Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Как да си опазя чиста колата ?


shotik

Recommended Posts

При товарене на разни неща опъвам стара завеса за баня, ако ми е голяма е в сгънато състояние. По-удобна е от найлон понеже е нещо средно между найлон и плат. Иначе в багажника най-отзад до вратата, където багажника се използува най-много имам едно килимче около 80/40 - което отвреме навреме го изтупвам като одеялата в казармата, а ако случайно се намокри с нещо го мятам в пералнята- последното му се е случвало за 2 г. само веднъж, беше изтървала наква бутилка бира и смърдеше гадно.

За калъфите на седалките- не съм им фен, понеже всички калъфи, които съм имал на старите коли един ден се разтягат, набръчкват и докато седиш на тях ти напомнят за себе си. Т.е. идва времето салона да се разнообрази с нови, но аз съм консервативан в това отношение. Дано тези дето си взел са по-устойчиви. Предпочитам пране на седалките. Скоро ми попаднаха свестни седалки за стария коптор и направо ги смених.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Миналата година си купих два чисто нови брезента от едно поделение в Смолян. С единия си застилам багажника, а с другия при нужда задните седалки. За сега вършат работа. А на шофьорската седалка една от онези постелки с дървените топчета (не знам как точно им викат).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В Мосю Бриколаж продават едни покривала за задните седалки за превозване на кучета. Направени са от изкуствен плат като долната страна е гумирана; имат ремъци за закрепване към седалките; доста големи са като размер и могат да покрият пода на средно голямо комби дори и при свалени задни седалки. Аз, като си возя хайванчето в колата, винаги му постилам и никога не съм чистил косми от колата, а хайванчето е коли....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В Мосю Бриколаж продават едни покривала за задните седалки за превозване на кучета. Направени са от изкуствен плат като долната страна е гумирана; имат ремъци за закрепване към седалките; доста големи са като размер и могат да покрият пода на средно голямо комби дори и при свалени задни седалки. Аз, като си возя хайванчето в колата, винаги му постилам и никога не съм чистил косми от колата, а хайванчето е коли....

 

Ей, човек, ако знаеш откога си търся точно такова нещо smile049. Къде в Бриколаж ги продават?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей, човек, ако знаеш откога си търся точно такова нещо smile049. Къде в Бриколаж ги продават?

 

И аз се заинтересувах, че животинката много цапа :smt0344

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В Мосю Бриколаж продават едни покривала за задните седалки за превозване на кучета. Направени са от изкуствен плат като долната страна е гумирана; имат ремъци за закрепване към седалките; доста големи са като размер и могат да покрият пода на средно голямо комби дори и при свалени задни седалки. Аз, като си возя хайванчето в колата, винаги му постилам и никога не съм чистил косми от колата, а хайванчето е коли....

 

аз имам подобно, но за багажника, обаче размерите нещо не ги уцелих и моя звяр (златен ретривър) продължава да се скубе навсякъде.

има нещо недоизмислено, багажника на Октавията му е широк, докато този на Нексията (Деу-то на брат ми) е тесен...

поне върши работа когато кучето е мокро и кално (около 95 процента от разходкита на един ретривър smile021 )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В Мосю Бриколаж продават едни покривала за задните седалки за превозване на кучета. Направени са от изкуствен плат като долната страна е гумирана; имат ремъци за закрепване към седалките; доста големи са като размер и могат да покрият пода на средно голямо комби дори и при свалени задни седалки. Аз, като си возя хайванчето в колата, винаги му постилам и никога не съм чистил косми от колата, а хайванчето е коли....

 

Ей, човек, ако знаеш откога си търся точно такова нещо smile049. Къде в Бриколаж ги продават?

 

 

Ми в отделението за автомобилни аксесоари, около стелките и калъфките за седалки. :smt017

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 11 месеци по-късно...

Да посъживя малко темата, че нещо напоследък ми щукна да се обзаведа с калъфки за седалките, че като гледам как само аз я пазя тая кола, а всеки друг се мята отгоре на седалките с квото му попадне и ме боли сърцето. Проблемът е в страничните еърбези. Та по темата:

Има калъфки за седалки с прорези с лепяща лепенка за страничните еърбези. Въпреки че нямам странични, калъфките ми са такива.
Колега, можеш ли да кажеш кога горе-долу и откъде си ги закупил тези калъфки и за какви пари? Че аз гледам разни в ebay, дето им пише air bag friendly, уж универсални за всички модели, ама нещо не ми вдъхват особено много доверие.

