Jump to content

>skoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

SDI-то тресе?


Dido1975

Recommended Posts

Здравейте! Не съм много вещ както с двигателите така и с писането на теми, затова първо искам да се извиня за некомпетентността ми. Намерих подобни теми, но не намерих отговор затова реших да питам и аз. Проблема е следният: Колата е Фабия, 1,9 SDI, 2002г. При студен двигател между 1050 и 1150 оборота двигателя се тресе, та се къса, все едно че работи на три цилиндъра. Това се усеща както на празен ход така и при движение. Когато загрее, тресенето го има само при движение, когато минавам през тези обороти и то при леко натоварване на двигателя. Ходих на майстори: пипнаха капака на помпата, увеличиха от там налягането/мисля че на дюзите/ до стойност 3,6. Проблема понамаля, но след като се застуди си е отново налице. Според вас, какво е: помпа, софтуер или и аз не знам. Няколко колеги са имали подобен проблем, но не намерих решението му. Ще съм благодарен на всеки компетентен отговор.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, чукни един тест на ваг-кома виж дали дава някакви грешки.

Някъде из темите пишеше, че такъв проблем се получавал, когато разхода на празен хода е по-малко от 0,5 л/ч нещо такова беше....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Увеличили са ти милиграмите на горивото на празен ход,не налягането на дюзите.Когато е по-малко числото се впръсква повече гориво защото се мери върнатото.Завдско е около 4.В помпата има датчик който мери темп.на нафтата-вижте в живи данни какви стойности дава!!!!Погледнете и тди-тайминга да е между двете най горни черти.Искарайте авансатора и го почистете,раздвижете.

и пуснете диагностика

Но чрез форумите не става да се поправят такива проблеми,ако знаеш за какво точно говоря,щеше да си я направиш сам.По скоро трябва да попиташ ,къде да отида да ми погледнат колата

успех и да пишеш ако имаш време да видим от какво е било

 

виж и тази тема- viewtopic.php?f=1&t=17611&start=0&hilit=%D0%B3%D0%BD%D0%BF може и от това да претриса-порциона задира в буталцето-сложи масло в нафтата да пробваш

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодарности на двамата колеги за моменталните отговори. Ще копирам целия цитат на bega4kata и ще го занеса на майсторите в сервиза /не е на Шкода и не искам да му споменавам името-в Русе е, т.к. ако не го оправят, не искам други колеги да затънат като мен при тях. Ако се оправи ще ви дам името му./ Да попитам пак, ТДИ-ТАЙМИНГ- има ли го и при SDI или е просто съвпадение на букви, извинение за тъпия въпрос. И накрая, ако не се оправя в Русе къде ми препоръчвате да отида, ако може и телефон за връзка, че хората няма да ме чакат само мен там. Варна не е далеч, ако има там кой да я оправи идвам веднага. Разбира се че ще пиша от какво е бил проблема, само да го реша и да го схвана и аз де. Някои майстори изказаха мнение, че т.к. помпата е електронна /става магнитно поле/, се събирали метални стружки от механичната работа в нея и можело от тях да е. Благодаря още веднъж!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега точно същия проблем си имам при мен горивото беше 1.6 след увеличението му до заводското 4 тресенето изчезна но сега 1 г. по късно отново тресе доколкото разбрах от Дизел клуб прави се почистване на нафтовата помпа и се връща порцията на около 2,5 мг за да има нормална динамика защото иначе СДИ е много много бавна а и на всичко отгоре харчи в повече гориво.а иначе майстора е във Варна мога да ти дам кординати

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега точно същия проблем си имам при мен горивото беше 1.6 след увеличението му до заводското 4 тресенето изчезна но сега 1 г. по късно отново тресе доколкото разбрах от Дизел клуб прави се почистване на нафтовата помпа и се връща порцията на около 2,5 мг за да има нормална динамика защото иначе СДИ е много много бавна а и на всичко отгоре харчи в повече гориво.а иначе майстора е във Варна мога да ти дам кординати

 

 

То се е видяло че ще се ходи до Варна........ изпрати ми координати, каквито имаш на личната ако искаш. И според мен ще трябва почистване на помпата. Благодаря предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.