Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Проблем с радиото на на Skoda Octavia2 2007


Voyslav Filipov

Recommended Posts

Здравейте скъпи съфорумци,

Преди месец си купих Skoda Octavia 2007 година. 1,6 MPI- 102 к.с.

Изключително много съм доволен от колата, но има един проблем с радиото, като го пусна да търси станции, не намира абсолютно нищо. Когато сам задам някаква честота, която си е на определена радио станция, много пръщи.

Имам предвид, когато карам в града, а не извън него.

Някой да е имал същия или подобен проблем, а може би колега, който знае отговора на това?

Благодаря Ви предварително.

 

Поздрави!

post-6856-138453258249_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей,провери първо антената,да не би да се е откачил кабела друго не виждам какво може да е :?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей,

Аз също мисля така. Но реших първо да попитам, не ми се искаше да оставям отново белези, защото когато я купувах ми направи впечатление, че веднъж е сваляно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е ясно,най вероятно не е закачено,колко я взе ако не е тайна че съм решил да сменям моята кукла :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,

Поиграх си с радиото на Шкодичката. Свалих го, но се оказа, че буксата на антената си е на мястото.

От там отидох в един сервиз за електроника да проверим тунера на касетофона. Всичко е наред и се оказа, че или кабела е прекъснат от радиото до антената или радио усилвателя, който е някъде пак по същото трасе се е прецакал нещо.

Въпроса ми е, ако някой е разглабял пласмасите, знае ли от къде минава този кабел и дали някой знае къде се намира този усилвател?

 

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мда, и по- точно беше с едната сонда на уреда. Хвана го перфектно. Вторият начин, по който се проверява е следният:

Един от кабелите на евробуксата спрямо корпуса на радиото дава около 11,5 волта. Това кабелче, което го мерим спрямо корпуса осигурява захванрване на радио усилвателя. Казаха ми, че има много ниска консумация. Но най- вероятно е приключило това усилвателче или може и кабела за антената да е прекъснат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По принцип консумацията на ант. усилвател е малка . Дори незнам дали Октавията е с такъв въобще ...

Тъй като антените на октавиите са доста "слаби" не знам струва ли си да разглобяваш кори , тавани и да търсиш! Има едни лепящи се на предното стъкло ( с активен усилвател) , ако я монтираш в горната част няма да те дразни въобще , а може да лови и по-добре от оригиналната. Цената им е към 5-6лв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имат усилвател, и точно той дефектира, най-често след попадане на вода през уплътнението на антената.

До него се достига чрез сваляне на тавана, но има вариант и само с отгръщане от задната страна.

Много трябва да се внимава да не се пречупи тавана и в двата случая, най-добре да се прави от двама.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ти chavdarlk

Мисля тази задача да я възложа на хората от ЕТ, не за друго поне знаят как. Защото не ми се иска да оставам със счупен таван. До преди малко бях до Пловдив и карайки си се прецака лявата пищялка. Май и тя ще се сменя. Не знам кърък ли съм нещо или си му е дошло времето ....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.