновни ! smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Външните уплътнения при мен НЕ СКЪРЦАТ!

 

И аз съм си мислил за някаква лентичка да облепя вратата точно срещу уплътнението.

Проблема е да не започне да влиза вода (с велур може точно така да стане).

Най-доброто решение е тънка замозалепваща тефлонова лента (най-добре прозрачна :mrgreen: ) с ширина примерно 5-10mm.

Бързо търсене връща следните резултати:

това е иделното решение, но количеството е микроскопично за тези 10 лв :evil: - http://www.pulsar.bg/prodDetails.php?prod_id=12155

http://www.interbelts.com/products-tapes-glass.php

http://sealfort.com/index.php?cat_id=131&page_id=233

http://icotech.info/materials.aspx

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е ли по-добре да се свалят първо външните уплътнения и да се види дали има скърцане , после да се монтират и да се свалят вътрешните и пак да се сподели резултата...Тогава да се вземе решение къде да се лепи НЕЩОТО .

Никога не съм си задавал въпроса откъде идва СКРЪЦ-ът , просто пръскам и вън и вътре със силиконов спрей и поне 2 месеца - няя проблеми.

Между другото на audi '80 ,което няма външно уплътнение , което да предпазва от прах се чува същото ( дори по-силно) прискърцване през зимата . Лятото - нема . Без мазане .

 

п.п. Чавдаре , може след 10-на години уплътненията да се припаснат към вратите , бе . Също така и задните сп. апарати да се поизносят аксиално и да спрат да тракат... smile159 Наздраве и за Варна ! smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи вие проби си правете колкото си искате smile048 , аз пръскам само вътрешното и всичко веднага заспива!

Няма какво да се припасва, и след 100 години положението ще си е същото...

Проблемът е, че необработената гума има много голямо сцепление към боята.

При малки движения уплътнението се огъва, но остава зацепено към боята.

При по-голямо разместване връзката се разцепва за съвсем кратко и пак зацепва на ново място, при което се чува "пук".

При най-големите размествания това става на серии и се получава ефект като тракане.

Това е фактологията, който иска да си прави собствени проучвания smile049 .

Решението е или да се обработва гумата за да е "мазна", или на отсрещната страна да има материал с минимално триене.

Тефлонът е материалът с най-малко триене, на практика няма триене с никой друг материал.

---

Не знам каква е точно цената на уплътненията, но май отива на около 700-800 лв за четирите smile096 .

Най-гадното е, че никой не знае дали няма да му пробутат от "звучните".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

цената за всичките 8 уплътнения е 440лв. ,но аз мисля,че няма смисъл да се сменят всичките.

Аз съм пробвал да мажа само вътрешните и после външните и резултата е тишина след намазване на външните. smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята е 10.2008г. и скърца та се али. А ако не мажа редовно започва да тропа точно както е описал Чавдар. Кажете кой е силиконовия спрей дето трае 2 месеца.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами аз ползвам силиконов спрей SOUDAL , както за уплътненията на вратите , така и за скърцащите тампони по предното окачване. По окачването върши перфектна работа - цяла зима ТИШИНА. След изсъхване ( около 2-3 мин) остава доста мазен.Цена - към 8 лв. в бояджийските магазини. smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.