Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Сервиз Елбатрон - ремонт на автоклиматици


didka

Recommended Posts

Много съм доволен и аз от Елбатрон. Климатика спря да работи и като отидох ми обясниха, че в 99% от случаите на O2 с фейслифт проблема е в съединителя на компресора. Защото само във фейслифтнатата са сложили компресори Delphi. На старата O2 - компресора е Denso. Смениха ми съединителя за един ден и ми допълниха фреона.

 

В един друг сервиз извън София директно ми казаха нов компресор. Така, че препоръчвам и аз горещо Елбатрон.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 месеци по-късно...
  • Отговори 56
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • BlackSpot

    4

  • iavkata

    4

  • Боре

    4

  • elmo

    3

Най-много писали в темата

  • 3 месеци по-късно...
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Могат, но не съм сигурен, че ще се навият... Много врътня е... И после ще поскърцва и потраква тук - там.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Сменят радиаторчета на парно дори и на ФВ Битъл, което не вярвам да е по-малко врътна от ОК1. След интервенцията скърцаше дори по-малко, а лично аз ползвам само техните услуги, докато не ме изпъдят или сменя марката. :D

 

Чуй се с тях за предварителна уговорка и цена.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеци по-късно...

Макар и с няколко дни закъснение, изразявам ОГРОМНИТЕ си благодарности, към екипа на Сервиз „Елбатрон“, и в частност към Стефан !!!

 

Немъртвият – а.к.а. Отпадъка, бе откаран в сервиза с уж ясно поставена диагноза – изпуска фреона, поради остаряла гарнитура на фланеца на компресора. Гарнитурите уж ги имало навсякъде, но били три модела, та трябвало да се свали и да се види кой точно е моят.

 

Тъй като ми записаха час за след две седмици /момчетата са меко казано претоварени от работа/, реших до тогава да се снабдя и с нов климатичен кондензатор /радиатор/, който в сервиза да сменят /така или иначе щяха да разглобяват предницата/, а този който бе на Отпадъка, бе в състояние на полуразпад – половината ламели липсваха, а останалите се бяха превърнали в цял детайл – гладка шпакловка.

 

И така, в уречения ден и час, с новия кондензатор в багажника и с радостна усмивка на лицето, породена от вярата че след няколко часа мъките ми ще свършат и вече няма да се варя в собствен сос, Немъртвият бе паркиран пред сервиза. Посрещна ме Стефан, който се оказа страхотен Пич, широко скроен /в буквалния и в преносния смисъл/, с огромно чувство за хумор и необяснимо за мен спокойствие, предвид простотиите които ежедневно чува от клиентите си /включително и от моя милост/ и предстоящата работа която има да свърши. Споделих му, каквото ми е известно и се натоварих в таксито, в очакване да ми звънне с добри новини.

 

Да, ама НЕ – оказа се, че целият компресор е изгнил и изпуска фреон като лейка, плюс половината тръболяци и други чарколяци от климатичната система, а за капак – червенобузият селяндур от село Годешево, община Сатовча, област Благоевград, от който закупих Немъртвия, е правил задължителните побългарявания – кондензаторът беше от Октавия 2, тръбни пътища от нещо си, и прочие, и прочие идиотии  :threaten: .

 

Вариантите бяха 3 /три/ - Стефан да се мъчи един-два дена като грешен дявол и да опита да възстанови до някаква степен, наличния кондензатор, който съответно можеше да се спука още като го надуе с азот /на 13 бара, за час-два/; Да се търси втора злоупотреба – в незнайно състояние, изсъхнал, на цена около 150-200 лева; Да се закупи нов, на цена от около 500-600 лева.

 

Излишно е да споменавам кой вариант избрах, по важното е, че Стефан ми достави новият компресор на ТОП цена, при това още на следващия ден.

 

Сагата приключи още вечерта, на същия този ден, с обаждане към 18.45 часа от страна на Стефан и думите: Имам една много, ама много лоша новина за теб…, силно се притеснявам, че ще умреш от студ в този автомобил !!!

 

След като първо щях да падна от стола от ужас, а след това да си ударя г..за в тавана от радост, само успях да мотолевя: Колко пари да ти нося и кога да си взема Отпадъка?!?

 

Оказа се, че сервизът /или поне Стефан/ работи до 21.00 часа !!!  Евала момчета, не само сте скромни, но и наистина работливи !!!

 

И така, в момента усещането при включен едва на 20 градуса климатроник, е същото като това, да се возя в товарния отсек на нискотемпературен хладилен бус !!!  

   

Още веднъж изразявам ОГРОМНИТЕ си благодарности, към екипа на Сервиз „Елбатрон“, както и към Стефан !!!

 

ГОРЕЩО препоръчвам на всички колеги, услугите на Сервиз „Елбатрон“ !!!   :doubleup:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз ще използвам избутването на темата от Борето, за да похваля момчетата. Смених преди известно време съединителя на Фабийката + дискове, накладки предни + външно каре. След като мина време и пробег съм много доволен от тяхната работа. Поздрави! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...

Някой сменял ли е ангренажен к-т? 

Добри ли са? В Пловдив, като ме видят с тоя Супърб с бяла кожа и си викат:" Ооо...тоя има пари" и ме почват с голямата баданарка веднага. 

Ако не са добри по механиката да се ориентирам към Люсито в Пловдив.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Със сигурност няма да те третират с "Ооо...тоя има пари", щото колата ти е еди каква си. Сервиза е много читав! Ако ще идваш до София, може да видиш и Трансексперт.

