Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Нова Octavia2 във форума и един въпрос


artech

Recommended Posts

Здравейте на всички :)

От 2 седмици съм горд собственник на Octavia 2 2.0TDI 2007

Автомобила е просто невероятен. Не мога да спра да му се радвам.

Всичко да тук добре ,но имам две притеснения и се надявам че тук ще ми помогнете.

1. Колата е на 150000 км наистина реални. Нормално ли е на 4000 км да ми харчи около половин литър масло (Shell 5w30 пълна синтетика) и дали не е време да го сменя с полусинтетично масло?

2. Когато вдигна над 120 км започва да ми шуми задното малко ляво стъкло.При всички ли е така и ако не е дали това може да се оправи? Много е дразнещо

Предварително благодаря за вашите отговори.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На този двигател само масло 505.01 за PD или по-висок клас за PD. Мисля ,че трябва да е 5W40. Никакво 10W40. Прочети си в книжката какво пише. С грешно масло може да си увредиш дюзите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За маслото вече разбрах. Повече ме интересува за това свистене на задното прозорче дали го има и при друг колега и дали и как може да се оправи :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Свистенето не идва от прозорчето, а от не добро затваряне на вратата. Трябва да се регулира затварящия механизъм да затваря по-плътно. Можеш и сам да го направиш, а може и в сервиза.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега, имах този проблем със шума от прозорците. Появи се след около година каране, над 80-90 км/ч свистене от двата задни малки прозореца. Няколко пъти облепих отвън ъглите на прозореца с обикновено хартиено бояджийско тиксо докато изолирах проблема - при мен беше от задния и дония ръб на прозореца между рамката на вратата и гуменото уплътнение на стъклото. Сваля се кората на задната врата, в долната част на рамката на прозореца между отваряемата и неотваряемата част има дупка с болт (болта е торкс но не помня какъв размер, май 25 беше) който освобождава неподвижния триъгълен прозорец. При мен не беше необходимо да се сваля изцяло този прозорец, малко го размърдах напред около 5-6 мм(трябва да се освободи част от гуменото уплътнение където се движи подвижното стъкло) и от външната страна запълних фугата между металната рамка на вратата и гуменото уплътнение на малкия прозорец със неутрален прозрачен силикон (май го дават за аквариуми), с малка отверка или клечка се натъпква силикона навътре за да уплътни в дълбочина. След това се натиска назад прозореца, задържах го под напрежение 5-6 мин, избърсва се излишния силкон и се сглабя рамката , уплътнението и кората на вратата. Първоначално мислех че шума идва между гумата и стъклото, но е между гумата и самата врата. Между другото видима пролука нямаше и все пак шума изчезна.

Малко объркано го обясних, съжалявам че не направих и снимки.

post-4435-138453259236_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Възможно е и да е от прозорчето, там си има производствен дефект първите години.

Трябва да се залепи с черен силикон, но не помня подробностите...

Айде Димоне, включи се :smt034

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Свистенето не идва от прозорчето, а от не добро затваряне на вратата. Трябва да се регулира затварящия механизъм да затваря по-плътно. Можеш и сам да го направиш, а може и в сервиза.

При мен свистеше точно от малкото прозорче и след като му сложих силикон м/у уплътнението и ламарината на вратата,се оправи! smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първоначално мислех че шума идва между гумата и стъклото, но е между гумата и самата врата. Между другото видима пролука нямаше и все пак шума изчезна.

Е това имах предвид!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колегата frass добре е нарисувал с червен цвят проблемното място . Проблема е само в долния ъгъл ( по картинката) .

Не се сваля нищо , повдига се отвън леко уплътнението и се маже със силикон . Остатъка се забърсва . smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не се сваля нищо , повдига се отвън леко уплътнението и се маже със силикон . Остатъка се забърсва . smile159

И аз пробвах да мина така без разглабяне, само намаля шума. Най-вероятно не съм уцелил мястото или не съм успял да вкарам достатъчно силикон, пък и ме беше страх да не надера вратата. Ако стане без сваляне ще е най-добре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Настоятелно препоръчвам да не се разглобява нищо !

Първо посредством залепване на тиксо отвън се локализира самото място , после се силиконизира болното такова . Повдигането на уплътнението - примерно с Метро карта ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.