Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Светлина на таблото какво значи?


kniagolo

Recommended Posts

Здравейте колеги,

 

Интересуваме да ли някой от Вас знае какво точно представлява когато светлината на таблото е включена както е показано на снимката?

 

Искам да кажа, че това се появява на таблото от време на време, не е постоянно ама ми къса нервите! Дайте предложения как да го поправим и какво точно може да е ?

 

Мерси предварително и наздраве! smile159

post-6613-138453259765_thumb.jpg

post-6613-138453259775_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Долната светлина е датчик на контролната система на ауспуховите газове, трябва да свети след като завъртиш на контакт и да изгасне след като пуснеш двигателя. Свети ли и след това? Другата светлина свети или при дръпната ръчна спирачка, или при ниско ниво на спирачна течност, или ако има проблем с ABS-a

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересуваме да ли някой от Вас знае какво точно представлява когато светлината на таблото е включена както е показано на снимката?

 

Жълтата светлина е за диагностика на двигателя /не само на изгорелите газове/, червената - както ти е обяснил колегата по-горе.

 

Ако искаш да получиш коректен отговор - казваш марка модел на колата, вид гориво, откога се наблюдава - /добре би било да кажеш "Откакто си монтирах газово и ми свети въпросната лампа"/, нещо правено ли е по колата преди да се прояви дефекта и т.н. дай макс инфо и ще получиш каквото ти трябва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здравейте,

 

значи да кажа, че газова уредба нямам и не е слагана никога на колата. Принципно от около 2-3 месеца се наблюдава този проблем с лампата, но не мога да разбера защо веднъж се включва веднъж не! Мислих, че не е кой знае какъв проблем, но явно не е така....

 

Сменян е алтернатора принципно, но от както съм я взел нищо друго няма сменяно. Колата е Фабия, 1.6 бензин 2001 г.

 

Кажете какво трябва да се прави в тази ситуация?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здравейте,

 

значи да кажа, че газова уредба нямам и не е слагана никога на колата. Принципно от около 2-3 месеца се наблюдава този проблем с лампата, но не мога да разбера защо веднъж се включва веднъж не! Мислих, че не е кой знае какъв проблем, но явно не е така....

 

Сменян е алтернатора принципно, но от както съм я взел нищо друго няма сменяно. Колата е Фабия, 1.6 бензин 2001 г.

 

Кажете какво трябва да се прави в тази ситуация?

Като начало,направи една диагностика.100% компютъра е записал грешка,и от там ще разберш от къде ти идва проблема.

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здравейте,

 

значи да кажа, че газова уредба нямам и не е слагана никога на колата. Принципно от около 2-3 месеца се наблюдава този проблем с лампата, но не мога да разбера защо веднъж се включва веднъж не! Мислих, че не е кой знае какъв проблем, но явно не е така....

 

Сменян е алтернатора принципно, но от както съм я взел нищо друго няма сменяно. Колата е Фабия, 1.6 бензин 2001 г.

 

Кажете какво трябва да се прави в тази ситуация?

 

Чакай сега, такава кола няма.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ти ме шокира, няма 1.6 бензин на фабия 1...нещо си в грешка, освен ако не е присаждан от друга кола...какви са буквите на двигателя...?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ти ме шокира, няма 1.6 бензин на фабия 1...нещо си в грешка, освен ако не е присаждан от друга кола...какви са буквите на двигателя...?

 

 

Колега, наистина съм в грешка писах го набързо и съм се объркал 1.4 mpi...колата не е моя, а на една позната и знаете как е малко жените и те незнаят....но да диагностика ще се прави и дано да е дал просто грешка.

 

Мерси на Всички колеги от форума...ако имате и други идеи споделяйте.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...вероятно се касае за...

Колеги, стига с тези "вероятности". На компютърна диагностика колата си казва всичко. Иначе само си чешем езиците.

 

 

А на въпроса

Интересуваме да ли някой от Вас знае какво точно представлява когато светлината на таблото е включена както е показано на снимката?

Отговорът е: представлява подсещане от страна на колата - "Закарай ме на диагностика"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...вероятно се касае за...

Колеги, стига с тези "вероятности". На компютърна диагностика колата си казва всичко. Иначе само си чешем езиците.

 

 

А на въпроса

Интересуваме да ли някой от Вас знае какво точно представлява когато светлината на таблото е включена както е показано на снимката?

Отговорът е: представлява подсещане от страна на колата - "Закарай ме на диагностика"

:smt017

вероятнасти колкото искаш smile091

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И при мен се получаваше така миналата зима. Първоначално светваше от време на време, и то при ниски обороти на ниски предавки. След това започна да свети постоянно, като от време на време светваше и EPCто. След диагностика в Еуратек се оказа, че дроселовата клапа е за почистване.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...
...вероятно се касае за...

Колеги, стига с тези "вероятности". На компютърна диагностика колата си казва всичко. Иначе само си чешем езиците.

 

 

Де да беше... Моята изглежда не всичко си признава. С този проблем в 3 различни сервиза (вкл. и ЕТ) отговора е: Няма записани грешки, всичко си работи нормално.

Хубавото е, че все по-рядко ми се обажда...

Аз комп. диагностика на кола Не мога да правя, не ми е работа, а и няма да ми бъде, поради което си плащам за такава ( нормално).

Колега (ако Боби Доктора е лекар), не знам защо си останал с впечатлението, че си чеша езика, та аз в този форум съм приказлив почти колкото риба smile159

Извинявам се на всички за спама :oops:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.