Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Странно придърпване в Октавия 2


wifi

Recommended Posts

Здравейте, колеги!

 

Нов съм във форума и ви моля за съвет!

Имам Октавия 2- 2005г. 2.0 ТДИ помпа-дюза на 240 000 км.Доволен съм от автомобила си, но отскоро усещам странно придърпване по време на движение при плавно подаване на газ най-вече в диапазона 2300-2500 об/мин.Не е с постоянен характер, проявява се почти на всички предавки,най-доловимо на 5-та и 6-та,но при настъпване здраво на педала на газта не се проявява.Усещането е като лек удар в трансмисията и малко ме притеснява.Досега не съм правил ремонти на турбото, не съм сменял съединител и маховик. До момента съм с две смени на ангренажни комплекти и всички необходими сервизни посещения за консумативи, масла и филтри на всеки 15 000 км.Ползвам Кастрол 505.01,а дизел само от Лукойл.Никога не съм ползвал горивни добавки.

Реших да събера малко мнения от вас преди да се консултирам по сервизи.Предварително благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смяната /втората/ на ангренажа е правена на 180 000 км и не подозирам да има връзка с проблема ми...Все пак съм минал 60 000 км след това. Хубаво е да посъбера повечко мнения и да се насоча после - тук метода "опит-грешка" е скъпичък :) Нищо не пречи да се провери центровката...Благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Направи диагностика,после лог фай ,погледни в живи данни стойностите на дюзите като мг.

Смяната /втората/ на ангренажа е правена на 180 000 км и не подозирам да има връзка с проблема ми...Все пак съм минал 60 000 км след това. Хубаво е да посъбера повечко мнения и да се насоча после - тук метода "опит-грешка" е скъпичък :) Нищо не пречи да се провери центровката...Благодаря!
тук чрез форума от разстояние ще има повече ОПИТИ -ГРЕШКА smile091 smile091 smile091

отиди при майстор

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм специалист, но на мой приятел при същите симптоми проблема беше дебитомера.

:!: имах Голф 4 ТДИ, и при него същия проблем се реши със смяна на дебитомер...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.