Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

разход на фелиция 1.3 карбуратор


pasko

Recommended Posts

Недей,че лично на мен ми е доста болно за съвсем приличния шкодов двигател,пенсиониран от VW съвсем незаслужено впрочем.То не е каквото да смениш ангренаж на 450 000 пробег! за 100 лв в гаража-не-е-е-ще ходиш в сервиза за щяло и нещяло пари да вървят-какво е туй евтиното масло 6 лв килото и що да нямаш 37 компютъра!-не си го измислям-четох за Хюндай-дано не греша-че имало толкова в някой техен джип-а просто можеше да сложат горен разпределителен вал и да си карат с тоя мотор като пичове поне още 10 години без 2 турбини и 5 клапана на цилиндър-че се ядосах ама :evil:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 120
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • felicialx

    19

  • C2H5OH

    12

  • The Best Forman

    9

  • katilarium

    8

Най-много писали в темата

Нали точно за това става дума, нисък разход ,евтина подръжка ,много бърз и стартов , непретенциозен към газифициране какво повече да искаш от една кола , ама продадоха се на германците и те пък не го одобриха , хванаха та набутаха vw мотота и изхабиха хубаевата кола smile175 , само дето качиш ли се веднъж в 1,6 и разбираш че маи 1.3 е малко полуфабрикат от малко позабравени светли соц времена

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Те германците ръце и крака да целуват,че на първите пасати мотора чак много от чешкия не се различава,освен вала в главата,и французите могат се изказа по въпроса,и като седнах на опел астра 1,6 моноинжекция,щях да се пребия на пътя,ама не от скорост,ами от нетръгване и невървеж :lol: Под 2000 оборота не щеше да отлепи колата от място,вече в 4000 си тръгна добре,кат за 75 коня :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

разход на Фелиция 1.3 карб -около 9 л софийско бензин само,като колата не се жали много и се кара един вид като работна.скоро време може и газчица да се сложи.

колата е на 40 000 км ,но това го вярваме 2-3 ма души,защото на външен вид е имала поне 2 удара,пък и 2 ри собственик съм.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мойта е Фаворит 1.3 мпи. На мен ми гълта 9/100 градско, а извънградско пада на 7-8/100 (при скорост 80-85км.) на газ. Като се има в предвид, че 5та година от както съм сложил гаста изпарителя не е баран, отварял съм само веднъж да почистя филтърчето, беше катран черно :mrgreen: и нищо, палиш и изчезваш .. това естествено през лятото, а зимата с литърче качва. На бензин извънградско съм я засичал само и ми дава 6.5 с гонене до 100км.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мойта е Фаворит 1.3 мпи. На мен ми гълта 9/100 градско, а извънградско пада на 7-8/100 (при скорост 80-85км.) на газ. Като се има в предвид, че 5та година от както съм сложил гаста изпарителя не е баран, отварял съм само веднъж да почистя филтърчето, беше катран черно :mrgreen: и нищо, палиш и изчезваш .. това естествено през лятото, а зимата с литърче качва. На бензин извънградско съм я засичал само и ми дава 6.5 с гонене до 100км.

Уникална кола с уникален разход на газ. smile126

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мойта е Фаворит 1.3 мпи. На мен ми гълта 9/100 градско, а извънградско пада на 7-8/100 (при скорост 80-85км.) на газ. Като се има в предвид, че 5та година от както съм сложил гаста изпарителя не е баран, отварял съм само веднъж да почистя филтърчето, беше катран черно :mrgreen: и нищо, палиш и изчезваш .. това естествено през лятото, а зимата с литърче качва. На бензин извънградско съм я засичал само и ми дава 6.5 с гонене до 100км.

Уникална кола с уникален разход на газ. smile126

Нормална кола с нормален разход. На който му гори повече, да търси причините. smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята гори 10л градско бензин, и не намирам причина че това е ненормална стойност за града, а под уникална кола споменах Фаворит MPI, може и да има.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята гори 10л градско бензин, и не намирам причина че това е ненормална стойност за града, а под уникална кола споменах Фаворит MPI, може и да има.