Изобщо, всякакви съвети, предложения (а най-добре линкове) по темата "калъфки с отвори за въздушни възглавници" са добре дошли. Мерси предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мойте съм ги взел от Практикер и основно ги ползвах за немската овчарка. След като почина, слагам само тези на задната, когато возя кучето на доктор.

Иначе оглеждаш това което си си харесал и гледаш отстрани да има леренка, за да може да ти поеме еърбега. Дори и по и-бей може да поискаш допълнителни снимки. А и шкода предлага оригинални калъфки за седалки.

Между друготоаз бих те посъветвал да я оставиш така. Няма за кого да ги пазиш тези седалки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Без някой да се обижда,но и аз мисля,че с калъфки и то на НОВА кола с красив салон е пълно престъпление срещу естетиката.А и за какво ги пазим тия седалки ако не можем да ги гледаме и седят под калъфки.Ми дай и аз да сложа на Л&К на кожата,калъфки за да я запазя!?!?!? :-k

 

Иначе стелки,в магазините за авточасти има перфектни копия на оригиналните около 70лв(за Октавия 1 ) са гумените,защипват се като оригиналните .Толкоз са и текстилните.В практикер има хубави стелки за дъното на багажника,аз лично не ползвам защото в багажника си държа само якето.Аз лично съм фен на гумените но хубави и класически - без вани и др.На Л&K,кафявите текстилни стелки са наказание в България.

 

За хората които искат да дадът пари за Октавия 1 (предполагам и за 2) горещо препоръчвам ето тази оригинална стелка :

 

021679118.jpg?r=0

 

025463780.jpg?r=0

 

Тази беше с внесена с колата ми от Австрия,но я подарих на баща ми понеже той товари аз - не.Стелката попива отгоре,не пропуска отдолу,пасва идеално и бързи съхне,чисти се на пароструйката,една цигара време и е чиста.Багажника е едно на ръка там всеки може да постели нещо според нуждите си,но аз лично ненавиждам калъфки на седалки и волан!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А и шкода предлага оригинални калъфки за седалки.
Aма оригинални с дупки и лепенки отстрани ли? Щото ако е така - доколкото четох мненията по-нагоре, самите ЕТ съветват да не се слагат калъфки. Каква е логиката от една страна да съветват такова нещо и от друга страна да продават такива калъфки, които са специално предвидени за такива цели? Нещо не ми се връзва... Ама както и да е, другата седмица сигурно ще ходя към ЕТ пак и ще ги разпитам какво предлагат и за какви пари. И в Практикер ще погледна какво предлагат.
А и за какво ги пазим тия седалки ако не можем да ги гледаме и седят под калъфки.
Ами, Ице, за да може дълго време да се наслаждаваме на
НОВА кола с красив салон
Да не мислиш, че съм умрял да слагам някви грозни калъфи на хубавия ми тъмен салон? Изобщо! Само че аз съм научен да гледам преди всичко практическата пред естетическата част на нещата, и по тази причина предпочитам да не си гледам хубавия салон, но да го запазя в читав вид, отколкото да го гледам всеки ден...как се мърля, става на петна, а след някоя и друга година (предполагам) и как се къса. Всеки с гледната си точка. Виж, вече на Л&К ще е смъртен грях да сложиш квото и да било отгоре, тука няма спор. Ама като ти знам колата вътре как е по-стерилна и чиста от болница, едва ли имаш проблеми в тая насока smile001
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дам всеки с нуждите и потребите,няма как,мен ако ми се наложи да возя нещо с тоя Л&K,направо се вкарвам във филми,добре че бащата не е претенциозен и преотстъпва неговото возило. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явка, салона като се изцапа - се пере. Всеки сам си знае де. Поздрави! smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явка, салона като се изцапа - се пере. Всеки сам си знае де. Поздрави! smile049

Така е, ама що да го пера, като мога изобщо да не го цапам. Много по-лесно ми е да сложа едни калъфки и да си реша проблема, отколкото да го мъча с трудоемкото пране

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имайки опит от предишната ни кола каква мръсотия се събираше под калъфите, не знам дали няма да го цапаш. smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имайки опит от предишната ни кола каква мръсотия се събираше под калъфите, не знам дали няма да го цапаш. smile049
Да не спорим, щото никой от нас няма да убеди другия в правотата на своята гледна точка, а само ще разводним темата с излишни мнения и ще отворим работа на модераторите.

Иначе благодаря на ID A за включването, ако има развитие по темата, ще пиша и ще споделя впечатления.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.