Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Как да си опазя чиста колата ?


shotik

Recommended Posts

Колата я имам за да ми върши работа,карам с нея хора,инструменти,разни товари и се опитвам да я поддържам чиста,като при превоз на товари постилам найлон или одеало и въпреки това я замърсявам.Старая се предварително да обмисля как да постеля,да подредя и въпреки всичко има замърсяване.Мисля ,че съм подреден човек,необичам разхвърляното ,но .......вероятно пропускам нещо,давайте вашите съвети за действителни действия по опазването на купето, идеи които са предполагаеми ,няма да ми вършат работа,затова моля,без излишни коментари.

Не мога да спра да я ползвам,такъв ми е живота,че ми трябва....

Чакам отговорите ви !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен истината е в читави стелки, калъфки за седалките и най-вече достатъчно найлони, които да са дебели, за да не се късат лесно и да са достатъчно големи за да покрият всичко. За съжаление трудно можеш винаги да опазиш всичко от изцапване... аз имам едно тъжно преживяване с кисело зеле smile091 . Добре, че смених колата, защото това чистене няма ](*,)

 

Успех колега

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В БГ просто няма начин да си опазиш чиста колата повече от няколко часа - иначе миене веднъж седмично, прахосмучене - пак толкова, гумени стелки (по-лесни за почистване от текстилни), никакво пушене в колата, политура за пластмаса, чисти парцали (хавлиени - за бърсане на мокро, че повече попиват, и памучни - за сухо забърсване след хавлиените), ароматизатор, найлони, четка с мек косъм за сваляне на повърхностния прах отвънка, много течност за чистачки и най-вече по възможност - гараж!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За багажника ти препоръчвам най-обикновен балатум изрязан по него, пази от мокро и лесно се чисти от всичко. За седалките както каза колегата вариянта е калъвки . Дано ти свърши работа smile159 поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз за всички седалки си набавих калъвки, за подглавниците също (всичко това от Илиенци). Гумени стелки, за пода тип лиген (от някакво магазинче). В багажника имам една стелка (поръчана от интернет), вярно не е оригинална но почти покрива целия багажник. Върху нея имам един найлон и те това е. smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За също ще си изрежа скоро балатум за багажника, че ми е неприятно да го гледам мръсен. В старата Фабия имах, в Октавията също има и се ядва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Във формана и фелицията нямаше нищо с което да се покрият резервната гума и някои неща ,които са задължителни да ги има,като аптечка,инструменти,резервни лампи,триъгълник ,затова и на двете коли съм правил от шперплат плотове,като съм взаимствал от трабанта и вартбурга които съм имал.Те заводски си бяха с такива плотове.На тях съм послал от подовата оригинална постелка и балатум отгоре.Ако на някой с Фелиция има оригинални,нека ми покаже на снимка,а аз утре като почиствам и подреждам ,ще снимам това което съм направил.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз за всички седалки си набавих калъвки, за подглавниците също (всичко това от Илиенци)

 

Само си загрозявате колите с тия калъВки smile027

 

А за багажника продават "стелка" за 20-на лева в Практикер

 

За салона аз също подмених платнените стелки с гумени - мия ги на пароструката заедно с колата и вътре винаги е чисто. Платнените стелки бяха засмърдели на стари кецове и съхнеха по 3 дни след миене.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз за всички седалки си набавих калъвки, за подглавниците също (всичко това от Илиенци)

 

Само си загрозявате колите с тия калъВки smile027

 

А за багажника продават "стелка" за 20-на лева в Практикер

 

Седалките са от някаква дамаска ,на която като капне вода /от дъжд или след миене/стават петна и няколко пъти ги почиствах,но вече ми омръзна и затова взех едни калъфки,утре ще ги сложа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вярно е, че остават петна от мокро. В dm продават спрей-пяна за почистване на тапицерия с четка отпред. 5 лева струва някъде. Веднъж месечно чистя всички петна. Освежава и ароматизира салона.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само си загрозявате колите с тия калъВки smile027

Напротив колега, аз си намерих калъфки с почти идентична шарка и седят много хубаво. Само като сядам на шоферксата седалка малко се събира. :smt030

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Напротив колега, аз си намерих калъфки с почти идентична шарка и седят много хубаво. Само като сядам на шоферксата седалка малко се събира. :smt030

off

Ако имаш еърбези в седалките, никак не ти препоръчвам с калъфки да караш smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз за всички седалки си набавих калъвки, за подглавниците също (всичко това от Илиенци)

