Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Странен шум, дето преди го нямаше, а сега се появява чат пат О2


mathematician

Recommended Posts

Здравейте, колеги,

 

Октавия 2 1.9 PD, към 45 000 километра, 3.5 год.

 

Има странен шум наподобяващ перка, вентилатор, помпа, знам ли какво, който се чува когато двигателят е запален и колата е в покой.

 

Значи не е вентилатора дето вкарва въздух в купето. Щото при изключено пак се чува. Някъде като вентилатора за въздуха е на 2-ра степен се чуват еднакво с другия шум. Включа ли вентилатора за въздух в купето на 3-та степен, вече другия шум се заглушава и не се чува.

 

Също така се чува и при ниска скорост, когато се движиш по инерция. Но не винаги - понякога се чува, понякога го няма. А преди го нямаше.

 

Какво може да бъде? Няква помпа, нещо дето да духа радиатора да се охлажда.

 

Иначе колата си върви пИрфектно, ама това ми прави впечатление последния месец и нещо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен също го има и то само понякога . Наистина наподобява звук на вентилатор . Спирал съм парното , но остава ...за съжаление не ми е идвало на ум да вдигна капака и да погледна не се ли върти вентилатора зад питата с радиатори. Понякога се чува сутрин дори на студено. Може някой датчик да дава грешна информация за температурата...Следващия път ще бъде проверено :D .

Може да има и електрически помпи пък в моторния отсек ....

 

1,9 PD - 45000 км - 3 г.

 

п.п. при мен всички шумове имат място smile035

 

до "Математика" : двигателят ти BXE ли е ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здравейте колеги и при мен се появява такъв шум отвреме навреме. Ама незнам откъде е ?? :?:

да не е нещо за подгряване ... незнам.

ако някой знае нека ни осветли :smt004

моята О2 направи 50 хил.

да не е някой заводски проблем около тези км.

поздрави smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И при мен имаше такъв някакъв шум, не знам дали е същия, но се оказа, че катализатора ми се е откачил, т.е. стои си в тръбата но не е зхванат и се получава някакъв странен шум. Точно така се чуваше само на място на тихи обороти. Махнах го и го замених (сещате се с какво) и вече няма шум. А може и да не е вашия от това. Просто го давам като идея.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз имам същия проблем. Като се замисля сега, обаче този проблем се появи в края на септември, началото на октомври, дето се казва преди 1-3 седмици, преди това съм абсолютно сигурен, че го нямаше, което ме навежда на мисълта, че е свързано с температурата на околната среда. Другото което съм забелязал, че почукването се появявя предимно, когато колата е студена. И определено ту го има, ту го няма и не мога да намеря някаква, закономерност.

 

П.С. Това май ще излезе хроничен проблем при октавия?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да и при мен има такъв дразнещ шум. Май наистина си е проблем на всички.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А дали няма някаква електрическа помпа в моторния отсек, която да е сложена на някой твърд тампон и да се предава жуженето в купето ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз имам същия проблем. Като се замисля сега, обаче този проблем се появи в края на септември, началото на октомври, дето се казва преди 1-3 седмици, преди това съм абсолютно сигурен, че го нямаше, което ме навежда на мисълта, че е свързано с температурата на околната среда. Другото което съм забелязал, че почукването се появявя предимно, когато колата е студена. И определено ту го има, ту го няма и не мога да намеря някаква, закономерност.

 

П.С. Това май ще излезе хроничен проблем при октавия?

 

 

почукването е от клапите на климатроника

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

почукването е от клапите на климатроника

 

Моляте дай повече информация. Може ли това потропване да се оправи по някакъв начин. Когато паркирам колата всичко свързано с климатик и парно ми е на OFF.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

почукването е от клапите на климатроника

 

Моляте дай повече информация. Може ли това потропване да се оправи по някакъв начин. Когато паркирам колата всичко свързано с климатик и парно ми е на OFF.

 

 

клапите като стигнат крайно положение започват да почукват ,а колегата димончук да каже ,как се калибрират.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм сигурен дали могат да се калибрират , освен това този звук знам как да го избягвам :D . Слагам на температура над 25 градуса и спират да цъкат .

Това е най-недразнещия звук , свикнал съм му и не му обръщам внимание . smile092

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

клапите като стигнат крайно положение започват да почукват ,а колегата димончук да каже ,как се калибрират.

Има ли вариант, да не се остават в крайно затворено положение, и дали това е по-добре отколкото да са затворени (смисал като са отворени да не се прецака нещо), и малко да потропват, или след като се изгаси двигателя те автоматично се затварят?

 

Слагам на температура над 25 градуса и спират да цъкат .

Това с 25 градуса как помага? Нали колата отначало е студена, а клапите потропват най-вече тогава, защото двигателя е студен и вибрациите са най-големи тогава.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Aми , обяснявам си го с това , че като зададеш висока температура ( при студено купе) клапите застават в някое крайно положение за да се увеличи максимално потока на топлия въздух. Тогава не притръпват .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мен си ме кефят как щракат smile048

 

Какво щракане бе колега, то все едно имам едно цигане в таблото, което ми почуква по пластмасата когато му е студено. smile048 :smt004

 

п.С. извода какъв е трябва по-силно да пускам музиката, както се казва "волумето на макс" smile035

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако това ви успокоява - и при мен има подобни шумове като е студено. имам чувството, че идват от таблото и по-конкретно скоростомера.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги ,

изместваме темата на " Математик-а" . Човекът започна с нещо като електромотор , перка , помпа откъм моторния отсек , а сега вече се говори за "циганчетата" по таблото !!! smile049 Демек за климатроника ! Това са различни шумове , моля ви да не ги бъркате !

 

Тъй като съм чувал много звуци , този за който говори автора на темата , ако правилно съм разбрал и който има място и при мен е следното нещо :

представяме си , че сме спрели пред някоя дискотека , точно пред вентилационната система , стоим в колата със затворени стъкла , колата работи на празен ход ...и се чува виенето на аспиратора отвън . Чудим се дали този призвук наистина е от вентилационната система или от нашата кола ! Отваряме стъклата - звука се усилва , гасим мотора - звука си остава - СПОКОЙСТВИЕ . Същият звук понякога се появява когато сме в гаража и около нас няма дискотеки.... .... Гасим мотора - звука изчезва , => е от НАС ! Е да ама , само понякога !!! :-k

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съжалявам, извинявам се на колегата, че му развалих темата, но ми разрешихте моята болежка, надявам се да помогнете и на него. :smt004

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.