Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Дневни Светлини О1 ?


danyrlz

Recommended Posts

Някой има ли представа O1 Tour поддържа ли DRL и ако да, как се активират?

 

 

Зависи, мисля, че от нивото на оборудване на колата, но да има. Те са във основният фар. Активация - ако нямаш книжка, знам как е на октавиа 2 - даваш контакт и имаш 20 сек. да дръпнеш лоста за дългите(премигването) и да го натиснеш нагоре, че да ти се включат хем дълги хем мигач... държиш го 3 сек. минимум и после трябва да светят, дори да не си дал габарити/фарове и т.н. Деактивирането е същото, но с лоста надолу, т.е. пак дърпаш, но ляв мичат да мига.

 

Ако не сработи това, може би някой колега ще ти каже как е при единицата, а ако и неговото не сработи - или нямаш, или трябва да се разрешат с компютър първо.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ти, но съм 99.9% сигурен, че при О1 е различно(освен това виждам, че ти си с O2 FL).

 

В книжката на български език не пише нищо по въпроса.

Сега погледнах в една на английски и там е обяснено, че DRL се активират с поставяне на предпазител номер 17.

 

В БГ книжката описанието на предпазиел 17 е "Полиция" (каквото и да значи това), а в английската има два варианта - DRL или подгряване на пръскачките за предното стъкло(такава екстра нямам).

 

Ще се радвам ако някой с О1 има някаква информация по въпроса?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

DRL се активират с поставяне на предпазител номер 17.

[-X

Монтира се допълнително реле. Ефектът е следният: При подаване на контакт светват късите светлини и габаритите, независимо от положението на ключа. Питай в ЕТ за цената. Има и известна част кабелаж с него. Монтажът не е сложен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

DRL се активират с поставяне на предпазител номер 17.

[-X

Монтира се допълнително реле. Ефектът е следният: При подаване на контакт светват късите светлини и габаритите, независимо от положението на ключа. Питай в ЕТ за цената. Има и известна част кабелаж с него. Монтажът не е сложен.

Аз много не разбирам,ама майстора дето ми ги монтира взе ток от генератора,така светват след като запали колата,не дърпат ток по време на палене. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

DRL се активират с поставяне на предпазител номер 17.

[-X

Монтира се допълнително реле. Ефектът е следният: При подаване на контакт светват късите светлини и габаритите, независимо от положението на ключа. Питай в ЕТ за цената. Има и известна част кабелаж с него. Монтажът не е сложен.

боби е прав - монтира се допълнително реле. струваше ми около 200 кинта по спомен (това в ЕТ, като я поръчвах). поразгледай се из нашия форум, както и при братовчедите от vw форума - имам колеги, които поставят DRL и то на много по-добри цени.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз много не разбирам...

Е, то и аз много-много не разбирам... smile048

...майстора дето ми ги монтира взе ток от генератора

Точно така съм го направил и при мен! (Това е сериозно!)

 

Най-обикновено реле (40 А). - 2 бр.

Клема "85" на маса и на двете.

Клема "86" на възбудителната намотка на алтернатора "+" и на двете

Клема "87" на "+" на акумулатора през бушон 15 А и на двете

Клема "30" на едното реле - на единия фар. Примерно ляв (кеф ти на фара за мъгла, кеф ти на късия).

Клема "30" на другото реле - на другия фар. В случая остана десния.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвах на моята тази сутрин, не се получи.

 

Моят вариант ли? Това е ясно, различни са платформите, нагоре Боби и другите са го описали перфектно... Просто беше някакъв hint от моя страна, но без успех :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...знам как е на октавиа 2 - даваш контакт и имаш 20 сек. да дръпнеш лоста за дългите(премигването) и да го натиснеш нагоре, че да ти се включат хем дълги хем мигач... държиш го 3 сек. минимум и после трябва да светят, дори да не си дал габарити/фарове и т.н. Деактивирането е същото, но с лоста надолу, т.е. пак дърпаш, но ляв мичат да мига...

 

Колега,

това обяснение за фейслифта ли се отнася?

 

Гледам, че твоята е такава...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...знам как е на октавиа 2 - даваш контакт и имаш 20 сек. да дръпнеш лоста за дългите(премигването) и да го натиснеш нагоре, че да ти се включат хем дълги хем мигач... държиш го 3 сек. минимум и после трябва да светят, дори да не си дал габарити/фарове и т.н. Деактивирането е същото, но с лоста надолу, т.е. пак дърпаш, но ляв мичат да мига...

 

Колега,

това обяснение за фейслифта ли се отнася?

 

Гледам, че твоята е такава...

