Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Сваляне на задни седалки ?


Mar4o

Recommended Posts

Здравейте, намерих си седалка с подлакътник ( задна) и искам да я сложа на моята обаче не знам как се сваля :? Някой може ли да ми помогне ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сигурно съм свалял задните седалки на поне тридесет модела коли, но в интерес на истината, не съм свалял на Октавия /пък карам такава/. Не може да е толкова трудно, че да не се справиш. Има няколко начина за захващане, снимаи тази, която е извън колата и може да ти подскажа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте ако става въпрос за задна седалка-облегалка с подлакътник маисля , че в средата двете седалки са на ос която е захваната към купето с болт , а от другия край само се мушка в един отвор. Обаче облегалката не излиза от атомобила - захваната е с колана ( сигурно се сваля и коланът ). това са бегли спомени от преди 2-3 год.

пробвай и после кажи .

наздраве smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ги свалям и ги слагам всяка година. Първосе махат седалките - вдигат се в предната има част нагоре, издърпват се напред, навеждат се и се вижда теловете с които са закачени. Стискат се и се изваждат от ушите в пода. След това навеждаш облегалките напред, после между двете в долния им край има скоба хваната с един болт - торкс. Махаш болта и скобата след това. После вадиш оста на по голямата облегалка от леглото и я дърпаш към тебе. Отвиваш болта за средния предпазен колан и вече е отделена. По малката част от облегалката се вади по същия начин. Инструментите които ти трябват са ключ Т20 май беше и за колана болта е като торкс ама има 12 лъча (торкса е с 6). Мисля че се казва Хекс. Работата не е трудна и става за около 10 минути, да не кажа и по малко :D .

 

EDIT: Е да, и аз видях синята рс-ка. За О1 не знам как е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хората ти гледат АВАТАРА ( картинката) и затова си мислят , че става дума за Октавия 2 , бе пич ! smile150

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хората ти гледат АВАТАРА ( картинката) и затова си мислят , че става дума за Октавия 2 , бе пич ! smile150

 

сетих се за това се поправих :oops:

П.п Ама на подписа пише какво карам ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 година по-късно...

тези с подлакътника не са ли с различна тапицерия, поне при фейслифта т.нар. Елеганс е малко по-различен и затова не мога да си сложа подлакътник на задните седалки.

иначе би трябвало да са еднакви захващащите механизми

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тези с подлакътника не са ли с различна тапицерия, поне при фейслифта т.нар. Елеганс е малко по-различен и затова не мога да си сложа подлакътник на задните седалки.

иначе би трябвало да са еднакви захващащите механизми

 

 

Не колега аз целия салон ще сменям,но просто ме интересуваше дали ще станат задните седалки :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Намя разлика между лифтбек и комби. Свалянето е лесно: Откопчаваш облегалката от копчето и я навеждаш към предната седалка. От страната на вратата е захваната със закопчаващ механизъм (от облегалката излиза метален шиш, който влиза и се закопчава в механизма). Откопчаването става с отвертка. Изваждаш облегалката от страната на вратата, а от страната към другата облегалка пак е на шиш но без закопчаващ механизъм (с въртене и дърпане излиза).

 

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.