Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Как се сваля моторчето на парното?


jethro

Recommended Posts

Моторчето на Фабията започна да издава мнооого силен стържещ звук,който спира и се появява през 2-3 минути.Миналата година ми спряха степените ,и тогава дадох накъсо термопредпазителя и си работеше ок до днес.Някакви идеи как да го сваля и мисля да го чистя и да сменям втулките,ако може разбира се.Колата е с климатик,при свалянето на моторчето нещо трябва ли да се стяга,давайте идеи....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз жабката лесно я свалих,самият вентилатор не знам откъде да го подхвана има завити над 20 рапидки.....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Миналата зима много ми скърцаше вентилатора и на пролет го отворих. Разкачат се кабелите от буксите (не можеш да ги объркаш при монтажа). Болтовете не са толкова много - около 7-8 като два от тях са малко неудобни! Снема се вентилатора с пластмасовия кожух на моторчето. Последния се държи на четири гумени "щипки". Сваляш го и него и имаш достъп до моторчето. Аз с тънко (турбинно) масло и малко нафта смазах задното лагерче (втулка), като преди това го почистих от множеството боклуци - все пак филтъра е след вентилатора :smt0344 . Втулката от към турбинката е смазах с ВД40. Монтажа по обратния ред! До сега нямам шумове от там smile009 , за което много се кефя :smt004

Дано съм бил полезен и успех с демонтажа!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря Колега, ще споделя резултата. Дано се размина само с почистване и смазване на втулки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря Колега, ще споделя резултата. Дано се размина само с почистване и смазване на втулки.

 

Най вероятно щеше да се разминеш ако беше направил профилактиката навреме, чакаш ли година да стърже втулката в корпуса и си за ново моторче.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Утре ще пиша за резултата,набавил съм масло и нафта за почистването,а ако въпросните втулки са заминали,ще опитам да си направя ноеи.

План Б е да си купя от морга втора ръка моторче за 150лв., защото в ЕТ нов е 380лв. :smt0344

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моторчето вече мърка като котенце.Много съм доволвн от резултата.Специални благодарности на колегата, който така добре описа проблема smile126 .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.