Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Равносметка, да караш FELICIA 80000 км.


momcho2000

Recommended Posts

Еее , хора какво ме направихте.Аз си купих фелата на 12000 км и досега само 2 амортисьора, датчик за температура на водата, термостат и 2 лагера на главините съм сменил.А съм и навъртял минимум 100 000 км.и само да кажа че мразя да пазя поведение на вещи.Е да ако се хване някой прилежен да я гледа 2 листа а4 с косури ще намери, че тропат пластмаси и разни други дреболяци има.Но майстора който ми поддържа колите откакто карам (14 години) ми е казвал да не сменям оригинални части защето те с проблемите карат повече отколкото нови ментета.Веднага давам пример:срещнах една дупка по време на дъжд и ми замина десния амортисьор.Смених и двата с чисто нови от люси и единия неможа да изкара и 4 месеца.Добре че е с гаранция че ми го смениха.

хем съм съгласен с теб хем не съм, разбира се че не трябва да се сменя което работи , но и все пак не е ли много дразнещо да ти дрънчи нещо. Верно е че моята фелка не е от най стегнатите и здравите, но при мен спирачката е финансова за да си оправя това което ме дразни

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...
колеги,може ли да кажете около каква цифра могат да се намерят предни мигачи,и заден стоп в магазин или да се търси от автоморги.

Предни мигачи за фела 9лв/бр-нов

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

plamendor - фелицията ти е много яка, не се кахъри толкова ;) Да, ръждясват, ама ще я закърпиш веждата.

 

Сина ти щом е на 6 това е хубаво, аз бях на 10 когато ме застигна шкодата, сега съм на 24 и ще си взема 5тата . Отърване няма :mrgreen:

 

jojo - имаш ЛС за магазин за мигач

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не искам да се хваля , но от 2008 до сега съм сменил само тампона на скорости и този на водна помпа , тампони на макферсоните , датчик за температурата , двата шарнира и едната главина/по моя вина - скъсах болт и като го разпробих smile049 / . Мога да кажа спокойно , че това са нормални неща имайки предвид състоянието на пътищата ни. Поддръжката на колата поне на мен ми се струва супер евтина. Незнам кой на каква кола е попаднал , но модела си е супер. А и моята има всичко от съвременните автомобили /климатик,ел.стъкла,ABS,серво на волана,централно заключване,халогени,регулиране на шофьорската седалка - всичко като на служебния ми Румстър 2009г./и много се кефя.

А на недоволните от модела мога да кажа да са гледали като са си харесвали колата и ако толкова им е неприятна има много други марки и модели smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеци по-късно...

Не за 80х, за 330х, като 190х от тях като служебна и 140х като лична и мога да споделя, че е удобен автомобил с доста поносима подръжка. Да, сменил съм доста неща по нея и сменям, ама не слизам от нея - правила ми е ядове, но на път не ме е оставяла (чукам на дърво) знам си и магариите и ги оправям. Най - много съм сменял по нея шарнири и накрайници, ама пътищата са ни такива. Но 3 съединителя за 80 х са си направо ужас. Като я купих от фирмата и смених съединител, сложих и словашки и 140х си карам с него и си е още бомба. Проблем и е комутатора (затова си имам два), много се лигавят от влага, започва да не пали, слагам другия и няма проблем, като се излигави и той слагам първия и така си ги менкам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...Проблем и е комутатора (затова си имам два), много се лигавят от влага, започва да не пали, слагам другия и няма проблем, като се излигави и той слагам първия и така си ги менкам.

Що си играеш на заменки, кат можеш да ги топнеш в лак и да забравиш за влаги, води и намокряния.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както и да смятаме ,фелата е една от най-евтините за подръжка автомобили , па дори да е с vw мотор. Това че попадаме на измислени маистори е проблем не само на тази марка , дори другите автомобили са мноко по капризни в това отношение. Лично аз съм благодарен че има този форум и много пъти ми е бил изключително полезен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За съжаление някой майстор като чуе Шкода и мисли , че всичко му е ясно , ама такива майсторлъци съм виждал специално по моторите , та чак ми се драйфа ( да ме прощавате за израза )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеци по-късно...

Моята е внос от Германия /през 2005г./ с първи собственик французин. Когато баща ми е докара, до тука беше на 58000км. Сега е някъде на 160000км. До момента:

 

- някъв чип на бордовия компютър (че се форсираше и чат-пат на моменти вървеше без да й се дава гас)

- тампон на двигателя

- радиаторче на парното ( трябваше ми само частта, където влизат двата маркуча, обаче в моргата ми дадоха цялото радиаторче)

- накладки

- маркучи на спирачките

- крайно гърне

- бензинова помпа (оргиналната изгоря, понеже беше оставена без бензин и въртяна в опити да запали многократно) и някакво реле беше заминало към помпата

- предни амортисьори

- всичките накрайници

- каре

- маншон на карето (два пъти)

Това е всичко, което е сменяно. За мен всичко е в това в какви ръце е автомобила.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това са ми всичките разходи за 27 месеца и 1000 изминати километри на месец.

Януари 2011 - рушвет кат... smile091

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 11 години по-късно...

Използвам старата тема, за да предложа фелицията за части на някой, който ще му свършат работа. Автомобилът се движи на собствен ход, дерегистриран е, за посочената цена го докарвам до която точка предпочитате. Двигател и кутия са изрядни, не гори масло, кутията не тече, сменени карета, амортисьори, лош външен вид отзад отстрани.

 

https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11678824714359177&slink=rqhknk 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.