Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Помощ за оборотомер


fisherman772

Recommended Posts

Здравейте, днес ми дойде оборотомера но при изводите от зад няма синволи за + маса и сигнал. Някой ако е монтирал такъв да помага smile012post-4326-138453259667_thumb.jpgpost-4326-138453259694_thumb.jpgpost-4326-13845325971_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, днес ми дойде оборотомера но при изводите от зад няма синволи за + маса и сигнал. Някой ако е монтирал такъв да помага

Не съм монтирал, но като гледам снимката, сдвоения син кабел е "маса", другите два с налучкване ще ги оправиш. Предполагам: Маса, +, + от бобината. Ако не тръгне, сменяш местата на двата плюса.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, днес ми дойде оборотомера но при изводите от зад няма синволи за + маса и сигнал. Някой ако е монтирал такъв да помага

Не съм монтирал, но като гледам снимката, сдвоения син кабел е "маса", другите два с налучкване ще ги оправиш. Предполагам: Маса, +, + от бобината. Ако не тръгне, сменяш местата на двата плюса.

 

Син сдвоен кабел - маса;

Кафяв кабел - от извода на запалителната бобина,който се свързва към прекъсвача на делкото(чукчето);

Черен кабел - +12волта захранване на оборотомера след контактния ключ,равносилно на другата нисковолтова клема на запалителната бобина - на която отива +12волта от контактния ключ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моя отпред изглежда като този, но е на PAL. За пръв път виждам такъв Lumel. До колкото помня при тях липсва зеления сектор. Но при теб го има. Интересно ми е все пак каква е разликата м/у Pal и Lumel като ефективност. До колкото са ми казвали Lumel са по-добри, но не знам в какво по-точно. Някой ако знае нека сподели. :-k

При мен реда на кабелите е: "+" след контакт, "+" от бобината, "-" (маса).

Успех с монтажа! :smt017

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес си вързах оборотомера и всичко сработи точно. Благодаря много за указаната помощ на колегите lent и joro-120L smile126 smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес си вързах оборотомера и всичко сработи точно. Благодаря много за указаната помощ на колегите lent и joro-120L smile126 smile159

Е това е оборотомер сега! Не като онзи, дето го беше сложил на бялата. :mrgreen:

 

smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Откъде мога да си закупя/поръчам такъв и на каква цена. И дали ще може да се монтира отстрани на таблото, но да не изглежда като огромна топка със стърчащи кабели :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-добре потърси оригинален оборотомер,който стои на мястото на кръглия уред с 6-те лампи.Трябва обаче да вземеш и пластмасовата основа на таблото,защото в нея са поместени отдолу 6-те лампи,мястото на които е заето от оборотомера.Такова стандартно табло имат 120LS и 120GLS,както и другите по- екзотични задномоторни модели на марката - Rapid 130,135,136.Отвреме-навреме тук във форума излиза по някое табло с оборотомер,но поради рядкосста си(не е толкова разпространено като на ВАЗ2103 и ВАЗ2106) се отнася като куцо пиле домат,и има защо - някои ги кефи :lol: Само дето някои оборотомери(не съм сигурен дали PAL или LUMEL) не са снабдени с ефективно действащ успокоител на магнитната система и фактически го няма това плавно връщане на стрелката на оборотомера при намаляна на оборотите на коляновия вал,респективно включване на по-висока предавка.Обратно също се проявява това явление и е малко или много дразнещо - при рязко увеличаване на оборотите,особено на празен ход стрелката става като махало с постепенно намаляща амплитуда докато се установи равновесие на магнитната система.

Надявам се да съм бил полезен с всичко това,успех с търсенето и дано намериш нещо добро smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.