 

Само си загрозявате колите с тия калъВки smile027

 

А за багажника продават "стелка" за 20-на лева в Практикер

 

Тази стелка става ли за багажник на О2 комби и от кой щанд в Практикер се взима?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На щанда за автомобилни аксесоари,в магазина в Дружба -2 е в ляво от входа ,а на този към Обеля съм влизал само веднъж и не си спомням разположението.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само си загрозявате колите с тия калъВки smile027

Напротив колега, аз си намерих калъфки с почти идентична шарка и седят много хубаво. Само като сядам на шоферксата седалка малко се събира. :smt030

 

Колега, би ли споделил отде си взел калъфки и какви точно, че на мойта красавица още не съм й сложил, а имам желанието да й запазя салона и да не протривам и захабявам фабричната дамаска. Ако може снимка да пуснеш, ще е перфектно

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както каза един колега - на седалки с airbags не могат да се ползват калъфи

 

А дамаската на О2 е доста качествена, виждал съм коли на 200+ хил км с перфектен салон

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както каза един колега - на седалки с airbags не могат да се ползват калъфи

 

А дамаската на О2 е доста качествена, виждал съм коли на 200+ хил км с перфектен салон

 

 

Аз нямам airbags в седалките

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както каза един колега - на седалки с airbags не могат да се ползват калъфи

 

А дамаската на О2 е доста качествена, виждал съм коли на 200+ хил км с перфектен салон

 

 

Аз нямам airbags в седалките

 

Ако ти е Амбиенте фабията(както ти пише в гаража) имаш странични въздушни възглавници(в облегалките на предните седалки) ;).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има калъфки за седалки с прорези с лепяща лепенка за страничните еърбези. Въпреки че нямам странични, калъфките ми са такива. Използвам ги, когато трябва да водя кучетата на ветеринар. После яко чистене с прахосмукачката.

Иначе, аз инвестирах в един оригинален леген за пода на багажника. Има си и 1 см бордче по края, така че всичко разсипано на него си остава на него. Имам опит с консерва от риба, прибрана в торбата с боклука, без да е изпразнена преди това. Само се извади стелката и под водоструйка, всичко си падна. Струваше към 60 лв в ЕТ. А при Фабия комби и седан, багажника е около 1 м2 и реално, купуването на мокет, за да се изреже по пода, щеше да ми спести незначителната сума.

За износването на седалките, много зависи. На моята вече ших шофьорската седалка. На служабната не е мръднала, а тя когато я продадохме беше на 2 пъти повече км. При мен това се получава, че гаража ми е по-тесен и чак когато и на тази кола се прокъса седалката си дадох сметката защо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Ако ти е Амбиенте фабията(както ти пише в гаража) имаш странични въздушни възглавници(в облегалките на предните седалки) ;).

 

А не трябва ли да се вижда къде точно са скрити - някакви кутии, надпис Airbag, нещо...? Щото ето примерно на Пежо 207 как стоят нещата: http://www.jcseatcovers.co.uk/images/207front.jpg?891 Ясно си се виждат черните пластмасови капаци на еърбезите отстрани. При мен такова нещо няма

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Такива капаци при Шкода няма. Огледай си страната на седелката към вратата. При еърбег има едно етикетче с надпис airbag.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стелки - ванички за багажници има в магазините за авточасти Шкода на фирма " БУЛДИМ " ЕООД . Цената им варира от 60,00лв до 76,00лв за различните модели Фаворит,Фелиция,Фабия 1и2, Октавия 1и2 . Ползвам такава и пази много добре багажното отделение , мие се лесно и съхни сравнително бързо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При О2 се износва външният ръб на долната част на седалката, че седалките са доста идиотски монтирани навътре и човек първо сяда на въпросния ръб и после си донамества трибуквието на седалката. Много странно решение, нещо тотално объркано има. При Golf 5 не е така. Външният ръб на всички О2 е смачкан и крив, но няма да го спаси калъф smile048

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...

Ето новите калъфи,които на снимката са по светли ,в средата е черен плат ,гладкото отстрани е тъмно-маслено-зелено, а и снимка на петно

post-245-138453263797_thumb.jpg

post-245-138453263826_thumb.jpg

post-245-138453263831_thumb.jpg

post-245-138453263842_thumb.jpg

post-245-138453263859_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.