Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Прехвърляне на мотопед


Odin

Recommended Posts

Здравейте,

преди няколко дни приятел ми подари един скутер 49 куб.с. Който си е регистриран и си има всички документи и т.н. Какво трябва да се направи за да се прехвърли на мое име.

Из нета четох че не било необходимо да се минава нотариус и да се изповядва сделката.

На каква стойност да се пише договора? То реално си е подарък.

 

Някой има ли опит с тези неща?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За тези кубици не е нужен нотариус. За да се прехвърли на твое име трябва той да го отпише от негово в Данъчното и ти да го запишеш на твое. За данъчното ти трябва договора между двамата, който можете да направите за символична сума, а договора - да го извадите като образец от нета.

 

Останалото е в КАТ. Единственото, с което не мога да ти помогна е с необходимите документи, защото аз това упражнение го правих преди няколко години, но ако потърсиш в сайта на общината какво се изисква сигурно ще ти излезе списъка.

 

Успех!

 

p.s. Съветвам те да отидеш рано-рано в данъчното. Тогава, когато им започва работното време. По това време си пият кафенцето, в добро настроение са и няма да те подмоткват кой-знае колко. Иначе - дупе да ти е яко :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В КАТ е лесно. Отиваш с мотопеда (задължително). Приготвяш си 50 лева за застраховка, около 20 лева за прегледа и още 15-20 за талон...

 

ПП: Ако не се опънат ония на застраховките направи си тримесечна-около 20 лева

ПП2: Защо не изчакаш пролетта? Така или иначе зимата няма къде да го караш(освен ако не си намерил зимни гуми)...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз си мисля че не трябва да карам мотопеда в КАТ. Той си е регистриран със софийски номер.

 

Благодаря за съветите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е да де.

Отивам в КАТ и нося талоните. Самия мотопед не е нужно да ходи...той и не е в движение де....

Вече ще ставам скрапер - скутер имам не върви, шкода имам ... и тя не върви... много е зле :)

айде наздравееееее :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е да де.

Отивам в КАТ и нося талоните. Самия мотопед не е нужно да ходи...той и не е в движение де....

Вече ще ставам скрапер - скутер имам не върви, шкода имам ... и тя не върви... много е зле :)

айде наздравееееее :)

 

Ааааааааа, трябва трябва... От личен опит го знам! Новия няма нужда да го караш в Кат, щото имаш сертификат за качество. Тези 2-ра ръка нямат този сертификат и затова трябва да го закараш там и да ти направят ГТП(като при регистрация на МПС)

Абе общо взето си е като при колите, ама по-евтино.

ГТП на мотопед означава: отиваш до кат, вкарваш го вътре,гледат му намерата, дигаш го на степенка и се почва "колко пари го взе, колко гори...и такива глупости"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ааааааааа, трябва трябва... От личен опит го знам! Новия няма нужда да го караш в Кат, щото имаш сертификат за качество. Тези 2-ра ръка нямат този сертификат и затова трябва да го закараш там и да ти направят ГТП(като при регистрация на МПС)

Абе общо взето си е като при колите, ама по-евтино.

 

Аз моя мотор го минавах на канал, но защото се водеше "нов внос" и беше с гръцки талон и номер. Но иначе няма логика да се минава на преглед в КАТ, ако е регистриран в същото населено място, където живее новия собственик. Още по-малко, ако си има валиден ГТП. Освен, ако за 3 години не са променили някоя наредба.

 

Но и моя Младеж твърди, че няма такова нещо. Само с документите за новите талони на името на новия собственик.

 

@Odin, само внимавайте с датата на договора и сроковете за КАТ и данъчното, да не стане някоя обърквация.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...

Ааааааааа, трябва трябва... От личен опит го знам! Новия няма нужда да го караш в Кат, щото имаш сертификат за качество. Тези 2-ра ръка нямат този сертификат и затова трябва да го закараш там и да ти направят ГТП(като при регистрация на МПС)

Абе общо взето си е като при колите, ама по-евтино.

...

 

Хм... :-k Едно от горните две твърдения не е вярно. Или не е същото като при колите, или не караш мотопеда там. Поне до преди 6м ако не сменяш номерата, колата не се караше в КАТ smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ааааааааа, трябва трябва... От личен опит го знам! Новия няма нужда да го караш в Кат, щото имаш сертификат за качество. Тези 2-ра ръка нямат този сертификат и затова трябва да го закараш там и да ти направят ГТП(като при регистрация на МПС)

Абе общо взето си е като при колите, ама по-евтино.

ГТП на мотопед означава: отиваш до кат, вкарваш го вътре,гледат му намерата, дигаш го на степенка и се почва "колко пари го взе, колко гори...и такива глупости"

 

При първоночална регистрация на каквото и да е ППС (ново от магазина или нов внос) със или без сертификат то въпросното ППС трябва да мине през КАТ.

 

 

Хм... :-k Едно от горните две твърдения не е вярно. Или не е същото като при колите, или не караш мотопеда там. Поне до преди 6м ако не сменяш номерата, колата не се караше в КАТ smile049

 

Същото като при леките автомобили е. Ако старата му регистрация е в същия окръг не минава през КАТ. Само сменя талона.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ай стига бе smile048 , Грин Уич това сигурно ли е? Че сделка до 50 кубика няма нужда от нотариус. Общината да не се направят на интерсни с отписването/записването.? Ами КАТ? нали и там искат копие от договор. Тъпото е, че нотариални такси ще хвръкнат поне едно 50лв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ай стига бе smile048 , Грин Уич това сигурно ли е? Че сделка до 50 кубика няма нужда от нотариус. Общината да не се направят на интерсни с отписването/записването.? Ами КАТ? нали и там искат копие от договор. Тъпото е, че нотариални такси ще хвръкнат поне едно 50лв.

 

Почти съм сигурна, че до 250 кубика не ти е нужно "изповядване" пред нотариус. Моето моторче е 225 кубика и само с договор между продавача и купувача си оправих нещата в общината.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като минавах по тоз път направихме един договор в 2 екз. и отидохме в КАТ Варна, където се и водеше на отчет. В случая беше покупко-продажба. Питахме един портиер или охрана, к-ъвто и да е- че искаме някой да го завери и той ни прати при един офицер. Подписахме пред него, той писа, че подписите са положени пред него и той си писа името и подписа. Не помня дали сложи печат, но с това договора беше заверен. За това не сме плащали. С договора, стария талон и стария номер с мотопеда отидах в нашия КАТ и там го регистрираха без проблем. Мина преглед на номерата на рамата и двигателя. Подробности за застраховки и такива неща не помня как са били но в КАТ плащах за номер и талон. Оттам отиваш с договора във финансов отдел на вашата община и попълваш декларация за придобиване в 2 месечен срок. Това е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Оги, предполагам, че си го регистрирал в Пазарджик, за това сте правили това упражнение. В конкретния случай, обаче май става дума за скутер, който се намира в същото населено място, където живее и новият собственик. smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес си направих труда да мина през кат и да проверя. Оказа се, че прехвърлянето ставало като на ремарке-със скутера, стария и новия собственик, големия и малкия талон, застраховка, договор за покупко-продажба(не е нужно нотариус). Гореописанаото важи ако си от София и скутера е със софийска табела... После през данъчното...процедурата е ясна. Айде изкарах една лесна smile159

 

При първоночална регистрация на каквото и да е ППС (ново от магазина или нов внос) със или без сертификат то въпросното ППС трябва да мине през КАТ.

Да ама моя чисто новичък от магазина, мина през кат само по документи. даже и номера не поискаха да ми сложат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.