Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

разход на фелиция 1.3 карбуратор


pasko

Recommended Posts

Днес София - Севлиево и обратно с малко въртене и в двата града общо 385км. за точно 40лв. или около 31литра. По нисък разход не ми е давала! Общо трима души в колата, максимална скорост 150 км/ч средна да речем 100. Не съм търсил икономия, карах според условията и с до 20км над ограниченията. Мисля, че съм засякал разхода реално защото преди да тръгна заредих на ЕКО до горе, след това в Севлиево долях към 13литра /16лв/ на Лукойл за да не ми свърши по обратния път и като се върнах заредих пак до горе на същото ЕКО и на същата колонка. Колата не е скопена а напротив върви на максимума за душицата си. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 120
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • felicialx

    19

  • C2H5OH

    12

  • The Best Forman

    9

  • katilarium

    8

Най-много писали в темата

Да Фана да те цитирам от една предишна тема, дето казваше, че не е възможно Фелиция да харчи по-малко от 10/100, а? smile150

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...
Да Фана да те цитирам от една предишна тема, дето казваше, че не е възможно Фелиция да харчи по-малко от 10/100, а? smile150

 

Всяко нещо е невъзможно докато не ти се случи ;) След последното пътуване съм направо изненадан- София-Белоградчишки скали и обратно общо 428км. с точно 32.8 литра газ което по моя сметка е 7.67л/100км. Карал съм според ограниченията и отгоре с изключение на връщане когато минах през Петрохан и там условията и времето не позволяваха да се кара с повече от 50.

 

Въздушния филтър ми е вече на 12000км. и имам чувството, че колкото повече остарява дава икономия. smile091 Ще видим колко ще изкара.

 

На градско обаче под 10 не ми се е случвало. s_flag

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 месеци по-късно...

Извинявам се за тъпия въпрос, но така и не мога да схвана колко вида двигатели 1.3 има, че не мога да разбера моя точно какъв е - 1995 LX, това карбуратор ли е, моноинжекцион ли е, какво е МПИ, както го наричате? smile049 smile049 smile049 Предварително благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявам се за тъпия въпрос, но така и не мога да схвана колко вида двигатели 1.3 има, че не мога да разбера моя точно какъв е - 1995 LX, това карбуратор ли е, моноинжекцион ли е, какво е МПИ, както го наричате? smile049 smile049 smile049 Предварително благодаря!

MPI (МПИ) - Многоточков инжекцион от Multi Point Injection.

А ако не си знаеш моторчето - вземи да го снимаш и да пуснеш тук някоя снимка - все някой ще го познае :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом е "LX" - 1.3 карбуратор 58 к.с.

Фаворита ми е LX , па е моноинжекцион ... LX е ниво на оборудване и няма нищо общо с мотора smile049

Колегата ако иска да рабере повече за мотора си да си погледне какво му пише в големия талон при № на мотора , да си дръпне някоя от книгите от раздел "Литература" и да чете какво пише в таблиците !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега аз карам Фела 1,3 карбуратор,бензин/газ.Разхода на газ за 100 км извън града е 7л а градско е 8,5 - 9л в пиковите часове.Зимата градско на газ гони 10л.Сега за бензина в града лятото 8,5-9л а през зимата 10л.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Привет,

изчетох цялата тема понеже съм се навил на 99% 1.3 чисто да си взема с газчица. Разхода хич не е за пренебрегване, но толкова съм се наплашил от каквато и да е електроника по колите, че бягам като дявол от тамян. Имам рено гранд сценик служебно и за година и половина след като му изтече гаранцията всичкото електроника издъхна като за 2-3 хиляди лева. То хубаво комфорт и икономия ама то от сервиза не е излезнала последните два месеца.

А иначе рекордна разлика в разхода ме е давало едно Сузуки самурай 1.3 дълга база от 88г. Лятото е песен 5-6 на 100 извън градско, градско с литър отгоре, но зимата разхода го умножаваш по две и по три, зависимо колко е загряла. Това 20 на 100 бензин в града не го имаше за нищо тази ръждива кошница.....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес пресен разход 318км. София- Пловдив-Стамболийски-София, скорост по магистралата 115-140км/ч иначе 80-100 даде разход 26.5л. засечено пълно пълно на една и съща колонка на ЕКО при София ленд. Колко се явява на 100 не съм смятал, но е добър разход.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз оня ден пресен разход:

София - Ботевград - Скравена - Люти Брод - Елисейна - манастир Седемте престола - Реброво - София = 210 км смесен разход (20 км градско + 85 км магистрала + 90 км Искърско дефиле + 15 км Околовръстно) - 17 л газ или разход 8 / 100. Средна скорост не мога да определя, щото към Седемте Престола е 12 км баир, а Искърскто дефиле е в ремонт от Мездра до Нови искър вкл. Засечката е от фул макс до фул макс на едно и също ЕКО, на една и съща колонка, в един и същи ден - неделя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеци по-късно...

