Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Съвет за накладки и дискове О1


mRt

Recommended Posts

Здравейте колеги ,

Рових се доста из форума , но реших все пак да пусна и запитване :)

Проблема е : Силно тресена на колата , най-вече на волана при спиране (плавно) ,

в събота сложих зимни гуми и изправих стом, джанти ...( 4 бр :smt0344 BG Roads Rulezz).

Нещата имаха подобрение , но все още се усеща .

Почти съм убеден че ми предстои смяна на накладки и пр. дискове (отзад е барабан) , не са сменяни около 30хил км. Та ... ще съм благодарен за някакво мнение за марка и място на закупуване ... Колата е Оки 1 tour 2005 1.9 / 90kc

Насочил съм се към TEXAR от Ауто плюс или В&Д Ауто .

Дано не е досадна подобна тема вече

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По добре си търси оригинално от моргата!!!

Оказва се че и Текстара се криви вече и тях ги развалиха :smt018

/ако беше с Октавия 2 щях да ти вкарам оферта и аз ;) /

Аз съм се заклел вече,че в моя гараж дискове сменям само ако сиги е закупил клиента-ако се изкривят той да се разправя....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз си купих за Октавията първо от ЕТ дискове и накладки - изкривиха се. После си купих Текстар - изкривиха се. На реното си купих оригинални дискове и накладки - изкривиха се. На служебно Берлинго купихме от Автомотор - изкривиха се. smile175

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък сложих Брембо и 12000 км. не щат да се кривят :D

Накладки Текстар с дискове Брембо !

Мисля, че е добра комбинация, даже и аз скоро ще сменям и за отпред съм решил да са така. За задните барабани обаче много се чудя !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък сложих Брембо и 12000 км. не щат да се кривят :D

Накладки Текстар с дискове Брембо !

Мисля, че е добра комбинация, даже и аз скоро ще сменям и за отпред съм решил да са така. За задните барабани обаче много се чудя !

ATE мисля че е решението,комплекта накладките с дисковете ги взех за около 600лв(дисковете са вентилирани) и 83К нямам проблеми вече smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък сложих Брембо и 12000 км. не щат да се кривят :D

Накладки Текстар с дискове Брембо !

Мисля, че е добра комбинация, даже и аз скоро ще сменям и за отпред съм решил да са така. За задните барабани обаче много се чудя !

Моите накладки са АТЕ. Нямам забележки. :smt017

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дискове и накладки на Бош вече 17к засега нямам проблеми.Оригиналните дискове изкараха 80к.Изглежда има много боклуци на пазара щом се оплаквате от не лоши марки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То от България да те е страх да купиш каквито и да са части! ](*,) Уж са оригинални,уж са маркови,а старата и разбита част(ако пак се монтира),изкарва повече от новата. Аз имам четири такива случая. Моя ангренажен ремък например е чисто нов,но му дават 60 000км,а на ремък сменен в сервиза на Шкода му дават от 90 до 110 000км. :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То от България да те е страх да купиш каквито и да са части! ](*,) Уж са оригинални,уж са маркови,а старата и разбита част(ако пак се монтира),изкарва повече от новата. Аз имам четири такива случай. Моя ангренажен ремък например е чисто нов,но му дават 60 000км,а на ремък сменен в сервиза на Шкода му дават от 90 до 110 000км. :(

Много често оригиналните части са по-калпави и с доста по-малък ресурс от други фирми!!!!!!!!!!Не прави такива генерални заключения

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То от България да те е страх да купиш каквито и да са части! ](*,) Уж са оригинални,уж са маркови,а старата и разбита част(ако пак се монтира),изкарва повече от новата. Аз имам четири такива случай. Моя ангренажен ремък например е чисто нов,но му дават 60 000км,а на ремък сменен в сервиза на Шкода му дават от 90 до 110 000км. :(

Много често оригиналните части са по-калпави и с доста по-малък ресурс от други фирми!!!!!!!!!!Не прави такива генерални заключения

Е чак пък по калпави smile009,верно е че много фирми птоизвеждат доста добри части и цените са приемливи,аз лично не робувам на марка,но предпочитам да не е някоя незнайна

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз си купих за Октавията първо от ЕТ дискове и накладки - изкривиха се. После си купих Текстар - изкривиха се. На реното си купих оригинални дискове и накладки - изкривиха се. На служебно Берлинго купихме от Автомотор - изкривиха се. smile175

Лелее, как ги караш тия коли пускаш ли спирачката от време на време?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз си купих за Октавията първо от ЕТ дискове и накладки - изкривиха се. После си купих Текстар - изкривиха се. На реното си купих оригинални дискове и накладки - изкривиха се. На служебно Берлинго купихме от Автомотор - изкривиха се. smile175

Лелее, как ги караш тия коли пускаш ли спирачката от време на време?

 

Найстина!Чак пък толкова да не случиш на дискове направо чудна работа.Може проблема да не е изцяло в дисковете. smile092

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако не е късно отиди в Технопарт на Симеоновско шосе, вече 35000 нямам грижи. Не знам к'ва марка са. Пише нещо AP Easy Check.

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако не е късно отиди в Технопарт на Симеоновско шосе, вече 35000 нямам грижи. Не знам к'ва марка са. Пише нещо AP Easy Check.

Успех!

 

Пробвай. Може найстина да харесаш нещо. smile152

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Преди 6000 км сложих предни и задни дискове BREMBO и се изкривиха, а накладките ми са texstar. В България се продават само ментета и боклуци.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ааз поръчах от тук http://brakes4u.co.uk/supersearch.asp?supt=1&id=2124 но след като платих за доставака и другите работи беше по добре да си ги закупя от БГ. ХЕДАУТО е дистрибутора карал съм коли с каквилине спирачни системи но такова нещо небях усещал.Като загреят имам чувството че ще ме изкарат през стъклото заедно със седалката.Аз поръчах средния клас понеже керамичните мого скърцат докато загреят.и пак ще си купя такива

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...
Ааз поръчах от тук http://brakes4u.co.uk/supersearch.asp?supt=1&id=2124 но след като платих за доставака и другите работи беше по добре да си ги закупя от БГ. ХЕДАУТО е дистрибутора карал съм коли с каквилине спирачни системи но такова нещо небях усещал.Като загреят имам чувството че ще ме изкарат през стъклото заедно със седалката.Аз поръчах средния клас понеже керамичните мого скърцат докато загреят.и пак ще си купя такива

 

 

 

 

Това ми хареса!!! smile126 Поздрави! smile035

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.