Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

разход на фелиция 1.3 карбуратор


pasko

Recommended Posts

здравейте,фелицията е 1.3 карам я на бензин и разходът градско е около 10.00 л.

а извънгадско 6.8/7,1 л. с 90-100 км/ч.

вижда ми се много

карах фаворит 1,3 моноинжекция разходът там бе много по нисък

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 120
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • felicialx

    19

  • C2H5OH

    12

  • The Best Forman

    9

  • katilarium

    8

Най-много писали в темата

Ами и аз карам фелиция 1.3 но МПИ и я засякох на газ - 13/100 градско и 9/100 извънградско.Вижда ми се много - с по един литър повече от нормалното.Остава да я засека на безнзин и да сравня резултатите.Дано поне на бензин разхода да е добре.Имам известни резерви към газовата уредба,защото понякога колата гасне на свободни обороти когато си поиска,особено като загрее.Може да иска лека настройка :-k

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами и аз карам фелиция 1.3 но МПИ и я засякох на газ - 13/100 градско и 9/100 извънградско.Вижда ми се много - с по един литър повече от нормалното...

С три литра над нормалното! ;)

Изпарителя от кога не е отварян? Смени мембраните.

Естествено, първо пробвай с настройки, щото е по- лесно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здравейте,фелицията е 1.3 карам я на бензин и разходът градско е около 10.00 л.

а извънгадско 6.8/7,1 л. с 90-100 км/ч.

вижда ми се много

карах фаворит 1,3 моноинжекция разходът там бе много по нисък

аз съм с фелка 1.3 мпи, извън града миналата година (100% междуградско) ми даде 5.6-5.8 на 100. от тогава не съм я засичал така на чисто извън града. сега през последните зареждания на колата засякох при 100%градско-разход 10/100, като се има в предвид че карам в пиковите часове. Смесено каране 50%в града, 50% извън градаразхода ми пада на 8/100

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

10л/100км в града и никога по малко от 6л/100км извън него. Според мен каталожния разход е фикция. А и нали знаеш, че всяка чужда кола харчи по-малко и върви повече до момента, в който не помолиш шофьора й да те закара до някъде :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

10л/100км в града и никога по малко от 6л/100км извън него. Според мен каталожния разход е фикция. А и нали знаеш, че всяка чужда кола харчи по-малко и върви повече до момента, в който не помолиш шофьора й да те закара до някъде :)

много ми хареса изказването smile159

разходите които съм посочил забравих да спомена че са на бензин, а ниския разход (под 6/100)съм го засичал само един единствен път за трасето Бургас-Стара Загора-Пловдив със скорост 110-120 на магистралата,а по другия път 90-100,с включен климатик,натоварени аз, жената и хлапето и багажник натъпкан като за море с аксесоари и дрехи за жена и хлапе на 5год. smile048

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здравейте,фелицията е 1.3 карам я на бензин и разходът градско е около 10.00 л.

а извънгадско 6.8/7,1 л. с 90-100 км/ч.

вижда ми се много

карах фаворит 1,3 моноинжекция разходът там бе много по нисък

За карбураторния двигател това са нормални стойности особено градския разход, не се притеснявай каквото и да направиш съществена разлика няма да има, или сложи газ или смени колата ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така като чета постовете ви наистина си давам сметка че моята гори много,което не ми се нрави въобще.А по принцип шофирам спокойно - заковавам 90-100 извън града и толкоз.Плавно ускорявам,превключвам предавките така че да не се товари двигателя,а накрая - к*рец :smt0344 Интересно ще ми е да я засека на бензин - тогава ще покаже кой кум,кой сват,кой на булката брат smile096

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При превземането на Пловдив карахме с около 90 - 100. Ходихме и до Бачково. На връщане Станислав - XC The Devil е свидетел колко газ сипах на Петрола преди Асеновград. 11.5 л, а бях изминал 202 км. Простата калкулация показа 5.4 / 100 газ. Рядко се случва, но по-често на дълго не качва над 6.5, а на градско разхода ми е под 10 / 100. Гориво - Blue Force Gas. На бензин и до днес (5 г. вече) нямам представа колко харчи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми при този разход на газ и аз бих тънал в блаженно невидение колко гори на бензин =D>

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето заводските данни на колата според оригиналната книжка на колата. Разхода в книжката е винаги занижен, моята е 1.3 - 43KW карбуратор и градско си харчи от 9.5 до 10.5 което е напълно нормално за модела. ;)post-5513-138453260464_thumb.jpg

post-5513-138453260494_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето заводските данни на колата според оригиналната книжка на колата. Разхода в книжката е винаги занижен, моята е 1.3 - 43KW карбуратор и градско си харчи от 9.5 до 10.5 което е напълно нормално за модела. ;)[attachment=0]31102010746.jpg[/attachment]

 

Малко занижени ми се виждат тези стойности.И нещо което ме учудва - чешкия мотор бие по разход 1.6АЕЕ във всяко отношение - странна работа :-k При 90км/ч и градско разбирам да е по-икономичен,но при 120км/ч според мен по-икономичния ще е 1.6 литровия.С по-голяма кубатура е и разполага с по-голям въртящ момент,което дава отражение при по-високи скорости :-k