Давам ти hint - И на двете места нямаш шанс за "от днес за утре", сам прецени дали са добри ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А Елбатрон имат страшно много работа. В петък ходих за консултация и ме записаха за 28-ми. Поздрави! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 година по-късно...

За мен тия момчета са като нарицателно за автоклиматици.

Вече и моята шкода мина за смяна на компресор.

Чакането е чакане, "за утре" няма да стане, но аз предпочитам спокойствието да си оставя ключа и да си взема кола, която е ремонтирана като хората, вън и вътре е толкова чиста колкото съм я оставил. Отделно парите по ремонта са точно колкото сте се разбрали или по-малко, ако е нагоре допълнително се звъни.

Още с предната ми кола, ме спечелиха, като ми спестиха доста пари с внимателно оглеждане и съвети.

Със шкодата имах странен шум, който можеше да идва само от ролката на компресора, защото другото е сменено, затова при тях. Стефан погледна и каза, че е от ролката на компресора, а също така и компресора пропуска фреон и масло (този е на 300к км.) - за мен това означава смяна на компресор. Тъй като беше есента, ме посъветва да дойда следващата година в късната пролет, за да не губя от гаранцията на новия компресор (!). Дойдох, разбира се тази пролет, смениха го, заедно с радиатор и каквито уплътнения и чудеса е нужно. Сега вече 2 месеца се радвам на вечна пролет в колата, доста по-бързо охлажда отколкото преди.

Цената на интервенцията беше по-малко отколкото ми казаха на огледа, защото системата била доста чиста. Цената на компресора беше доста под прогнозната от миналата година. Препоръчват безплатен профилактичен преглед, месец след монтажа, на който отидох и естествено само констатираха добрата работа на системата. Няма как да съм по-доволен.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

...Да споделя , че и аз съм изключително доволен от сервиза. Вече чакам поне 5-6месеца до година за да споделя мнение , че така похвалих Трансексперт и веднага след това се издъниха.  Та случая с Елбатрон, беше преди година  - след като 2 сервиза за климатици ми казаха ,че съм за смяна на Компресор реших да отида до Елбатрон и ако и те потвърдят да го сменя направо при тях. От там съответно ми казаха, че е само клапан и могат да го сменят - много точни и разбрани пичове. Дадоха и няколко месеца гаранция. До сега вече година си работи перфектно климатика.
...Колкото и да са ми криви като дестинация мислех да направя една профилактика при тях и какво да видя - ще се местят , та за хората които не им следят темата във VW да знаете че скоро ще бъдат на друго място !! 
"16-ти Юли (16.07.2019г.) най-накрая ще започнем работа в новия ни сервиз. Той се намира в един от бившите стопански дворове на с. Лозен,"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 12 часа, komitoff написа:

Странно, Трансексперт?
 

 

Не...Искат да се разширяват, по-голямо хале, т.н. и от много отдавна плануват да се местят, но все го отлагат във времето.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Днес минах за профилактика на климатика - точни както винаги. Вече работят на новия им адрес - ул. "Райовец" 16, с. Лозен. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да ги похваля и аз. Буквално ден преди преместването си взех Фиестата със сменен изпарител, заредена с фреон и готова за жегите. 

Страхотни професионалисти, препоръчвам ги горещо! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Един положителен отзив за сервиза и от мен. Стефан се занимава с моята кола.

 

Малко описание на проблема: Излязох в отпуска и в неделя 21.07.2019 г. тръгнахме на път със семейството ми. На бул. Евлоги Георгиев (малко преди светофара при Малък градски театър влязох с дясната предна гума в една много неприятна дупка - климатика беше включен и работи без проблем в следващите 30-тина минути, след което започна да духа топло и усетих, че компресора не включва. Реших да не рискувам в някакви случайни проблеми и след като пристигнахме в хотела във вторник се свързах с Елбатрон. Разбрахме се за много удобен за мен час (18:00 часа) във следващия вторник (т.е. вчера). Стефан прегледа обстойно колата и откри, че единия от захранващите кабели на бобината на компресора е корозирал и се е счупил под обвивката (предполагам от вибрацията при попадане в дупката). Кабелът беше сменен, системата мина профилактика като беше допълнена с липсващото количество фреон и масло и вакуумирана. Дадоха ми и разпечатка от машината за пълнене и протокол за извършените по колата ремонти. Сега отново си имам отлично работещ климатик в жегите.

 

Новият сервиз е голям и добре направен - има шест клетки и беше пълно с коли (почти всички от VAG групата - бяхме 3-ма с Шкоди), но в сервиза стриктно си спазват дадените часове и не ми се наложи да чакам. :)

 

Още един път благодаря за коректното отношение и свършената работа!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Ползвам услугите на Стефан и Милен от поне 8 години. Понякога имам забележки, но след като ги споделя с тях винаги ги отстраняват. Много разбрани, човечни и както вече бе споменато точни. Случвало ми се е да отида с кола Пътна помощ при тях, което им разваля графика, но след като се договорим и проверят за евентуална времева дупка ме приемат или правят 'между' други коли. В новият сервиз вярвам ще е още по-приятно да се ходи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

           Здравейте колеги, 

 

Някой може ли, да ми даде точни координати или адрес, на които се намира новият сервиз на "Елбатрон" в с.Лозен ?!?

 

Благодаря предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.