Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Дневни светлини на О2 през фара за мъгла - проблем!


kalata

Recommended Posts

Привет колеги,

 

попитах първо тук: http://www.skodaclub-bg.org/forum/viewtopic.php?f=46&t=14105&start=150#wrapheader но никой не се отзова на помощ...

 

Ще си позволя да пусна нова тема, за да я видят повече колеги... пък дано модераторите не ми се карат.

 

Както споделих: не успявам да накарам отново да светнат за дневни САМО фаровете за мъгла (така беше половин година и бях супер доволен). Сега или светва фара за мъгла + основния фар или само основния фар. (След пускане на ръчната спирачка)

 

Искам да помоля ако някой от вас колеги си е активирал дневни през фаровете за мъгла след пускане на ръчната, при възможност да направи поредица от Print Screen-ове на Central Electric, за да сравня всички битове и байтове кой е чекнат и кой не е, и видя защо се получава тази аномалия при мен.

 

Предварително благодаря.

 

поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

вероятно проблема е в баит 16 ,бит 0 - не трябва да е активирано /чекнато/

 

Мерси Митак,

 

ще проверя при първа възможност и ще пиша.

 

Темата остава отворена...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

КАТ спират и се заяждат за дневни светлини през ф. за мъгла. Да имате едно на ум.

 

Да , та е .

 

Аз карам с дневни през късите на 30% - хем светят , хем не заяждат полицаите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз от цяла година карам на дневни в тия за мъглата - никога не са ми казвали, че е проблем :P Може би се позовават на закона вече - там пише вече, че DRL-то участва ;) Някъде го бях чел, че имаш право на ДРЛ да караш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

вероятно проблема е в баит 16 ,бит 0 - не трябва да е активирано /чекнато/

 

Мерси Митак,

 

ще проверя при първа възможност и ще пиша.

 

Темата остава отворена...

 

Митак,

 

не става така при мен - на байт 16 нямам възможност за чекване - няма никакви редове, а само бинарен код.

 

Може да е от версията на софтуера, която има моя приятел и с която правим тестовете. Но пък е последна версия, доколкото разбрах от него.

 

Снощи направихме print screen-ове как е при мен. Ще ги прикача надолу и искам да те помоля да хвърлиш един поглед...

post-1836-138453256862_thumb.jpg

post-1836-13845325692_thumb.jpg

post-1836-138453256921_thumb.jpg

post-1836-138453256923_thumb.jpg

post-1836-138453256925_thumb.jpg

post-1836-138453256927_thumb.jpg

post-1836-138453256929_thumb.jpg

post-1836-138453256931_thumb.jpg

post-1836-138453256933_thumb.jpg

post-1836-138453256935_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Той кабела е на един приятел, но ще взема и аз да си купя най-накрая.

 

Митак,

 

така като хвърли едно око по другите байтове дали са ок?

 

Дали само в 16 е проблема?

 

Ако имаш възможност би ли махнал тикчето при теб и да ми пратиш бинарния код (ако ти се изобразява такъв)

 

Ще пробваме да го въведем като код и ще видим дали ще го възприеме.

 

Ако не стане ще потърся друг колега, с по-нов кабел, който би помогнал.

 

Като последен вариант - ще си взема един кабел...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Привет колеги,

 

днес сагата с фаровете приключи успешно. С помощта на един наш колега.

 

Приятелю, огромни благодарности още веднъж за отделеното време, за приятния разговор, за споделения софтуер и хардуер...

 

Проблема се оказа една грешна стойност на единия от байтовете - на байт 20 (Front Fog Lights Dimming) в ограденото поле трябва да е нула:

post-1836-13845326007_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...

Повдигам темата :arrow:

 

1. Колко от нас карат на дневни светлини през фара за мъгла? Имали ли са проблем с полиция?

2. Тези които са на дневни светлини + ксенон на къси как са го програмирали, редуцират ли силата на светене? Ако да какъв е ефекта

3. Какво препоръчвате дневни през фара за мъгла редуцирани на 30% или през късите с ксенон?

 

Много въпроси много нещо за което се извинявам :oops:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дневни през фарове за мъгла не е препоръчително!

 

И мен ме интересува тази работа. Защо да не е препоръчително дневни през халогените (заяждане от полицията) ? Моята е със Xenon и са две крушки в халогена, като едната трябва да е за дневни светлини ?

Аз принципно съм си изградил навика и карам винаги на фарове, но при положение, че колата има опция за дневни светлини е добре да го има като вариант да пуска нещо ако съм се заблеял. На моята гледам че има и

друга опция за дневни светлини - ключа за фаровете винаги на ON защото като го извадя гасне всичко, но това няма да е добре за акомулатора особенно :) Другото, което е че при пускане на фарове, се намалява подсветка на

климатроник за през деня, което леко ме дразни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бре човек,ти си имаш дневни!Къв ти е проблема?!!!Това са ти външните обикновенни лампи в тялото на халогените!!!Ако не светят още с подаване на контакт,ще си ги вкл. от Maxi-Dot!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ха сега де :)

От Maxidot - нямам такава опция.

Като я взема колата, ще видя дали ще светят на контакт тия лампи - май не.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сигурен ли си?Ако е така наистина от ЕТ ще ти ги пуснат!Светят си само те и нищо друго!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сигурен ли си?Ако е така наистина от ЕТ ще ти ги пуснат!Светят си само те и нищо друго!

 

Може и да се избират опции (примерно с дневните отпред да светят и габаритите отзад и номера)

 

А иначе - ако няма Maxi Dot да си прочете книжката - DRL се включваше (по спомен) така: дава се на контакт, до 2 сек. се издърпва лоста на мигачите в положение "светлинен клаксон" (назад), задържа се и заедно с това се поставя в положение десен (или ляв) мигач - не помня точно. След задържане (5 сек.) опцията DRL е включена. Изключва се по същия начин.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...

А иначе - ако няма Maxi Dot да си прочете книжката - DRL се включваше (по спомен) така: дава се на контакт, до 2 сек. се издърпва лоста на мигачите в положение "светлинен клаксон" (назад), задържа се и заедно с това се поставя в положение десен (или ляв) мигач - не помня точно. След задържане (5 сек.) опцията DRL е включена. Изключва се по същия начин.

 

 

Малко да дооправя, че аз го знам това с точност... След контакт имаш 20 секунди, дърпаш лоста на светлинния клаксон/мигачите към водача, едновременно с това десен мигач и се включват DRL-а след 3-5 секунди - изключването е същото, но мигача е ляв. Аз все на тях си карам вече цяла година. Не ми пречи, работят само те, не свети нищо друго. Питаха ме от ЕТ дали да ми пускат и габарит, аз се зарадвах и казах да, но те ми казаха, че ще е само отзад, предните не и аз се отказах. Така, че имаш вариант да ти е ДРЛ + заден габарит и това е. Подсветка на табло и другите уреди - НЯМА! И нямало и възможност за пускане според ЕТ.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.