Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Надраха ми колицата


iavkata

Recommended Posts

Има-няма една седмица от закупуването й и някое низшо безгръбначно едноклетъчно реши да ми я надере (кратък да е земният му път дано!). 2 драскотини - тънки и дълбоки, правени с остър предмет - ключ или пирон - на преден ляв калник и шофьорска врата. Въпросът ми е освен китване и пребоядисване има ли друг начин за възстановяване? И дали при интервенцията по възстановяването ще се наруши лаковото покритие - металика - и, което е много по-важно, - антикорозионното покритие? Защото ако ще има видими разлики след това и няма да има корозионна защита, предпочитам да си я карам така. Благодарско предварително на всички отзовали се

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма друг начин - кит и боя

За антикорозионното покритие не знам какво да кажа - явно е добро, защото аз имам на калника над предния десен фар доста дълбока драскотина около педя и следи от ръжда нямам. Изглежда издрано до метал. Явно предишният собственик го е направил докато е вадел фара за смяна на крушка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята също я застигна твоето, но прекалено много си мисля, че само пастиране е видяла с изключение на задницата - там няма как.

 

За момента нямам никакви забележки и не виждам проблеми още... Една котка си беше лежала на предния капак на топличко и сега имам три хубави и дебели драскотинки - беше ми мръсна колата. След това отишла на покрива да си се изтегне и там още две... Така, че, май и там ще види пастиране, но за момента не ми се оставя в сервизи пак...

 

Ако я караш в ЕТ, защото нямаш друга възможност - ще я пастират, ако не е прекалено дълбока, иначе отиваш на пребоядисване...

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Специално за корозията, мисля, че е третирана самата ламарина доста добре. Имал съм надирания до ламарина от преди 5-6 години, правени с кит и боя и още не е избила ръжда.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Никакви грижи нямаш :) . Бягай в Алианц и после в ЕТ. Аз 2 пъти съм пребоядисвал детайли и съм доволен как работят бояджиите им(единствената забележка е, че последния път не бяха изчистили отвътре колата и цялата беше в бял прах, ама това се преживява). Знам, че ако не е много дълбока драскотината я тампонират, т.е. не пребоядисват целия детайл. :).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за изчерпателните отговори, убедихте ме, че си заслужава все пак да се разправям със застрахователи и Каско и боядисване :) Ще пиша в последствие какво е станало.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за изчерпателните отговори, убедихте ме, че си заслужава все пак да се разправям със застрахователи и Каско и боядисване :) Ще пиша в последствие какво е станало.

 

 

Абе, недей да се чудиш за разправиите ;) без тях няма как да стане и недей да правиш нищо без тях :P

 

Другото - да, след това колата "няма да е същата", но няма как, след като някой глупак е направил белята.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Реших 1 вечер да е оставя аз моята извън гаража.На следващата сутрин една черта на багажника голяма колкото химикалка ,вълнообразно направена.Нямате си и представа как полудях :(,хубавоото е че е малка и само в единия край е дълбоко,бялото и излязло.Но хич немисе ходи за една такава малка чертичка за пребоядисване на цял багажник.Ще отида до Ет да ги питам дали могат без пребоядисване да измислят нещо както каза по-горе е направил колегата.Но съм мислил също да взема номера на боята ,да отида със колата да видят цвета до някой магазин за автобои,едно бурканче дами напълнят и да запълвам такива драскотини.Имам и на капата от камъчета 2 съвсем малки точици. smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо не ти се ходи да ти я направят хубаво? Вече два пъти ходя, за да ми оправят подобни неприятни неща. Каското си покрива всичко, а в ЕТ ги правят да изглеждат като нови. До момента съм ходил за преден калник, предна и задна броня. А сега и след една близка среща с една лелка на светофара - ще боядисвам пак задна броня. Обикновено за два дена са готови.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо не ти се ходи да ти я направят хубаво? Вече два пъти ходя, за да ми оправят подобни неприятни неща. Каското си покрива всичко, а в ЕТ ги правят да изглеждат като нови. До момента съм ходил за преден калник, предна и задна броня. А сега и след една близка среща с една лелка на светофара - ще боядисвам пак задна броня. Обикновено за два дена са готови.

Ами защото е много малка,а след време ще си личи капака че е пребоядисвано.Поне така си мисля.Но като се замисля тези 1000 лева каско защо ги давам.Утре ще отида да говоря с тях за едни неща по колата ,ще ги питам и за тази драскотина smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Но съм мислил също да взема номера на боята ,да отида със колата да видят цвета до някой магазин за автобои,едно бурканче дами напълнят и да запълвам такива драскотини.Имам и на капата от камъчета 2 съвсем малки точици. smile027

 

Продават коректори в ЕТ(по спомен около 20лв :-k ). Ей така изглеждат - цък. За точици да кажем, че става. За драскотини е доста грозно smile049. Пребоядисай си детайла най-добре smile027.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може ли малко повече инфо как се ползват коректорите? И дали ги предлагат за всички официални номера бои? Аз купих колата с лека драскотина + вдлъбнато на заден ляв панел, която от чисто суеверие се заклех да не правя. Че старата ми кола я гледах като писано яйце и накрая един стар'загорски *** спря в мен и за малко не ме уби на място. Тази щета ми е против уроки, но искам поне драскотините да покрия с коректор, ако става добре. 10х!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи, колеги, днес си взех колицата от ЕТ Надежда и ще се включа и аз с добра дума към тях - заличили са двете драскотини ПЕРФЕКТНО, абсолютно нищо не си личи, върнаха ми колата измита, даже беше още леко мокра (аз им я дадох леко прашна), вътре беше точно толкова чиста, колкото им я оставих, бяха навъртели 7 км. с нея, явно до бояджията, и приемчиците (от лаково-бояджийски услуги и от общ сервиз, че имах въпроси за алармата) бяха страхотно любезни и коректни. Хвала!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи, колеги, днес си взех колицата от ЕТ Надежда и ще се включа и аз с добра дума към тях - заличили са двете драскотини ПЕРФЕКТНО, абсолютно нищо не си личи, върнаха ми колата измита, даже беше още леко мокра (аз им я дадох леко прашна), вътре беше точно толкова чиста, колкото им я оставих, бяха навъртели 7 км. с нея, явно до бояджията, и приемчиците (от лаково-бояджийски услуги и от общ сервиз, че имах въпроси за алармата) бяха страхотно любезни и коректни. Хвала!

 

 

Еее... супер, супер! :) Моята също като ми я дадоха беше леко мокричка :P

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.