Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Капачки за джанти Аполо


txl

Recommended Posts

Както виждам в темата на joro-120L, купичките от крем-карамел са единия вариант за капачки на джанти Аполо:

http://skodaclub-bg.org/forum/download/file.php?id=22521

http://media.snimka.bg/7361/020977951-big.jpg

Как се захващат към джантата, просто се поставят в отвора? Нещо държи ли ги допълнително?

 

Има ли други варианти за капачки? Иска ми се да не стърчат толкова много навън.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както виждам в темата на joro-120L, купичките от крем-карамел са единия вариант за капачки на джанти Аполо:

Как се захващат към джантата, просто се поставят в отвора? Нещо държи ли ги допълнително?

Има ли други варианти за капачки? Иска ми се да не стърчат толкова много навън.

Здрасти!

За мен това е единствения вариант. Капачките стърчат точно толкова, колкото и оригиналния пластмасов тас, но профила му е друг и затова заблуждава, иначе рискуваш да опрат в полуоската.

За предните колела стават директно, но на задните са хлабави. Попълних ги отзад със семеринг с диаметър 85мм/това е вътр. центр. отвор на джантата/ и ширина 10мм.

Чувал съм, че стават от Москвич 2140. Обиколих магазините в целия град, но не намерих.

А то решението било под носа ми - в кварталния магазин за дом. потреби! ;)

п.п. Ако си виждал Аполо ще се сетиш как се захващат - отвътре, навън.

 

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Струва ми се, че има как да са бъдат и по-прибрани капачките (не съм мерил), но наистина и пластмасовите тасчета стърчат точно толкова. Благодаря за информацията :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чувал съм, че стават от Москвич 2140.

Имам при мен такива но са доста по дълги от оригиналните. Може би двойно. Имам една капачка от Аполо с оригиналната емблема за мярка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Можеш ли да премериш колко е "височината"?

Да! Ще бъде интересно да ги сравним. За съжаление моите не мога да ги премеря, щото са монтирани, но стърчат извън джантата 40мм.

post-4842-138453256204_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

40131_1669574421553_1303118851_31843699_2456796_n.jpg

Боята на емблемата е напукана като Мона Лиза :mrgreen:

smile027

Верно е като картината Митко... и също като нея май не е лесно да я копираш, защото даже логото е огледално като за ляво колело, а такова лого по магазините поне аз не съм виждал. Иначе купичките за карамел са отличен вариант на оригинала и с тях винаги се получава супер! :smt017

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.