Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Замъгляване на стъклата, филтър на купето ?


Roman

Recommended Posts

Колеги моля за помощ. Откакто дойдоха студените и дъждовни дни имам следния проблем - когато подкрам колата всичките стукла за отрицателно време се замъгляват и изпотяват и въпреки че пускам парното на макс нищо не става :( Единствено ефект (и то бавен) има когато пусна климатика.

Бях споделил проблема с един познат и той ми каза че трябва да си сменя филтъра на купето, но това не ми говори много. Много ще съм благодарен ако ми дадете насоки за справяне с проблема и евентуално някой да обясвни каде се намира този филтър.

Колата е Шкода Ок1 2002г. Благодаря ви предварително !!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прочети тази тема: viewtopic.php?f=46&t=20728

Филтъра се намира - като вдигнеш капака до дясното огледало, под черната пластмаса до чистачката, вдига се уплътнението (гумата) и половината пластмаса се маха (до стъклото), тя е от 2 части и ще видиш филтъра.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много Ви благодаря :) Радвам се че има отзивчиви хора които са склонни да ти помогнат в беда ! Успех и безаварийно на всички smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 години по-късно...

Понеже днес си смених филтъра за пръв път откакто я имам (3 години)

Да кажа само, че може и без да се сваля пластмасата под чистачките, а само като се повдигне с едната ръка, а с другата изваждате филтъра. Тясно е, но за секунди сам си го свалих и сложих новия. Сложих карбонов и май климатика охлажда по добре, или си въобразявам.... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, то и преди не си смърдеше на пор или явно съм свикнал с миризмата :D

Да, и аз се учудих, че няма капак и си седи ей така открит. Имаше доста листа върху него, даже и изсушена слива - стафида! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

със сигурност си въобразяваш, колега smile027 по-може да не смърди на пор в купето...

Като се смени филтъра се усеща, че вентилатора духа повече. ;) Та може от там да идва усещането за по-добро охлаждане.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понеже днес си смених филтъра за пръв път откакто я имам (3 години)

Да кажа само, че може и без да се сваля пластмасата под чистачките, а само като се повдигне с едната ръка, а с другата изваждате филтъра. Тясно е, но за секунди сам си го свалих и сложих новия. Сложих карбонов и май климатика охлажда по добре, или си въобразявам.... :)

 

Може и да не си въобразяваш....

Като е ниско входното съпротивление - и климатикът по-малко се напряга! :smt017

Тъй че е нормално да охлажда една идея по-добре!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Темата май беше за замъгляване на стъклата , колегата е питал къде е филтъра , отговорили сме му , остава той да каже дали го е сменил и има ли подобрение ... smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Темата е от 2010 smile001

Просто я видях и реших да споделя по лесен начин за вадене на филтъра без да се сваля кората

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

smile091 , Вярно 2010 ... излагация smile049

пп иначе и аз съм го сменял без да махам кората , но е по-неудобно , така или иначе тая кора се маха за да се чистят листата и боклуците ... smile021

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.