Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Проблемна ли е алармата


petar1004

Recommended Posts

Здравейте! Проблемът ми е следния: При заключване с аларма (която е на Мета Систем) след една две минути тя започва да свири. При свиренето мигачите не светят. Аз я изключвам с дистанционното. Тя след няколко секунди пак се включва. Това продължава от 8 до 10 пъти. След което спира и почти не се включва повече. Не знам дали това е проблем, тъй като на предишната ми кола алармата се включваше много често. А и колата я имам от две седмици (Skoda Roomster). Надявам се да ми помогнете!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е нормално да свири. А мигачите не светят - в ЕТ не ги връзват към алармата. Ходи да тормозиш ЕТ :mrgreen: ! И успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е нормално да свири. А мигачите не светят - в ЕТ не ги връзват към алармата. Ходи да тормозиш ЕТ :mrgreen: ! И успех!

 

 

Не действа. Познай мен къде ме пренасочиха с октавиана - "Опитайте в официалният сервиз на алармата Ви, пише го на гар. карта с алармата Ви...", а аз добре, че запазих онова листче на което пишеше "натискате А за откл. и Б за изкл. на обемните датчици" и най-долу печат на RAK сервиз. Ако някой е медиум и знае, че това е гаранционна карта - йес!!!

 

Т.е. трябва да се моли на РАК сервиз, а не на юра-текчовците... Аз си гледах схемата на моето HPA и познай - жицата за мигачите и комфортния модул е резната толкова нескопосано, че направо не мога да го оправя и да искам.

 

Един италианец от мета систем ми обясни какво да направя, но уви, няма начин и той се очуди от тъпата работа, че чак настръхна как по-дяволите са отрязали тая жица - май е екстра и срещу 150-200-1000лв ще ти пуснат жицата до мигачите....

 

Като цяло, няма мигачи, ако не отидеш в РАК-а - може да и помогнат, ако при теб е по-добре...

 

 

ПП: Определено не е никак нормално такова нещо. Все пак алармата се настройва! Не трябва да си мълчиш, а направо отивай и ги питай какво ще направят по въпроса. Алармата е да пази колата, да сигнализира, не да се пуска сама, когато я включиш.... Какво ти е дистанционното?

hpa4.0_big.gif

Такова?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, моя Стайник е със същата "шит" аларма. Има ли реглаж на чувствителността че моята се включва на всеки Голфър с модната генерация?

 

Да не говорим че дистанционното хваща от 2-3 метра дори и с нови батерии и адски ме нерви. Октавиите които са със заводска аларма в ключа ловят от поне 20 метра.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.