Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Фабия 1.2


milen.orcev

Recommended Posts

Колеги хвърлил съм око на една Фабия 1.2 60к.с,новичка от магазина:).Не съм карал до сега Шкода,та имам няколко въпроса,ще съм благодарен,ако ми отговорите безпристрастно:)

1.Как е като автомобил,има ли скърцане на пластмаси тропане.Общо взето как е зглобката?

2.Какъв е разхода на този мотор с това купе?

3.Каква е динамиката на този мотор с това купе?Да не изпреварвам всеки пън на нокти?:)

4.Колко цилиндров е моторът?

Благодаря

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Относно техническите параметри: двигателят е 3-цилиндров, Разходът по заводски данни е градско/извънградско/комбиниран съответно 7.5/4.7/5.7 л/100 км. Като скърцане и тропане - на нова кола скърцане и тропане няма да чуеш, като остарее всяка кола се амортизира откъм чарколяци, няма как. Аз също съм отскоро шофьор на нова Фабия, логично досега тропане и скърцане не съм чул. Качеството на изпълнение в купето е добро като материали. За динамиката да сподели някой, управлявал такъв автомобил. В крайна сметка от 60 к.с. не може да очакваш кой знае каква динамика - купето тежи около 1100 кг. (с водача), от опит мога да споделя, че автомобил (VW Golf), тежащ около 1200 кг. със 75 к.с. (и то дизелов, с по-голям въртящ момент), е тромав и не притежава особена динамика при ускорение/изпреварване. Но все пак кола с кола не си приличат, така че нека и някой по-опитен и компетентен се изкаже по темата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Към горното мнение мога да добавя от себе си следното:

от две години притежавам този модел и имам преки наблюдения за изминатите около 24000 км. Ако не се правят подобрения като монтиране на допълнително аудио оборудване, аларми и т.н., шумове от вибрации в купето няма. Ако се правят подобрения, свързани с демонтиране на кори на вратите или на таблото, бъди готов за леки шумове от вибрации при движение по паваж или при леки неравности по пътното платно. Аз съм правил подобрения, затова сега имам известни проблеми с леки допълнителни шумове, но не са особено натрапчиви. Баща ми има същия модел, на почти същия пробег, без никакви манипулации по интериора и мога да твърдя, че няма никакви шумове по паваж, например.

Иначе моделът има проблем с дрънчене отред вдясно, което идва от вентилатора на парното (има теми във форува посветени на темата).

По отношение на еластичността на двигателя, ако си спортно настроен по отношение на шофирането, този двигател не е за теб. Не е особено мощен при изпреварвания, но за градско каране е добър. Двигателят е със означение HTP (high torque performance), т.е. с висок въртящ момент, който се достига при относително ниски обороти - 3000 об./мин. (обобщена информация има тук: http://www.mathsoft.biz/appserver/wcms/ptcawards/entry.jsp?im_dbkey=6553)

Двигателят е сравнително шумен, в купето се усещат вибрации при работа на свободен ход, ръмжи много приятно като се натисне по-рязко педала на газта.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Момчета,днеска подадох документите за фирмен лизинг(за да си зема ДДС-то) в "Райфайзен",някой илма ли представа кога ше мога да си грабна колата от магазина,че вече сън не ме лови :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди малко колата е тръгнала от София:)))До 11:00 ще е тука и в понеделник ще регистрираме живот и здраве:)))Само се питам дали не се минах с този двигател?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не се притеснявай,ако няма да е слагаш алтернативно гориво,нама да имаш проблеми.Двигателчето е ок!

Да пуснеш снимки после да ти честитим

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми не,не мисля да слагам алтернативно гориво,мисля че няма смисъл,при положение че колата ще се кара 10-12 хил километра годишно.Снимките са задължителни!!! smile152

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.