Jump to content

skoda-auto.bgskoda-auto.bgautozone.bgШкода събор

Проблем с саморазреждане на акумулатора

radko1981

Recommended Posts

Здравейте, колата е фабия 1,9сди 2001г. Проблемът ми е следният: акумулатора ми пада на 2-3 дни независимо че всеки ден колата е карам по 50-60км. Нямам утечка ( с включена аларма 0,02ма ток консумация), динамото зарежда 14.2В. Стартера ми е отварян вътре лъщи като нов. Свещите са здрави. Та на въпроса, казаха ми че можело да е от генератора да дава напрежение 14,2В, но някакви диоди имало, които изправят тока та можело те нещо да са се скапали и затова да ми дава че зарежда 14,2В но да няма сила този ток който зарежда акумулатора, може ли да има нещо истина или ме мятат по върбите за пореден път?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом казваш, че е нов може да е дефектен. Иди да ти го сменят. Друг вариант е, той да е повече ампер часа от колкото е предвидено(77ампер часа за 1.9 сди, ако се не лъжа).

Иначе можеж да видиш с един мултиметър или ампер клещи, с колко ампера ти зарежда(10% тряя да е някъде)

Успех!

П.С.

Пиши, когато имаш резултат

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако наистина генератора не може да даде достатъчно ток за заряд на акумулатора, то тогава неминуемо трябва да имаш проблем и с другите ел. консуматори в колата (фарове, вентилация, отопление на стъклото и т.н.). Те дърпат доста по голям ток, отколкото е зарядния на акумулатора.

Що се отнася до диодите - обяснението ми звучи много странно. Един диод или прекъсва, или пробива. И в двата случая уреда няма как да ти покаже 14,2VDC?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ходих и товариха го акумулатора там в сервиза здрав е като бик, то всъщност и със старият и с новият все си прави този проблем.

Днес видях недостатък на голф 4 и голф 5 саморазреждане на акумулатор ](*,) . Дали няма да има нещо общо smile091 запоследен път си купих здрав автомобил (VW group).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като начало, сигурно при меренето показанието е било 0.02A(20mA), а не 0.02mA.

Ако все пак е показвало 0.02mA, трябва да се провери дали не е мерено на променлив ток, което е неподходящо.

Ако акумулаторите са напълно изрядни, не можем да говорим са саморазреждане, а за разреждане.

Също така, твърди се, че зареждането също е изрядно...

При това положение, явно има консуматор, който не е активен постоянно, т.е. ще трябва да се наблюдава консумацията по-обстойно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няколко дни изключвай акумулатора когато се прибереш, защото и ако и тогава падне няма какво да коментираме.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

• 2 месеци по-късно...

Виж, и аз имам подобен проблем. Динамото ми зарежда, но понякога след като се запали колата има недостатъчно зареждане, тоест зарежда на 12 и малко. Когато му дадеш газ и се нормализира и зарежда на 14 и. А за твоя случай си мисля че може да е от GPS модула , който вероятно имаш. Той е допълнително поставян, ако колата е купувана от БГ. Когато батерията е заминала , се опитва да я зареди и ти сваля акумулатора. Намира се под джабката, тоест трябва да я свалиш. Провери за всеки случай за малка кутийка там, свързана със някакви кабели. Пробвай !!! Успех !!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

• 4 седмици по-късно...

Подобен проблем се появи и при мен-Fabia 1.2 HTP 2005г. купувана от ЕураТек.В събота смених акумулатора и при смяната се установи консумация от около 0,13А.Сега трябва да търся техник да локализира утечката и да я оправя, защото не искаха да ми заверят гаранционната карта.Препоръчайте някой добър техник в гр.София.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може би не измерваш правилно. Включи амперметър (или мултицет) и заключи колата. След половин час ще показва със сигурност реалната консумация, което е 0,02-3.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.