Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Бензинов разпределител


BadSmurfBoy

Recommended Posts

Здравейте, колеги.Аз съм от Рено феновете, но ми трябва малко помощ от тези на Шкода.Трябва ми бензинов разпределител.Знам, че го има на Шкода Фаворит.Сигурен съм, че сте наясно какво е, но да поясна, за да съм сигурен.Представлява формата на филтър с три щуцера...входящ, изходящ за към карба и дренажен за към резервоара.Аз карам Рено 5 и ми е много нужен, защото бензиновата помпа ми е на доста по-ниско от карбуратора и изпразва бензина от филтъра и по този начин не пали от раз колата, а с разпределителя се държи постоянен приток и налягане към карбуратора.Ще съм ви благодарен, ако някой има излишен и не го ползва, да ми го продаде или да дадете малко информация откъде мога да го закупя.Благодаря предварително.Поздрави !

ПС:Ако темата е не на място, пречи, дразни, спами и т.н., моля изтрийте я !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

в магазина на сточна гара или в който и да е на шкода ,трябва да го имат,цената е между 25-35 лв,по-добре нов защото на старите им се чупят щуцерите.иначе и на фав-а е по-ниско помпата,но какво от това ,нали точно помпата поддържа дебита към карбуратора,виж си помпата ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

в магазина на сточна гара или в който и да е на шкода ,трябва да го имат,цената е между 25-35 лв,по-добре нов защото на старите им се чупят щуцерите.иначе и на фав-а е по-ниско помпата,но какво от това ,нали точно помпата поддържа дебита към карбуратора,виж си помпата ;)

Колега, да ти кажа това си е фабричен недостатък на модела.Помпата е перфектна, да не говорим, че при мен е и чисто нова, въпроса е, че тя връща излишния бензин в резервоара, а когато има разпределител се връща само някакви грамове и има постоянно налягане към карба.В нашия форум на дълго и широко е обяснено какъв е и как се решава проблема.Да не говорим, че когато взимах колата имах точно такова нещо, мисля, че Пиербург се казваше, но поради една или друга причина го махнах, а разликата наистина е осезаема.Просто сутрин и в студено време колата пали на 3-4 оборот макс, а иначе се върти повече докато помпата подкачи, все пак е механична и по този начин тормозя стартер и акумулатор.Между другото вчера бях в магазина на Сточна гара и човека каза, че от 1972 г. се занимава с Шкоди и такова нещо нямало :D !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Я му кажи, в магазин "ШКОДА" на Ст. гара - бул. В.Левски №144 да си погледне на рафта под №203012 - 16,00 лв , и да ти го дава . smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Я му кажи, в магазин "ШКОДА" на Ст. гара - бул. В.Левски №144 да си погледне на рафта под №203012 - 16,00 лв , и да ти го дава . smile159

От Пловдив съм.Тук трябва да потърся някой друг магазин :) !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това кога след престой ли не пали?Егати помпата имат тия рена тогава..Купи си един възвратен клапан за гориво ( 10 лв струва).Може и бензинов клапан от АГУ да сложиш, ще ти върши същата работа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Я му кажи, в магазин "ШКОДА" на Ст. гара - бул. В.Левски №144 да си погледне на рафта под №203012 - 16,00 лв , и да ти го дава . smile159

От Пловдив съм.Тук трябва да потърся някой друг магазин :) !

В Пловдив на Ст. гара - бул. Н. Цанов №10 - до " Бизнес хотел" също има това което търсиш .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В Пловдив на Ст. гара - бул. Н. Цанов №10 - до " Бизнес хотел" също има това което търсиш .

Точно там ми казаха, че не съществува такова нещо.До другия колега, само да поясня, че моята бензинова помпа е с три изхода, затова се получава този проблем, просто след гасене връща всичко в резервоара.При вас тази роля предполагам я играе разпределителя, защото помпата ви е с два изхода.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В Пловдив на Ст. гара - бул. Н. Цанов №10 - до " Бизнес хотел" също има това което търсиш .

Точно там ми казаха, че не съществува такова нещо.До другия колега, само да поясня, че моята бензинова помпа е с три изхода, затова се получава този проблем, просто след гасене връща всичко в резервоара.При вас тази роля предполагам я играе разпределителя, защото помпата ви е с два изхода.

 

Като тръгнеш от този магазин на Найчо Цанов, на светофара завиваш на дясно Покрай Рилон Център, и втората пресечка пак надясно...ще видиш "Автоцентър ЛЮСИ". Там има, smile159 16лв беше...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, знам го.Онзи ден минах даже от там, ама имаха работа хората не исках да ги занимавам.Благодаря за информацията smile027 !

 

Абе човеко, отстрани има магазин! На оная кака там т'ва и е работата(да я занимаваш)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 година по-късно...

Привет. За да не отварям нова тема... Искам да ви попитам как да свържа този клапан (от Шкода) за излишното гориво на Рено 5 преди акумулатора да сгъне? smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.