Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Поставяне на ABS система


spartanez

Recommended Posts

Привет, колеги. Търсих, но никъде не намерих възможно ли е поставяне на абс система на фабията. Закупена е няколко месеца преди на всички модели да почнат да слагат серийно ( дотогава само на 2.0 бензин). Защото на мокър път не си е работа. Писна ми все да помпам с педала на спирачката, когато стане напечено. Мерси предварително :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, тя стане ли, да те спира ABS-а пиши го бегало. Не гледай до върха на носа си, погледни две преки напред и няма да ти трябва ABS.

 

По принцип монтажа на ABS е доста скъп поради факта, че се сменят доста чаркълъци. По добрия вариант е да смениш цялата кола с такава имаща ABS.

 

Успех.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Възможно е. Но дали си струва. Ако нямаш кола за части ще е доста скъпо. Трябва ти спирачна помпа, ABS модул, индуктивни датчици за 4-те колела, гривни с дупки/канали за главините и т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Възможно е. Но дали си струва. Ако нямаш кола за части ще е доста скъпо. Трябва ти спирачна помпа, ABS модул, индуктивни датчици за 4-те колела, гривни с дупки/канали за главините и т.н.

 

Мерси за отговора. Това ме навежда на мисълта, че май така ще си остане. :-k

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, тя стане ли, да те спира ABS-а пиши го бегало. Не гледай до върха на носа си, погледни две преки напред и няма да ти трябва ABS.

 

И така е и не е така. Карах пежото 206 на баща ми, което не е претенциозен автомобил, но видимо спира по добре с абс - а ;) Усеща се видима разлика.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Усеща се видима разлика.

 

Да, но ABS помага при силно натиснат педал на спирачките /малко преди да започнат да ти блокират колелата от спирачното усилие/, при спокойно шофиране не би трябвало да се усеща разлика. Може би Пежо-то е по ново или с наскоро сменяни накладки и спирачни дискове.

 

За коректно сравняване, качи се покарай автомобил като твоята Фабия, и по възможност с твоя мотор. Тогава сравнявай, но аз съм отново на мнение, че ще ти излезе толкова скъпо, че операцията се обезсмисля.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Усеща се видима разлика.

 

Да, но ABS помага при силно натиснат педал на спирачките /малко преди да започнат да ти блокират колелата от спирачното усилие/, при спокойно шофиране не би трябвало да се усеща разлика.

:smt017

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

[OffTopic]

Спирачките на Пежо 206 са уникално яки, като се кача да го карам, при първите спирания се опитвам да изляза през предния джам.

Ако след това карам Октавията имам чувството, че нямам спирачки. smile049

[/OffTopic]

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не прави грешка да си даваш парите за единственната система която няма смисъл в цялата кола. Зимата с ABS пффф ужас не можеш да спреш никъде :) аз се чудя защо изобщо слагат абс на коли който се изнасят за страни където зимата е лед и сняг :D поздрави и го забрави абс-а.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

[OffTopic]

Спирачките на Пежо 206 са уникално яки, като се кача да го карам, при първите спирания се опитвам да изляза през предния джам.

Ако след това карам Октавията имам чувството, че нямам спирачки. smile049

[/OffTopic]

off и от мен.

Спирачките на повечето френски ножчета (извинявам се :mrgreen: ), някъде до към 2008-2009 са доста рязки - пипаш педала и излиташ през предния джам . :mrgreen: Напоследък, гледам, че Рено са се постарали доста по-плавни да ги направят.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Спирачките на повечето френски ножчета (извинявам се :mrgreen: ), някъде до към 2008-2009 са доста рязки - пипаш педала и излиташ през предния джам .

подкрепям - като се кача от една C3-ка на Фабията имам чувството, че нямам никакви спирачки...

колкото до ABS-а - това е може би единствената екстра, за която съжалявам, че нямам

който каквото ще да казва, това е един голям плюс!

друг е въпросът дали все пак си заслужава една торба пари за да се слага допълнително

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно ще минем без АБС. А за гумите - вчера купих 4 чисто нови зимни от Диана. Унироял са. Казаха, че са по добри от Барум, върху които се бях спрял първо. Според вас хубави ли са. Някой случайно да има инфо по въпроса ? Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

..... Унироял са.....

 

Ето това искахме да чуем. В крайна сметка колата стъпва в/у асфалта в четири точки и това са гумите.

 

По принцип унироял са от доста време на пазара. Средна хубост. Лично аз предпочитам Корморан, Клебер.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти ако си с 1,9 TDI не вярвам да нямаш ABS.

 

Няма . Произведена е август , а 3 месеца по късно серийно започнаха да слагат на всички моторизации ](*,).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми да. Когато я купихме, имаше само още една 1.9тди в България, която беше на изложението в Интер експо център. Още помня бежовия салон на оная... :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.