Имам "Фелиция97"г. карбуратор като е влажно времето и като тръгна да я карам започва да ми придърпва.почиствам палеца и дистрибуторната капачка и се оправя,но последният път въобще спря да пали.Изглежда делкото май се прецака.Та търся делко по евтино някой да предложи.Аз съм от Бургас.тел за връзка 0895787597 mail :ivka80.1980@abv.bg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам "Фелиция97"г. карбуратор като е влажно времето и като тръгна да я карам започва да ми придърпва.почиствам палеца и дистрибуторната капачка и се оправя,но последният път въобще спря да пали.Изглежда делкото май се прецака.Та търся делко по евтино някой да предложи.Аз съм от Бургас.тел за връзка 0895787597 mail :ivka80.1980@abv.bg

Ако сметнеш за необходимо....За двигател 135,136.Ако е 136 Х,няма да се получи добре,там характеристиките на делкото са други.viewtopic.php?f=14&t=29712

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Здравейте,

абе в тоя студ все ми е в ума,ако не дай си боже се тресна у некоя преспа и не мога да изляза,колко ли време ще работи на място за да духа парното топличко ....или опростено - "Колко харчи на празен ход за час работа?" :roll: smile021 :roll:

Чел съм,но от несигурен източник,че разхода на празен ход е колкото са оборотите,но с мерна единица "грам" (абе по-точно си е "милилитър" ама карай) ....та може ли да се вярва на това smile096

Благодаря предварително и безавариини км

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега, когато е студено и моят фаворит дава ненормално голям разход, незнам на какво се дължи на студа ли, или на прецакан смукач, което ще опиша в отделна тема! Колата е само на бензин. Моля, споделете какви са вашите впечатления от зимния разход?!? s_flag

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега, когато е студено и моят фаворит дава ненормално голям разход, незнам на какво се дължи на студа ли, или на прецакан смукач, което ще опиша в отделна тема! Моля, споделете какви са вашите впечатления от зимния разход?!? s_flag

 

Скача леко с до 2 литра, но не винаги и аз не знам защо при положение, че подгрявам на бензин. Повече от 13 градско не е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен пък колегата ми, който си купи една Фелиция с различни сини цветове ме пита аджеба таз кола толкова ли трябва да харчи? Питам - колко? "Ми малко над 10/100 газ. Казвам - да, дори е малко отгоре. Но ако киснеш по задръстванията е така. Стига до 11/100.

Кви са тия 13/100, кви са тия филми не ми е ясно. Аудито ми харчи 12.5/100 газ, хем е 1.6, 100 кс и е поне 200 кила по-тежко.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За твоята Фелиция сме чели много и вече знаем, че е най-икиномичната в света. За съжаление е само една. smile159

 

Що бря .....и аз се бях ошашавил,че папка много,но ....но откакто взех да заключвам капачката на резервоара взе да дава добър разход smile048 .Е,междувременно смених кабелите на свещите,че бяха силиконови и изглеждаха много добре ....но само изглеждаха.Та не се лъжете де ....аз сложиш такива с жица,а не както на силиконовите- искропроводящи.

А в студа си е нормално да се качи разход с 1-2 литра бензин.Моята съм я излекувал от автоматичния смукач като съм го отстранил.Сутрин я държа на крак 20-30 секунди и си се закрепя и нема проблеми ....пък стане ли минус 30-40 градуса - че то за каране ли ще е бря,я пред бъчвата smile004

А за фела карб 10/100 градско все си мисля че е нормално ..... е с лекинко удушаване мое и да слезе до 7-8/100,но с таз верига е тегаво(авто с ангренажен ремък по-понася за удушаване)

 

Ми това ми е опита и наблюденията за 2г собственик на шкодилак smile152

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За твоята Фелиция сме чели много и вече знаем, че е най-икиномичната в света. За съжаление е само една. smile159
Точно обратното. Бих казал, че твоята е само една. Ама пусто не ти се вярва и не ти се ходи на една диагностика. А нещата са толкова прости - кабели, свещи, оригинална дистрибуторна капачка, палец на делкото (Гената ше ти каже кой точно), нов въздушен филтър и добра диагностика.

 

А що се отнася до кабели - както всички знаят има кабели и кабели. Моите бяха и останаха силиконови. Никога никакви грижи не са ми създавали.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За твоята Фелиция сме чели много и вече знаем, че е най-икиномичната в света. За съжаление е само една. smile159
Точно обратното. Бих казал, че твоята е само една. Ама пусто не ти се вярва и не ти се ходи на една диагностика. А нещата са толкова прости - кабели, свещи, оригинална дистрибуторна капачка, палец на делкото (Гената ше ти каже кой точно), нов въздушен филтър и добра диагностика.

 

А що се отнася до кабели - както всички знаят има кабели и кабели. Моите бяха и останаха силиконови. Никога никакви грижи не са ми създавали.

 

Хихи,ама аз кола съм си купил бря,не жена ...че да и обръщам Фнимание всеки ден и да подменям чак и кабелите като маслото на 5-10хил км

С две думи да не е ставала кола,деа :smt032 smile096 smile004

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За твоята Фелиция сме чели много и вече знаем, че е най-икиномичната в света. За съжаление е само една. smile159
Точно обратното. Бих казал, че твоята е само една. Ама пусто не ти се вярва и не ти се ходи на една диагностика. А нещата са толкова прости - кабели, свещи, оригинална дистрибуторна капачка, палец на делкото (Гената ше ти каже кой точно), нов въздушен филтър и добра диагностика.

 

А що се отнася до кабели - както всички знаят има кабели и кабели. Моите бяха и останаха силиконови. Никога никакви грижи не са ми създавали.

 

Прав си за диагностиката - никак не им вярвам и не ходя защото съм ходил със старата кола на много места и ефект не е имало. Иначе колата върви идеално, кабелите и капачката са оригиналните, палеца е нов и комутатора е от Фаворит защото оригиналния се повреди. Мисълта ми е, че ако има проблем по тоците ще прави номера а тя върви като по масло.

 

Ако кажеш къде си струва реално да се отиде на газ диагностика може и да се реша.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.