Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Кражба на резервен ключ


softhink

Recommended Posts

Здравейте колеги,

днес обраха жилището ми и открих че са взели и резервния ключ (дистанционното + бяла ивица картон с дълъг номер). Обадих де на застрахователя ДЗИ (където имам Каско) за уведомяване и ми казаха, че каското ми срещу кражба е невалидно докато не сменя заключването и алармената система на моята Октавия 2. След това трябва да им закарам автомобила за оглед и демонстрация че заключването е сменено. В сервиза на Шкода срещнах разбиране и се заеха да подменят заключването (358 лв. без труд) + допълнитъелно дистанционно (130 лв.) т.е. цялата подмяна ще ми струва около 550 лв. с труда, за което ще ми издадат фактура.

Въпроса ми е мога ли да претендирам пред ДЗИ да ми въстановят парите за смяната, защото това е обир с взлом (за което имам протокол от полицията в който е вписана липсата на резервния ключ) и е открадната част от застрахованото с пълно Автокаско возило.

Моля, ако някой се е сблъсквал с подобен проблем да пише, благодаря предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.