Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Новата Октавия Тур


naskopc

Recommended Posts

Не, ще има още един файс лифт на сегашната. Най-рано заместника на сегашната (не се знае дали ще се казва Октавиа)

ще има към края на 2012 година.

 

Информацията ми е от човек, който отговаря за персонала на VW-груп за континента Африка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, супер, ФАГ да вземе да спре най-продавания автомобил в класа, за да му вървят голфовете... ](*,)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Другото интересно,което научих от него е, че 2011 ще има чисто нов модел, който ще се казва city.

Това ще е малък градски автомобил.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не, ще има още един файс лифт на сегашната. Най-рано заместника на сегашната (не се знае дали ще се казва Октавиа)

ще има към края на 2012 година.

 

Информацията ми е от човек, който отговаря за персонала на VW-груп за континента Африка.

 

 

Информацията е верна. Ще има май трета, ще се казва Октавиа пак. Въпроса е, че ще е чисто нова платформа, няма да е на базата на сегашната, ще е средно между супърб и октавиа. Информацията ми е от човек от Jonson Controls :) Правят новата конзола за октавиата. Проблема е, че не знам дали ще е фейслифт това или тройка...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом е изцяло нова платформа, би трябвало да е 3-ка, а не FL

То ще бъде и прецедент - 1 модел с 2 (безсмислени) фейслифта

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Знам, но така ми казаха, че преди да излезе нов модел ще има още един фейс лифт, което наистина е страно.

 

Поживьом и увидим! smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи, идеята е друга. VW са наложили санкции и са отрязали половината неща и като цяло се е получило анулиране на проекта планиран за 2013 година. Т.е. 2012 трябваше да излезе на пазара новата - тройката. Сега ще се отложи с година, затова е възможен фейслифт 2 през 2012. Приятеля ми разказва, че той е правел таблото и станало супер красиво. Обаче VW са казали, че ще се използва пасат таблото и от там както си решат да го модифицират визуално. От шкода са измислили някакъв интересен вид табло, което прилича малко на тези от NFS серийките - пълнещ се оборотомер с цвят и какви ли не глупости, след което констатацията на VW, че дори в ауди нямало такива глезотии и теглили чертата на проекта, който моят приятел правил 6 месеца.

 

Сега, вече трети месец правят всичко отначало, а аз видях таблото снимано на клипче(задрасканото)... Не ми допадна много, ако ще го гледам всеки ден, но беше красиво измислено, определено.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Каталога на Новата Октавия Тур, старата двойка, оглозгана до възбог: :mrgreen: http://new.skoda-auto.com/SiteCollectio ... ue_ENG.pdf

 

Сайта на Октавия Тур 2: http://new.skoda-auto.com/com/model/tou ... /look.aspx

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нанайси дизел :-k

Иначе с табло от FL

С тия бензинови двигатели ще има динамика на тролей

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе навремето Шкода удариха бингото че влязоха в VAG групата. Иначе щяха да последват съдбата на Лада....

 

Извлякоха много позитиви, съхраниха се като компания, направиха конкурентна кола за Европейския пазар.

 

Сега обаче почват да усещат негативите. Във VAG групата никой не по силен от Audi и VW. Това е закон :) Сеат отдавна са го разбрали това. Сега е ред и на Шкода да усети какво е да си по-слабия в глутницата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хихихихихи, най-големия купон е, че в БГ официалния представител на Шкода все още приема, поне според обявената на сайта на ЕТ промоционална ценова листа, поръчки за първото поколение Октавия Тур, може и с дизелов двигател.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз точно вчера видях една чисто нова турка 1 на пазара в Красна поляна - с новия волан стои много добре

Отзад пише само OCTAVIA без надпис отдолу TOUR

 

Иначе турка 2, ако я пуснат под 25000 лв за комбито, ще избие конкуренцията дори и с тия слаби двигатели. Той хюндаи i30 хечбек 1.4 бензин е 23-24000 лв

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не спирам да се учудвам, но може би трябва да мине време, за да се задействат съответните шефски структури и да дадат оперативните си нареждания на сис-админските подразделения по места. :P Според сайта http://www.skoda-auto.com моделът Октавия 1/Тур, произвеждан между 1996 и 2010, не съществува. Няма го нито на сайта, наред с другите актуални моделни предложения на Шкода, нито в раздел Olders, където обаче все още се мъдри второто поколение на Октавия, произвеждано в периода 2004-2009 и възкресено наскоро като Октавия Тур 2. И сега седя и се мисля - аз, пък и доста колеги, според тоя сайт какво караме, да му се не види? :mrgreen: smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не спирам да се учудвам, но може би трябва да мине време, за да се задействат съответните шефски структури и да дадат оперативните си нареждания на сис-админските подразделения по места. :P Според сайта http://www.skoda-auto.com моделът Октавия 1/Тур, произвеждан между 1996 и 2010, не съществува. Няма го нито на сайта, наред с другите актуални моделни предложения на Шкода, нито в раздел Olders, където обаче все още се мъдри второто поколение на Октавия, произвеждано в периода 2004-2009 и възкресено наскоро като Октавия Тур 2. И сега седя и се мисля - аз, пък и доста колеги, според тоя сайт какво караме, да му се не види? :mrgreen: smile049

 

 

Omg... Наистина smile175 А, може би, идеята е да се продаде това, пък другото, който не знае, че има такава, да се чуди и да купува две-то... Простотия :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 месеци по-късно...

Официално има и цени на Новата Октавия Тур за БГ, подаръка е газова уредба.

 

http://www.skoda-auto.bg/BGR/prices/Doc ... 012011.pdf

 

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.