Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Газово на Фелиция


nutter

Recommended Posts

Ще ги тъсим ние тези временаааа :|

Имаше и по- добри врема - 55л. газ за 11лв. 1988г./помня го като днеска/. Имаше само една газстанция в Пловдив и познай какви опашки ставаха! :lol:

:roll: бил съм на 9г.,не съм и предполагал че ще имам ШКОДА :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега аз карам на газ моята голфарка 1.6 моно което ще рече че газовото ми излезе два пъти по евтино от пълната инжекция изплати се но тва стана на цени на газта 0.90 до 0.95... сега направих едно просто изчисление да видя коя кола е по икономична мойта кошница на газ или на сестра ми Fabia-та 1.4 бензин 105 коня и излезе че за едно и също разстояние аз на газ и тя на бензин ще платим едни и същи пари + - 5 лева... като имам в предвид че газта сега е 1.25

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

35лв от София до морето и обратно smile091 ,а като казвам фабрична значи монтирана още в завода и е съобразена със съответното купе и двигател,а не Г.У-X монтирана в кола-Y от майстор бай-Z не казвам че има Фелиция с фабр. ГУ но има други модели и марки с ориг. фабр.ГУ smile159

И тези марки и модели са:

1. VW Caddy с монтирана в Немачко метанова уредба;

2.........няма друго

А що се отнася до консумацията на газ и за да не пиша пак ше зема да се цитирам:

При превземането на Пловдив карахме с около 90 - 100. Ходихме и до Бачково. На връщане Станислав - XC The Devil е свидетел колко газ сипах на Петрола преди Асеновград. 11.5 л, а бях изминал 202 км. Простата калкулация показа 5.4 / 100 газ. Рядко се случва, но по-често на дълго не качва над 6.5, а на градско разхода ми е под 10 / 100. Гориво - Blue Force Gas. На бензин и до днес (5 г. вече) нямам представа колко харчи.
Твърдо съм за и си оставам да се возя на газ. Когато ходихме до Пловдив цената на газта в Петрол беше 1.24, т.е. за тези 11.5 л съм платил 14 лв. 202 км за 14 лв. ми звучи добре. А що се отнася до това каква газ - аз съм изключително доволен от Блу Форс. И ще продължавам да си сипвам на Петрол, защото добавката се слага на място и винаги я има.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

35лв от София до морето и обратно smile091 ,а като казвам фабрична значи монтирана още в завода и е съобразена със съответното купе и двигател,а не Г.У-X монтирана в кола-Y от майстор бай-Z не казвам че има Фелиция с фабр. ГУ но има други модели и марки с ориг. фабр.ГУ smile159

И тези марки и модели са:

1. VW Caddy с монтирана в Немачко метанова уредба;

2.........няма друго

А що се отнася до консумацията на газ и за да не пиша пак ше зема да се цитирам:

При превземането на Пловдив карахме с около 90 - 100. Ходихме и до Бачково. На връщане Станислав - XC The Devil е свидетел колко газ сипах на Петрола преди Асеновград. 11.5 л, а бях изминал 202 км. Простата калкулация показа 5.4 / 100 газ. Рядко се случва, но по-често на дълго не качва над 6.5, а на градско разхода ми е под 10 / 100. Гориво - Blue Force Gas. На бензин и до днес (5 г. вече) нямам представа колко харчи.
Твърдо съм за и си оставам да се возя на газ. Когато ходихме до Пловдив цената на газта в Петрол беше 1.24, т.е. за тези 11.5 л съм платил 14 лв. 202 км за 14 лв. ми звучи добре. А що се отнася до това каква газ - аз съм изключително доволен от Блу Форс. И ще продължавам да си сипвам на Петрол, защото добавката се слага на място и винаги я има.

Колега щом с обик.ГУ постигаш такъв разход, то тогава газовия инжекцион трябва да гори 4л. на 100км :-k що се отнася VW caddy има и с lpg уредба Опел Зафира и т.н :smt034

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съгласявам се за другите модели. Не знаех за Зафирата.

А що се отнася до разхода - имам си свидетел. И свидетелят е жив човек, фен на марката, а не фотоапарат, камера или мобилен телефон с екстри. Та ако не вярвате питайте него - Станислав (XC The Devil).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... Когато ходихме до Пловдив цената на газта в Петрол беше 1.24, т.е. за тези 11.5 л съм платил 14 лв. 202 км за 14 лв. ми звучи добре...

Само дето Сф Пд от знак до знак е около 130 км, а от нас, само в едната посока ми беше около 150, без Първенец.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... Когато ходихме до Пловдив цената на газта в Петрол беше 1.24, т.е. за тези 11.5 л съм платил 14 лв. 202 км за 14 лв. ми звучи добре...

Само дето Сф Пд от знак до знак е около 130 км, а от нас, само в едната посока ми беше около 150, без Първенец.

Е да де. Люлин - Лукойл на изхода на София - Пловдив - Първенец - Асеновград - Бачково - обратно на Петрол на входа на Асеновград (до Мелницата) на километража ми показа 202 км.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мишо тогава не е много икономично. На мен целия воаяж ми излезе около 34 лв., като на връщане навсякъде съм поддържал 120 км/ч, дори и при катеренето към тунела.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Решението е изцяло твое. Според мен трябва да прецениш:

1. Колко ще ти струва газовата уредба за твоята кола

2. Какъв пробег имаш на ден, седмица, месец

В зависимост от тези 2 неща съответно решаваш дали да слагаш или не.

Примерно при мен нещата са така:

1. Газовата уредба за 1.3 карбуратор струваше 350 лв. с 1 г. гаранция (Ловато)

2. Дневно минавам по 32 - 35 км, което я прави ефективна от гледна точка на финанси, а вървенето поне при мен е абсолютно едно и също.

Та предвид горните две неща аз твърдо оставам на газ. Ако ти имаш пробег на ден около 5, че дори и 10 км, а трябва да слагаш газов инжекцион, отговорът е ясен - оставаш на бензин.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.