 

 

Мисля, че за О2 платформата като цяло. Аз точно затова реших да експериментирам и с О1, но не било точно така... За фейслифта е така, да. Но платформата е от 2004 насам. Има и вариант от макси дот-а да се направи от менютата, но аз нямам такава екстра :) Не ми и трябва, щом имам друг начин. smile035

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че за О2 платформата като цяло... ...За фейслифта е така, да. Но платформата е от 2004 насам. Има и вариант от макси дот-а да се направи от менютата, но аз нямам такава екстра :) Не ми и трябва, щом имам друг начин. smile035

 

Не съм убеден, че и за коли преди фейслифта ще може така... някой ако иска да пробва - на мен ми омръзна с тези дневни - довечера се надявам да си върна старото положение... но да не се отклонявам.

 

Ти долу във фара за мъгла нали имаш две лампи - едната за мъгла, а другата за дневни.

 

И така с лостчето активираш втората лампа...

 

Прав ли съм?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм убеден, че и за коли преди фейслифта ще може така... някой ако иска да пробва - на мен ми омръзна с тези дневни - довечера се надявам да си върна старото положение... но да не се отклонявам.

Ти долу във фара за мъгла нали имаш две лампи - едната за мъгла, а другата за дневни.

И така с лостчето активираш втората лампа...

Прав ли съм?

 

Да. Точно. Също така и нещо, което нямам, ако са деактивирани дневните - когато е изключена колата, ключа не е в стартера, лостчето за мигачите е включено на положение или десен или ляв мигач. Тогава колата пуска габаритите от страната на мигача. Т.е. ако съм включил десен мигач, светят ми от дясно и заден и преден габарит, левите не светят и обратното. Пробвал съм с положение лостчето на дълги, но няма ефект. Говоря, когато всичко е изключено, а само лостчето играе играта.

 

Представям си ситуацията така: Спрял съм на бордюр с двете колела (дясно, ляво, все тая) и натискам лостчето и оставям така колата, за да може който минава да ме види от външната страна, където стърча на пътя, без да я оставям на положение габарит от врътката и да пищи говорителчето... Малко е безмислено, но е странно и го има...

 

Имам идея в главата си, за бъдещия ми проект - да сложа DRL модули, диодни, а фара за мъгла и сегашната лампа там да станат едно - т.е. ще ми светят четири лампи за мъгла в един фар, но това е само идея и ще е доста в далечното бъдеще.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това го има и в О1. Иначе независимо дали си включил габаритите или паркинг светлините(чрез лостчето), говорителчето пищи само когато е отворена вратата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвах на моята тази сутрин, не се получи.

 

Моят вариант ли? Това е ясно, различни са платформите, нагоре Боби и другите са го описали перфектно... Просто беше някакъв hint от моя страна, но без успех :P

 

Аха.

А иначе дневните ми се включват през компютъра, Ваското ми ги включи ама аз не ги оцених тогава и го накарах да ми ги изключи. Сега пак ще ходя да ми се подиграва :oops: и да ми ги включи отново.

А тогава не исках че улицата пред блока не е асфалтирана, дупките са уникални, спуках амортисьор, а 70% от колите закачат праговете. Та не ми се искаше и крушки да сменям...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако са деактивирани дневните - когато е изключена колата, ключа не е в стартера, лостчето за мигачите е включено на положение или десен или ляв мигач. Тогава колата пуска габаритите от страната на мигача. Т.е. ако съм включил десен мигач, светят ми от дясно и заден и преден габарит, левите не светят и обратното. Пробвал съм с положение лостчето на дълги, но няма ефект. Говоря, когато всичко е изключено, а само лостчето играе играта.

 

Представям си ситуацията така: Спрял съм на бордюр с двете колела (дясно, ляво, все тая) и натискам лостчето и оставям така колата, за да може който минава да ме види от външната страна, където стърча на пътя, без да я оставям на положение габарит от врътката и да пищи говорителчето... Малко е безмислено, но е странно и го има...

 

Това го има още при Голф 2, от 80-те години :D

Освен това, което си разказал може и да те подсети /както беше при мен/ ако нямаш или не ти работи зумера за включени светлини - излизаш от колата и отдалечавайки се й хвърляш един поглед - ако само едните габарите работят - изключил си двигателя с включен мигач.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:idea: При FL О2 не става да забравиш включен мигача при напускане на колата и така да ти остане да свети габарита. Измислено е. Ако оставиш мигача включен и извадиш ключа нищо не се случва. Ако НЕПРЕМЕННО искаш да оставиш габарита да свети трябва да изключиш мигача (на изваден ключ) и после отново да го включиш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Боби, при мене е същото, да. Аз затова говорех, че ключа не е в стартера...

 

...

Това го има още при Голф 2, от 80-те години :D

Освен това, което си разказал може и да те подсети /както беше при мен/ ако нямаш или не ти работи зумера за включени светлини - излизаш от колата и отдалечавайки се й хвърляш един поглед - ако само едните габарите работят - изключил си двигателя с включен мигач.

 

Брей... Не знаех, че имало такива неща ^^ Аз тепърва откривам топли води...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.