Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Интериор L&K


masterOne

Recommended Posts

От доста време замислях да подменя салона на моята Октавия 01 L&K който е доста захабен и изтъркан. Както всички знаят това струва неизвестно количество пари и затова ще правя промените по малко във времето. Надявам се да ви хареса и на вас. В тази тема ще показвам всяка подмяна или подобрение на интериора. Като начало започнах с тапицирането на волана.

 

 

 

преди

post-4130-138453257147_thumb.jpg.jpg]

изработката

post-4130-13845325719_thumb.jpg.jpg]post-4130-138453257193_thumb.jpg.jpg]post-4130-138453257196_thumb.jpg.jpg]post-4130-138453257206_thumb.jpg.jpg]post-4130-138453257209_thumb.jpg.jpg]post-4130-138453257211_thumb.jpg.jpg]post-4130-138453257214_thumb.jpg.jpg]post-4130-138453257217_thumb.jpg.jpg]

post-4130-138453257204_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 90
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • masterOne

    31

  • bega4kata

    7

  • lubomirov1985

    5

  • Biohazard

    4

Най-много писали в темата

Видях го на живо и ефекта е както се казва "УАУ". Младене, продължавай в същия дух. Радвам се,че се запознахме и че откликна на поканата ми, която отправих преди доста време smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Леле колега, страшно е станало. Само да попитам - волана сам ли го прави и ако да имаш ли някакъв предишен опит в тази област? Че ако ти е за първи път няма да го повярвам =D>

А кожата ти ли си я купува? От къде и колко пари ако може.

Иначе силно завиждам за красавицата :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само ме интересува за еърбага как работи отварянето? Това парче специално ли е за там с тоя шев и надпис Airbag? Иначе доколкото виждам специалист го е правил и изглежда много добре, и надупчената кажа придава автентичност.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз гледах снимките със затаен дъх. Много ми хареса, леле как ще се навия след някоя друга година да го направя тоя номер и аз... :)

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво, много яко е станало. Аз съм със същият салон и не знам волана дали да го правя, но скоростния лост има нужда от претапициране. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колегата сподели, че е правен във "Vilner". А шева е иманно за отварянето на air bag-a.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей такава работа харесвам аз! Браво на Вилнер !

Миналата година обличането на волан при тях струваше 120 лв , без възглавницата и без задната част .

Според мен работата по нищо не отстъпва на заводката , дори напротив !!! Шевът е супер !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за хубавите думи!

Пропуснах да благодаря на профисионалистите от VILNER които направиха този волан специално по моите виждания а и тепърва ще им благодаря още защото имам уникални идеи за салона.

Относно капачето на air bag-а, прави се с много изтънена кожа по шева за да се скъса ако се наложи. Щампата AIR BAG се щампова допълнително.

Предлагат също и бродиране на всякакви надписи по салона и имам една идея за седалките с оригиналното лого Laurin&Klement.

 

И сега цената е 120 лв но без капачето и обшиването отстрани и отзад. За воланите и ск. лостове се изработва единствено от естествена кожа. Изработката е много трудоемка но става хубаво.

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

В Понеделник продължаваме с предните седалки. Вече съм изпратил логото за бродерията Laurin&Klement и нямам търпение да започва промяната. smile152

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Страхотно колега :) воланът стана много красив надявам се и да ти е удобен ;) аз мисля че с теб говорих на последния шкода събор ти още тогава искаше да си бутнеш интериора и говорихме за таблото мислиш ли да го пръснеш и него като долните пластмаси???

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Страхотно колега :) воланът стана много красив надявам се и да ти е удобен ;) аз мисля че с теб говорих на последния шкода събор ти още тогава искаше да си бутнеш интериора и говорихме за таблото мислиш ли да го пръснеш и него като долните пластмаси???

 

 

Здравей колега,

Не си говорил с мен на събора защото не съм ходил все още. ](*,) Но догодина ще съм там със сигурност. Относно горната час на таблото незнам още но определено няма да го пръскам. Ако го направя светло и него ще имам проблеми с отражението му на стъклото когато е слънчево, и поради тази причина на 90% от автомобилите, таблата и задните кори са тъмни за да няма отражение.

По скоро бих го обшил с тъмен алкантар, но засега е далече да го мисля.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес започна подмяната на кожата на предните седалки, подлакътника, ръчната и ск. лост.

 

 

 

Така изглеждаха до днес:

post-4130-138453262175_thumb.jpg.jpg]

post-4130-138453262184_thumb.jpg.jpg]

post-4130-138453262186_thumb.jpg.jpg]

post-4130-138453262189_thumb.jpg.jpg]

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тези сники направих днес:

 

 

 

 

 

 

малко е тъмна ама се сещате:

post-4130-138453262193_thumb.jpg.jpg]

 

Това са съблечените седалки:

post-4130-138453262214_thumb.jpg.jpg]

post-4130-138453262216_thumb.jpg.jpg]

 

старият калъф на единият подглавник

post-4130-138453262218_thumb.jpg.jpg]

Чарколяците от седалките

post-4130-138453262221_thumb.jpg.jpg]

Старият ск. лост

post-4130-138453262223_thumb.jpg.jpg]

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изработването на новите калъфи: :smt004

post-4130-138453262226_thumb.jpg.jpg]

post-4130-138453262259_thumb.jpg.jpg]

post-4130-138453262261_thumb.jpg.jpg]

post-4130-138453262264_thumb.jpg.jpg]

 

 

готови за обличане

post-4130-138453262266_thumb.jpg.jpg]

post-4130-138453262269_thumb.jpg.jpg]

 

За днес толкова.

Утре се надявам бродерията за седалките Laurin&Klement да бъде готова за да могат да направят и облегалките. Ако сте забелязали част от пластмасовите "врътки" са изтъркани и ще опитаме да ги пръснем в оригиналният им цвят за да станат като нови.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искам да питам?

 

Ти ли си разтапицира седалките? Как става.

Аз имам една малка бримка от преди 2години, имам си друга тапицерия за седалката.... Но не съм я сменял, че те в ЕТ Добрич и Варна са едни......

Май сам няма да се справя....Май има някакви куки с които се опъва...

 

Би ли споделил опит?

 

Ще съм благодарен

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искам да питам?

 

Ти ли си разтапицира седалките? Как става.

Аз имам една малка бримка от преди 2години, имам си друга тапицерия за седалката.... Но не съм я сменял, че те в ЕТ Добрич и Варна са едни......

Май сам няма да се справя....Май има някакви куки с които се опъва...

 

Би ли споделил опит?

 

Ще съм благодарен

 

Здравей,

Всичко това се прави от http://www.vilner.eu а аз само минавам, гледам, досаждам и снимам. Има доста куки, по нагоре се виждат при чарколяците. Най-добре е да отидеш при някой добър тапицер, едва ли няма такива във Варна. Абе като виждам какви неща си правиш сам по колата, едва ли една седалка ще те затрудни smile159 проба-грешка

 

поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.