Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Мнение за всесезонни гуми САВА АДАПТО


felicialx

Recommended Posts

Колеги моля, ако имате впечятления от тази гума споделете. По описание я хвалят а аз по принцип карам с всесезонни гуми защото зимата минавам макс 1000км. и то само в София. Досега бах с НОКИАН и съм доволен, но нещо не внасят всесезонни и се загледах в савата, интересува ме и дали е шумна на сух път.post-5513-138453257094_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За тази гума не знам...бих ти препоръчал Дебица Навигатор. НЕ е шумна, стабилна е на сняг и в сухо време.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За тази гума не знам...бих ти препоръчал Дебица Навигатор. НЕ е шумна, стабилна е на сняг и в сухо време.

Благодаря колега, аз като ги гледам те са направо еднакви.post-5513-138453257221_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зимай Навигатора 2, уникално стабилен и тих е, за две години как пък веднъж не ме разочарова през зимата. Но за лято не е препоръчително да го ползваш, бързо ще се износи, ще го усетиш като се вдигнат теемпературите и почне да пищи на завоите и на следващата зима няма да ти е много полезен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе тия всесезонки, копат ли добре в сняг? И как са на наклон с добре отъпкан сняг?

 

Щото аз досега единствените гуми с които доволно преодолявах подобни препятствия бяха едни Barum чисто зимна шарка. С тях спирах, тръгвах по баири, копах в сняг до праговете без никакви проблеми. Но 2 години после станаха пластмасови. После взех чисто зимни Gislaved - е няма такова говно. Тая гума не става за нищо. Едвам издържах един сезон с нея, слагал съм вериги върху зимна гума - свинщина. После взех една Fulda КМ3 - малко по добре, но като цяло - гола вода. При това говорим все за чисто зимни гуми - т.е. без надлъжни прорези, а шарка като рибена кост.

 

А гледам че вие оглеждате всесезонки. Щото например Debica си имат Frigo, и аз мислех на планинското магаре да сложа такива. Много хора гледам карат всесезонни, как са в наистина снежни условия, щото аз все там се навирам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1 Абе тия всесезонки, копат ли добре в сняг? 2И как са на наклон с добре отъпкан сняг?

 

 

Аз за Дебика Навигатор 2 мога да говоря само, такива съм имал две зими, за друга марка не би било коректно да давам мнение. Колата ми е като твоята, комби, същия двигател, различна боя, :mrgreen: та може да си направиш изводите:

 

1 Копаене при вече затънала машина, след диво набиване в снега, гледай края на клипа да видиш как фърчи снега пред фаровете. Снимам аз, вътре в колата е един щурав, колегата vasilisa, :mrgreen: smile027 :mrgreen: място на събитието - писта Витошко лале, октомври 2008, след 18:00 ч, при температури от 11-17 градуса под нулата:

 

http://vbox7.com/play:fb448272

 

Преди да я заровиме пак копахме здраво:

 

http://vbox7.com/play:22f6ed07

 

2 По утъпкано и нагоре:

 

http://vbox7.com/play:505ab918

 

Снимки:

 

http://podw.snimka.bg/automobiles/okti- ... 66.8131949

 

Колата върви и спира много добре на лед и сняг, гумите са тихи, стане ли топло - махаш ги, да не станат на нищо. Бях супер доволен, нарязаха ми ги некви говеда миналата година пред нас и на тяхно място сложих Барум Поларис 2, засега също съм доволен от тях.

 

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз за лалето и подобни екстрмуми ползвам старото магаре (ауди 80). На шкодата окачването е доста по скъпо, а там път в нормалния смисъл на думата - няма :)

 

Да, моя Барум беше точно такъв и 2 години бях като трактор с него :) На третата се одървиха и 2 останаха отзад, а на четвъртата и те в кофата :) Силно вероятно е това одървяне да се дължи на чисто зимната гума. Явно смеската е много мека и правена само за екстремно ниски температури. Другото което не им харесвах е че адски лесно се "балонираха". :( Но пък такова копане ... кеф да ти стане.

 

Сега обаче се чудя с какво да обуя Шкодата. Май ще взема и аз някаква такава всесезонна шарка, щото ще я карам доста и по асфалт зимата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ориентирам се към TOYO-VRV2+, по-скъпи са но ги има в наличност за разлика от SAWA и DEBICA освен това грайфера им е много по модерен, приличат на зимни, но не са.post-5513-138453257239_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Днес купих вече споменатато TOYO VARIO VRV2+ и съм много доволен, изключително масивна и качествена гума с твърд и плътен борд и страхотна шарка - изглежда като зимна, но не е и същевременно има и водни канали. Цената която успях да намеря с всички възможни отстъпки е 90лв. и 20ст. на парче за размер 175/65/13 тези дни ги слагам и чакам снега, сигурен съм, че ще са перфектни, ще пиша. smile152post-5513-138453260506_thumb.jpgpost-5513-138453260604_thumb.jpgpost-5513-138453260618_thumb.jpgpost-5513-138453260629_thumb.jpgpost-5513-138453260647_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито. Много ми хареса едно от означенията - за в гората и в шумата. :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.