Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Масло в скоростна кутия


badfish

Recommended Posts

Фелиция 1.4 няма. Маслото се сменя като се точи от пробка и после наливаш 2.4л като махнеш жилото на километража.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

също може да спреш колата на равно място и да наливаш през отвора за жилото докато прелее-пак са 2.4л :smt030

Този начин сигурен ли е, да не се препълни и да избие отнякъде или е безопасно?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

също може да спреш колата на равно място и да наливаш през отвора за жилото докато прелее-пак са 2.4л :smt030

Докато прелее е много

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е много всеки път така правя и никога не ми е избивало от никъде на нито една от 4-те Фелиции които съм имал!!!!!!!!!Дори е по добро мазането на 5-тата където винаги недостига достатъчно масло и почва да вий smile048

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Маслото ще ти избие първо от отдушника което не е опасно но за това че събира 2.4л до горе не е вярно [-X догоре са поне 2.9 -3л

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Маслото ще ти избие първо от отдушника което не е опасно но за това че събира 2.4л до горе не е вярно [-X догоре са поне 2.9 -3л

както вече казах съм го правил десетки пъти с различни фелиции но както и да е-явно ти колега разбираш повече smile092

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре де спокойно това си е твоя практика smile027 исках да уточня че ако е пълно с масло догоре не е 2.4л [-X да не се залъжат други колеги като си го сменят smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В книжката за "Шкода Фаворит" на чешки език от 1990г., в списъка на препоръчаните масла за скоростната кутия е маслото Shell Spirax GX80. Има го по бензиностанциите на "Шел" у нас и е на цена 11-12 лв./това е цена преди 2 или 3 години/. В момента съм с такова масло.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най добре да е синтетично предимството се усеща при минусови температури 75w80 25лв литъра е добре марката не е от голямо значение по скоро цената.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.