Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Митове и истината за зимните гуми


Recommended Posts

Аз от кога разправям, че тестовете са само ориентировъчни... Не заради различните видове манипулации, таргети, интереси, реклами и т.н. (макар, че ако ги има - и те са от значение), а по-скоро, както и споменах в съседна тема, заради това, че вероятността да карате точно същия автомобил, при точно същите условия, с точно същите поведение и умения на тестовия шофьор, клони към доста малко число...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Michelin Alpin А3 наистина е зимна гума със средни показатели. Това, че е Michelin, значи ли, че трябва да е номер 1? :roll:

Goodyear UltraGrip 7+ и Dunlop SP WinterSport 3D аутпърформват (яка дума) Alpin A3 във всички тестове, не само при ADAC

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, задницата участва, но аз се оправям и задни зимни няма да сложа!!

 

Ти си знаеш, само че по този начин си опасен не само за себе си...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, задницата участва, но аз се оправям и задни зимни няма да сложа!!

 

Ти си знаеш, само че по този начин си опасен не само за себе си...

Всеки, който не знае какво да прави на пътя е опасен не само за себе си, независимо с какви гуми е!

Ако си мислиш, че гумите ще ти карат колата, много се лъжеш. smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всеки, който не знае какво да прави на пътя е опасен не само за себе си, независимо с какви гуми е!

Ако си мислиш, че гумите ще ти карат колата, много се лъжеш. smile159

 

И това пак не е оправдание. Сори, не го казвам, за да се заяждам или от лоши чувства. Просто така мисля. smile049 Да, всеки сам си решава, стига да не е опасен за околните. Поздрави! smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това ми напомня за един виц: Гаджета отиват до лекаря, момчето остава вън да чака и по едно време, лекарят излиза, усмихва му се служебно, потупва го по рамото и казва: "Честито, ще си имате бебе." Момчето обаче е сащисано: "Ама докторе... как така...? аз абсолютно винаги съм бил много внимателен - ползвалсъм всеки път презерватив ... никога, ама никога откакто имаме връзка, не съм свършвал в нея...?" Докторът го потупва отново по рамото и пита: "А вие шофоьр ли сте?" Да - казва момчето. "Ами ето виждате ли - тази работа е като трафикът през зимата - вие може да сте много внимателен, но другите да не са и ... smile045

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всеки, който не знае какво да прави на пътя е опасен не само за себе си, независимо с какви гуми е!

Ако си мислиш, че гумите ще ти карат колата, много се лъжеш. smile159

 

Сори, не го казвам, за да се заяждам или от лоши чувства. Поздрави! smile027

А защо го казваш? И как разбра, че съм опасен за околните? Знаеш ли колко стаж имам зад волана и какво съм карал? И нито едно произшествие! И Шкодата ми преди реставрацията нямаше драскотина! А е на 130 000км. И колко зими съм карал без зимни гуми, щото просто в онези години нямаше! Вие ще ми кажете как да карам през зимата, много сте млади още! Карайте си зимните гуми и треперете да не се подхлъзнете някъде!

С най- добри чувства! smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А защо го казваш? И как разбра, че съм опасен за околните? Знаеш ли колко стаж имам зад волана? И нито едно произшествие! И Шкодата ми преди реставрацията нямаше драскотина! А е на 130 000км. И колко зими съм карал без зимни гуми, щото просто в онези години нямаше! Вие ще ми кажете как да карам през зимата, много сте млади още! Карайте си зимните гуми и треперете да не се подхлъзнете някъде!

С най- добри чувства! smile159

Смятам, че пределно ясно съм го написал защо го казвам... това, че си цитирал частта от поста ми, която ти изнася не е мой проблем. Пак го казвам - АЗ ТАКА МИСЛЯ. За мен са опасни такива експерименти и за мен всеки пестящ от гуми, спирачки и прочее неща, от които зависи човешки живот е опасен. Белята става веднъж без значение колко хиляди или милиони км е навъртял човек(и колко е самонадеян). А цитата в червено няма какво да го коментирам... smile175.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всеки, който не знае какво да прави на пътя е опасен не само за себе си, независимо с какви гуми е!