:smt017 smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Що пък да няма Фаворит 1.3МПИ?Какво пречи,ако човека си е сложил Simos-2P на Фаворита :?: Света е пълен с изненади,какво остава за някакъв си Фаворит МПИ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

smile091 Вие не сте следили явно темата за Фаворита , който всъщност е комби (Форман) и не е многоточков инжецион (MPI) , ами си е обикновена моноспринцовка smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ама тя си ми върви перфектно .. аз просто .. как да ви кажа, не я спирам от каране ( и то да е каране като хората :mrgreen: ) и доволен разход си дава и не съм правил нищо по нея от сумати време, като цяло си е идеалната кола за мен :mrgreen:

 

5 лева газ ми е една вечер да излезна и то в повечето случаи ми остава, а като гледам другите как реват .. :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък след смяна на комутатор и делко и центровка на прецизно око (!!!) вече 3 пъти си засичам разхода пълно=>пълно на една и съща бензинджийница, на една и съща колонка и останах силно изненадан! Или на тая бензинджийница за през 5 - 7 дни от зареждане до зареждане връткат нещо та да ме праска у грамажа или де да знам. Около 250 км градско каране от Люлин, по жълтите павета до Окръжна болница и хаби по малко над 21 л газ. Нещо ма притИснява таз кола. Да не е почнала да връща в бутилката или някой тайно да ми пълни газ, ама 8.3 - 8.5 / 100 градско ГАЗ!!!???????

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеци по-късно...

Студа дойде и разхода светкавично се качи! Гадна работа! А при вас как е? Аз забелязах, че удари 10 и нагоре в града, може би защото колата се кара на кратки разстояния и има чести спирания и тръгвания.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, сутрин докато е доста студено навън я карам 5 км, а вечер - 3 и разхода е ... 12 на 100. Много му е ниско КПД-то на тоя архаичен мотор. Ама добре, че не създава проблеми поне. За сравнение карам понякога Нисан Примера П11 1.6 16в - извън града с 90 - 5.5, при 120 - 6.5, в града - 8.5, както и Мазда с 323Ф с подобен мотор - подобни резултати. Много по-ниско е отношението гориво/мощност. Май на изток знаят по-добре как!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Студа дойде и разхода светкавично се качи! А при вас как е?

 

За сега на газ е 9/100 градско и 8/100 извънградско ( със скорост 80-85км/ч )

На бензин в ниските обороти ми се бъзика и не съм я засичал, ама гаранция ще е към 7-8

 

И да, поради факта, че се кара на къси разстояния (ту загрее и я изгасиш, после тръгнеш след половин час да речем) лапа неприятно :lol: иначе като загрее мотора и се кара топъл, разхода е доволен s_flag

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Градско в София с натискане, изпреварване, зиг заци по светофарите, рязко спиране и ускоряване лятото си харчи 10 - 10.5 и не по-малко. Зимата качва максимум до 13.

Извънградско последно преди 2 седмици до Пазарджик и обратно с трима души в колата + 80л. вино :) и скорост 110-140 даде 8.4л/100 газ което е доста прилично. Засечено е на една и съща газостанция ЕКО при София ленд.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

доста приличен разход, браво !

 

Аз съм от Пазарджик и онзи ден имах малко работа до София. Напълних бутилката тука, мръднах до едно село на 5-6 км. от града, забрах един приятел върнах се пак в града, въртях около 15км тука и излезнах на пътя за магистралата. През целия път със скорост 85-90-100 (От табела Пазарджик до табела София са 109 км) и във София час и половина въртях до като стигна до местото в адския голям трафик. Когато спрях да погледна стрелката на газовата бутилка, тя беше след половината ( газовата ми е ловато 20 литрова ) отделно после още градско из софията и накрая и сложих за всеки случай 10 лева пребрах се в града, после до онова селце да оставя ония човек и още около 20км градско тука и ми остана около 8 литра газ.

 

Като си направих равносметка на всичкото това, общо бях сипвал 36лв. газ, като цяло бях изминал около 390км и разхода на гориво смесено ( с градско в София и тука .. общо ) ми дойде 6.5/7-100км.

 

това е след като ми пипаха нещо изпаритела :mrgreen: друг е въпроса, че ми се бъзикат оборотите от време на време и като спирам рязко чат - пат тръгва да гасне, ама е разбираемо :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разхода ти е добър но все пак по магистралата си карал в по-икономичен режим. Това дето ти падат оборотите при рязко спиране е или от вакума на сервото или от монтиран в неподходяща позиция изпарител.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разхода ти е добър но все пак по магистралата си карал в по-икономичен режим. Това дето ти падат оборотите при рязко спиране е или от вакума на сервото или от монтиран в неподходяща позиция изпарител.

 

Общо взето през целия път държах около 90км , по едно време се разлигавих и настъпих да вида кви са и възможностите и стигна до скромните 170км и я пуснах :mrgreen:

 

Най вероятно ще е от тоя вакум, щот изпаритела от как е сложен вече 6 години няма мърдане, мембрани, филтърче всичко е сменяно .. между другото тоя вакум на сервото дето е продава ли се някъде и кви парички е ? Мен ме съмнява да не е някой от дисковете отпред, че ся септември сменях накладките и да не би да не са улегнали как трябва .. :-k

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.