Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Смяна на задни колони - Fabia I Elegance. Моля за съвет...


Recommended Posts

Всеки има различни критерии за добро озвучение - както казах моите не са в силата :) Качи се във VW или Audi и ще разбереш каква ми е целта, пък нека да е ниска... пак е 10 нива отгоре :)

 

Продължавам да не разбирам за каква изолация на какви врат ииде реч, като задните ми колони са до кората в багажника :idea:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само исках да кажа,че с кеф можеш да ги изхвърлиш задните си колони и да поработиш върху предните...И май темата е от онези в които всеки предлага нещо и то винаги бива отхвърляно без ясна причина.Ми регни се в Audi или WV форума и ги питай хората щом толко се кефиш на фабрична музика.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До момента не съм отхвърлила нито едно предложение :) Търся най-адекватното и подходящо за моите нужди - какво те смущава в това? :)

 

Предните няма да се пипат, докато отзад не дойде нещо по-качествено.... качествени колни отпред а отзад нищо?? Това да не е Тико :idea:

 

Мерси на всички за предложенията, все още търся най-подходящия и лесно изпълним вариант от тях.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Просто звука трябва да идва отпред. Като отидеш на кино не стоиш с гръб към екрана, нали ?! Относно баса, наистина мисля, че един активен суб, ще задоволи критерийте за сила и качество.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хахаа..Не е тико,шкода фабия е. Явно ги усещаш нещата,затова - успех! И пиши какво най ефтино и лесно си сътворила и с какъв резултат =D>

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Просто звука трябва да идва отпред. Като отидеш на кино не стоиш с гръб към екрана, нали ?! Относно баса, наистина мисля, че един активен суб, ще задоволи критерийте за сила и качество.

 

Като отида на кино съм с лице към екрана но колоните са съраунд отпред и отзад, а не само отпред ;)

 

Доколкото знам обикновено стремежа е баса и по-мощния елемент от звука да идва отзад (никой не слага туба между предните седалки или под жабката ;) ), а предните да допълват средните и високите честоти...

 

Такъв е поне и моя стремеж.

 

Някакъв конкретен съвет за активен суб?

 

Мерси :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Доколкото знам обикновено стремежа е баса и по-мощния елемент от звука да идва отзад (никой не слага туба между предните седалки или под жабката ;) ), а предните да допълват средните и високите честоти...

 

 

 

Мерси :)

 

Отново си доста далеч от истината... Обратното е, стремежа на всеки който иска да има качествен звук в колата е суба да е отпред. Слага се масово отзад защото е по лесно и по евтино. ;)

 

post-85-138453256391_thumb.jpg

 

post-85-138453256441_thumb.jpg

 

post-85-138453256443_thumb.jpg

 

post-85-138453256444_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Google принципно вади малко по-различни резултати по темата:

It is common for subwoofers to be installed in the trunk of the car because better sound quality could be easily gained. Some think placing the subwoofer in the front part of the car should bring better quality but this theory is actually completely wrong, considering the quality and acoustic properties of low frequency waves, as well as their distribution field. High level acoustic tuning always features a subwoofer at the rear part of the vehicle. Depending on the acoustic qualities of the car itself, it might be facing the front OR the back of the car. More often placing it to face back brings better results.

 

, но това така или иначе е без всякакво значение, тъй като нямам намерение да променям нещо отпред, поне за сега :) Целта ми на този етап е да заменя слабите колонки отзад с по-прилични.

 

Благодаря все пак за предложението ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колежке най-добре задръж докато се прибереш в България. Ще дойдеш на НИМ и ще обсъдим на мчсто. Сега оттука ние няма как да знаем какво ще намериш и за колко пари и най-важното как ще ти го направят. Затова ако питаш мен изчакай. smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Grace и аз съм на същата вълна в момента :)

Имаме подобни изисквания и ще следя с интерес развитието на темата.

Само не разбрах твоята кола седан или хечбек е?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Grace и аз съм на същата вълна в момента :)

Имаме подобни изисквания и ще следя с интерес развитието на темата.

Само не разбрах твоята кола седан или хетчбек е?

 

Ако ти хрумне нещо - драскай! :)

 

Хеджбек е... стандартното (предполагам нямаш предвид хеджбек или комби :) ). :) За сега съм се насочила към говорители на кората, но не съм избрала още ... :?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом е хечбек, мисля че варианта с Херц-а, който ти предложиха колегите ще те удоволетвори финансово и музикално :)

Слушал съм същите сложени на пежо 206 и резултата е доста задоволителен, ако не си някои музикален фанатик естествено.

Аз съм малко по-сложен, защото моята е седан.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега забелязах още една пречка обаче - кората е с доста странна форма отдолу - релефна и на странни дупки!

Чак сега обръщам внимание.

 

Как ще се реже това нещо и как ще се захванат говорители на тоя релеф ум не ми стига! :?

 

Сложна стана.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Как ще се реже това нещо и как ще се захванат говорители на тоя релеф ум не ми стига! :?

Едва ли ти ще се заемеш да го правиш, така че не го мисли толкова ;)

По-добре си избери говорителите и остави поставянето им на хора, които се занимават с това.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.