Ако си мислиш, че гумите ще ти карат колата, много се лъжеш. smile159

 

И това пак не е оправдание. Сори, не го казвам, за да се заяждам или от лоши чувства. Просто така мисля. smile049 Да, всеки сам си решава, стига да не е опасен за околните. Поздрави! smile027

Това е целия пост. И какво от това?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А защо го казваш? И как разбра, че съм опасен за околните? Знаеш ли колко стаж имам зад волана и какво съм карал? И нито едно произшествие! И Шкодата ми преди реставрацията нямаше драскотина! А е на 130 000км. И колко зими съм карал без зимни гуми, щото просто в онези години нямаше! Вие ще ми кажете как да карам през зимата, много сте млади още! Карайте си зимните гуми и треперете да не се подхлъзнете някъде!

С най- добри чувства! smile159

 

Колега, с цялото ми уважение, предполагам, че не съм Ви на годините, за километрите не знам. Но се радвам, че конкретно Вие не шофирате в София. Не че тук няма като Вас, но един по-малко, повече по-добре, ако мога да перефразирам Мечо Пух. Лично аз съм с 4х4 и си сложих зимни гуми Ultra Grip 7+ днес.

А колкото за казване, не съм забелязал някой да Ви нарежда какви гуми да слагате за зимата. Даже и в ППЗДП не го пише, така че законът е на Ваша страна - може да карате с летни гуми на сняг, киша и лед :)

Само изказвам собственото си лично мнение, с което подкрепям преждепишещия колега - по-безопасно за Вас, Вашите спътници в колата и нас ще е, ако инвестирате в личната си сигурност през зимния сезон.

С най-добри чувства и пожелания за още толкова дълги километри, да ни надживеете "нас, младите"- със зимни гуми, през, надявам се, безснежните зими! smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...Колега, с цялото ми уважение, предполагам, че не съм Ви на годините, за километрите не знам. Но се радвам, че конкретно Вие не шофирате в София. С най-добри чувства и пожелания за още толкова дълги километри, да ни надживеете "нас, младите"- със зимни гуми, през, надявам се, безснежните зими! smile159

Добре! Повече няма да идвам до София с колата! ;)

Живи и здрави да сте!

Гога, не се ядосвай! smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Слагайте зимните гуменетки и не се ослушвайте, щото... "Молим се сняг да не падне"

 

http://www.dnes.bg/bulgaria/2010/10/21/ ... dne.101824

 

Държавата вече официално си казва, че и дреме на... кабинета за нас. Всеки да се трепе както си иска. Парите са в Ивайловград.

 

По това време зимата по пътищата се движеха 1/10 от сегашните коли, откъдето и идиотите зад волана бяха 1/10 от сегашното им количество. Скоростта по тенически причини беше 50% по ниска, пътищата някак си се почистваха или поне опесъчаваха. Едно време 20 годишните коли имаха на километража си показания по 50-60 хиляди километра. Сега са на 500-600 хиляди.

 

Много точно казано. Показателно е, че моята кола на 3г е на 70 хиляди (става въпрос за колата, не за моя опит като шофьор, който е по-голям), а колегата с дългогодишния опит я е реставрирал на 130. Аз 130 живот и здраве ще ги направя за около 5 години. Не е кой знае какво.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...И колко зими съм карал без зимни гуми, щото просто в онези години нямаше! Вие ще ми кажете как да карам през зимата, много сте млади още! Карайте си зимните гуми и треперете да не се подхлъзнете някъде!

С най- добри чувства! smile159

 

Колега, не си прав. Както казаха вече по-горе, времената са други. Преди не е имало зимни гуми, съгласен съм, но тогава скоростите и трафика бяха коренно различни, нали? Пък и ако изхождаме от твоето мнение, бих ти задал въпроси от рода на защо гледаш кабелна телевизия, а не си с антена за 1-ва и 2-ра и още една антена за сърбите, защо гледаш цветен телевизор, при това с дистанционно, а не черно бялата тухла, тежаща повече от една съвременна пералня? Наистина, в отминалите години имаше много хубави неща, но нека не отричаме и редицата предимства на настоящето време.