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето заводските данни на колата според оригиналната книжка на колата. Разхода в книжката е винаги занижен, моята е 1.3 - 43KW карбуратор и градско си харчи от 9.5 до 10.5 което е напълно нормално за модела. ;)[attachment=0]31102010746.jpg[/attachment]

 

Малко занижени ми се виждат тези стойности.И нещо което ме учудва - чешкия мотор бие по разход 1.6АЕЕ във всяко отношение - странна работа :-k При 90км/ч и градско разбирам да е по-икономичен,но при 120км/ч според мен по-икономичния ще е 1.6 литровия.С по-голяма кубатура е и разполага с по-голям въртящ момент,което дава отражение при по-високи скорости :-k

Колега сравни 1.3мпи и 1.6мпи, карбураторния 1.3 е нещо друго :smt030

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямам представа колко повече горят 1.3МПИ и 1.3 моно, за 1.6 е ясно, че гори повече.

Едно карбураторно 1.3 би трябвало да постига 5-5.5 на дълго(оптимална скорост е 100-110 на 5-та), а на газ с обикновена газ 7/100. Но това е "летен" разход. За зимния според мен сложете литър-два отгоре. А за градски зимен разход на бензин - може и 15 да удари, там засичане няма, а и харчи повече от съответната инжекция..Зимата си е гадно...:(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1.3 моноинжекция, комби- в града 8-8.5, извън града 5.5-6. До морето(Сафия-Приморско) винаги ми дава разход 6.1-6.4, двама човека пълен багажник и включен климатик. Според мен винаги има значение как се кара колата. В града винаги карам до 2000-2500 оборота, навън - в зленото на оборотомера или мах 120-125 км\ч

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1.3 моноинжекция, комби- в града 8-8.5, извън града 5.5-6. До морето(Сафия-Приморско) винаги ми дава разход 6.1-6.4, двама човека пълен багажник и включен климатик. Според мен винаги има значение как се кара колата. В града винаги карам до 2000-2500 оборота, навън - в зленото на оборотомера или мах 120-125 км\ч

не съм наясно много, но в сервиза в който поддържам фелка ми казаха , че след като имам зелена зона на оборотомера трябва да поддържам оборотите в нея

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко занижени ми се виждат тези стойности.И нещо което ме учудва - чешкия мотор бие по разход 1.6АЕЕ във всяко отношение - странна работа :-k

 

... бие го и то не само по разход,ами и на 400м. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 8 месеци по-късно...

Имам Шкода Фаворит 93 карбуратор много запазена. През последните три години не съм я карал, стоеше в гаража припалвал съм я на няколко месеца веднъж и това е. Последно съм засичал разхода преди повече от 3 години и беше за извънградско на газ между 5.5 и 6.5л. на 100 километра. Сега отново започнах да я карам и разхода ми е 8.5-9л. на 100км. На място не можеше да държи обороти, гаснеше и не вървеше както преди. Смених въздушния филтър и колата отново започна да работи и да върви както преди, пали на четвърт оборот на стартера, на които съм показвал всеки се хващ

а за главата направо работи перфектно, но не знам защо е този голям разход сравнение с преди. Също смених и кабелите и свещите. По изпарителя не съм пипал нищо, но тя си и работи перфектно не знам имали смисъл да го пипам. Това филтърче на изпарителя, което се пълни с графит не съм го сменял, а иначе е за смяна защото като отворих отгоре карбуратора за да сменя въздушния филтър около него имаше графит. Възможно ли е този графит да запуши карбуратора и също дали това филтърче оказва тази разлика в разхода при положение, че всичко работи перфектно.

 

Колата никога не съм я карал на бензин освен като ми свърши газта и то само 1-2-3 километра до най-близката газстанция. Дали да не и сложа примерно 5 литра бензин и да я пробвам на дълъг път докато и свърши бензина и така да видя какъв разход ще даде на бензин.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги искам и аз да вмъкна нещо за горивото.Моята Фела е 1,3карб. газ/бензин,преди да сменя мембраните на изпаритела ми гореше газ в града 10/11л.на100 а на дълго 8/9л.на 100.Сега мога да благодаря на колегите =D> които ме посъветваха да проверя изпаритела,след което разхода е този 7/7,1 на 100 при 90/110км/ч на дълго,а градско 9до10л. според ускорението.На бенз не съм я засичал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Впечатленията от разхода на моя фаворит 1'3 карбуратор са следните: лятото- градско- 8-8 и половина; зимата- твърдо 10, че и повечко, извънградско-6-6 и половина. Колата никога не е била на газ!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

smile048 Фелата ми дава разход на газ лятото 7,5-8л/100 при ежедневни 60 км. смесено каране (извънградско/градско в час пик)... за разход на бензин.... не мога да кажа... толкова отдавна не е помирисвала бензин.... smile092 Зиме, лете- все на газ... :smt017

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази година година доста път изминахме с Фелицията, като последно беше София-Ахтопол и обратно с трима възрастни две деца и пълен до тавана багажник.При скорост 110-120 на магистрала и 80-90 извън нея даде разход 5,8.Градско е много относително , но никога повече от 10/100.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.