 

smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Знаех си, че така ще се разтълкуват думите ми! Нямам нищо против развитието на човечеството. Зимните гуми са също част от това! Но през зимата никой не може да разчита на гумите си, ако не знае какво да прави зад волана! Затова като завали сняг "големите" или т.нар. "летни" шофьори се крият в миши дупки или пътуват с градския транспорт.

Всеки, който не знае какво да прави на пътя е опасен не само за себе си, независимо с какви гуми е!

Ако си мислиш, че гумите ще ти карат колата, много се лъжеш. smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Знаех си, че така ще се разтълкуват думите ми! Нямам нищо против развитието на човечеството. Зимните гуми са също част от това! Но през зимата никой не може да разчита на гумите си, ако не знае какво да прави зад волана! Затова като завали сняг "големите" или т.нар. "летни" шофьори се крият в миши дупки или пътуват с градския транспорт.

Всеки, който не знае какво да прави на пътя е опасен не само за себе си, независимо с какви гуми е!

Ако си мислиш, че гумите ще ти карат колата, много се лъжеш. smile159

 

 

И това е верно... Не може някой малоумен олигофрен да си мисли, че зимата ще си прави дръпки с bmw-та и не знам си какви там аудита и мерцедеси, които ги оборудват за сибирско време, та дори да е с "най-хубавите" зимни гуми... И разни маймунски задници да си правят дрифтове с бмв-тата, които са по-стари и от мене, защото са "мно'о яки, ъ-ъ!" по светофарите, "йо"! Просто, ако акъла му е на мястото и не е колкото грозденце, ще пази и себе си и другите, защото неговата кола, айде ще я строши "fuck off", ама другата няма кой да мисли за нея, нали?! - е да де, тате и мама ще го измъкнат и после ще му кажат "не така иванчо, това е лошо, на мама сладура, не се прави така, бубенце, недей така" - от своя страна маминото олигофренче ще каже "да, добре" и да продължавам ли...? Май няма смисъл, тук хората са достатъчно разумни и разбират от дума, та са видели тъпия феномен доста добре, че и преди мен :)

 

Другото за уменията и "виж колко километра съм навъртял" - Никакви умения не се искат, иска се талант, който или имаш или нямаш бъкел от него! Аз съм на почти 21 години и съм карал москвич и астра, а сега последен модел шкода октавиа (чува се йееее от публиката (сарказъм)), т.е. хванал съм от всички видове зверове. Имам мозък на мястото, където трябва да бъде и го използвам по предназначение! Стажа ми като водач е сборно 50х км за две години - 27 на астрата и 20 на шкодата (москвича е офроуд машина, не го броя). Видял съм куп глупаци и куп дечица, че дори и аз съм правил глупости за адреналин първите месеци, но някак тези времена отминаха и сам разбрах, че правя тъпотии - май се казва порастване - точно т'ва което на някои им липсва и на 40-50 години!? Та, опита завирате си го някъде и идвате да тестваме акъла дали е там, а? :) Защото всичките ми приятели се удариха на сухо поне по два пъти откакто имат книжки, а ги имат преди мен, а някои и след мен. Но няма значение.

 

Колкото до спора Ви зимни-летни - аз миналата зима в началото карах още на бащата астрата. Беше с летни гуми на 4-5 години, а дота ме е срам да го кажа (2002...). То пък аз как се изразих "карах" - карах я пред блока успоредно на тротоара на едно място, защото не искаше да мръдне от преспите и беше ултимативно лека кола, та дрифтовете се правеха супер лесно и леко, което поднася обяснението защо не се и движи. Не знам как да кажа, но карах я умно и спокойно и бавно и не правех глупости и оцеляхме и аз и всички на пътя - 2000 км през ноември-декември месец в киша и сняг. Да, ако имаше зимни гуми - защо да не ги сложа, това не е проблем... но нямаше, не работех, нямаше пари и просто ми беше супер нагло да искам от вкъщи още :)

 

Затова всякакви спорове зима-лете са глупави. Зимните гуми са измислени да са по-меки при определена температура, затова се карат, когато са измислени да се карат, а не, когато си искаме. Другото си остава - акъл? Как беше "Не става само с ядене - трябва и акъл!".

 

Айде поздрави и всичко казано горе е с най-добри чувства, пък Вие ще кажете, дали изобщо съм прав :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...

Но през зимата никой не може да разчита на гумите си, ако не знае какво да прави зад волана!

...

 

Има физични закони които са над всеки водач! Примера - идвам си на работа и час след мен идва колега и ме пита "Абе Пешо, как слезе по XYZ?". Казвам му "Съвсем нормално, защо?". "Ами като тръгна надолу колата и едвам спрях в бордюра". Оказа се, че човечеца решил, че Quattro-то върши чудеса и с летни гуми. Е да, ама не ... както казваше другар Бучаров smile049 А участъка за който говорим е дълъг 100м. Останалите 12км до офиса бяха идеално изчистени.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ахам, другата заблуда сред простолюдието е, че щом имаш възглавници, можеш да караш без колан.

Тя простотията се среща основно при хората.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

през, надявам се, безснежните зими! smile159

"Молим се сняг да не падне"

 

Пфу, пепел ти на езика. Като бях дете в София имаше половин метър сняг поне 2 месеца в годината. И никой не се оплакваше.

 

Сега падне една педя 2 пъти през зимата и ореваваме орталъка.

 

Искам зима като едно време!

 

Относно гумите - зимата благородно завиждам на старите шкодаджии и бмв-тата. :( На много хора им звучи странно, но върху хлъзгав път аз чуствам по голям контрол когато ми суче задницата. Предното е по устойчиво до един момент - но тръгне ли да суче - освен да чакаш резултата, друго кой знае какво не можеш да направиш. Докато задното по принцип е по неустойчиво, но позволява по голям контрол и противодействие след като изгубиш сцепление.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ехее, тя стана една... дълга и широка! Аз само исках да кажа: Жоре, сложи и отзад едни зимни, ако можеш! И ти ще си по-спокоен. Аре стига толкова спорове.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мене гумите ме возят през зимата, щото не знам к-о да прая :lol: Брао, колега, не се бях сетил к-во става на практика в снега, леда и коловозите, а за пресечени терени и дума не обелвам [-X

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...Другото за уменията и "виж колко километра съм навъртял" - Никакви умения не се искат, иска се талант, който или имаш или нямаш бъкел от него!...

Айде поздрави и всичко казано горе е с най-добри чувства, пък Вие ще кажете, дали изобщо съм прав :)

Да! Вярно е, че се иска талант, който се изразява с усет към автомобила, умение за предвиждане на ситуациите и още мн. други качества - нещата са комплексни. Но трупането на стаж също е много важно, чрез него се усъвършенстваш! И обратното - може да имаш стотици хиляди километри зад гърба си, но нямаш ли качества, нещата не се получават.

 

Ехее, тя стана една... дълга и широка! Аз само исках да кажа: Жоре, сложи и отзад едни зимни, ако можеш!...

Ми що да не мога?

....и на следващата среща да почерпиш, щото ти "раздвижи" темата! ;)

smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...Другото за уменията и "виж колко километра съм навъртял" - Никакви умения не се искат, иска се талант, който или имаш или нямаш бъкел от него!...

Айде поздрави и всичко казано горе е с най-добри чувства, пък Вие ще кажете, дали изобщо съм прав :)

Да! Вярно е, че се иска талант, който се изразява с усет към автомобила, умение за предвиждане на ситуациите и още мн. други качества - нещата са комплексни. Но трупането на стаж също е много важно, чрез него се усъвършенстваш! И обратното - може да имаш стотици хиляди километри зад гърба си, но нямаш ли качества, нещата не се получават.

 

Ехее, тя стана една... дълга и широка! Аз само исках да кажа: Жоре, сложи и отзад едни зимни, ако можеш!...

Ми що да не мога?

....и на следващата среща да почерпиш, щото ти "раздвижи" темата! ;)

smile027

 

 

Напълно съгласен с тебе :) А като някой с бмв-це ми прави дрифтове за кеф и на някой светофар ме удари от тъпотията си - е, вервай ми, ще слезна с тръбата с коляно накрая и ще го оправя преди да са дошли полицаите :) Защото друго няма да му се случи - няма закони!

 

Може ли за жалба, че оня пич с буса удари приятеля ми отзад и си замина, да се чака 10 месеца и още да не е влязла където трябва, а давността й да е 12 месеца - ми оня се измъкна и сега нашия си смуче пръстчето.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.