Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Проблем с парното на Шкода Октавия


Davchev

Recommended Posts

Здравейте колеги,

Нов съм във форума, така че ви моля да ме извините ако бъркам нещо при пускането на темата......все пак към проблема..... Става въпрос за Шкода Октавия Тур 1,9 TDI-PD произведена 2007 година...та пуснах си аз парното, чувам го че работи, но не влиза въздух в купето на нито една от степените от 1-ва до 4-та въздушната струя не преминава вътре....странното е че и когато врътнъх копчето което контролира посоката (към краката, към стъклото и т.н..) отново нямаше промяна..Пуснах климатика и изведнъж всичко работи нормално....става въпрос и за степените и за посоката на духане...след това пробвах на изключен климатик...проблемът се появи пак.... а най странното от моя гледна точка е, че без да съм включил климатика а само съм натиснал копчето до него..да върти въздуха вътре в купето се оказа че всичко си работи нормално...та с две думи когато климатикът работи..въздух влиза, когато не работи...не влиза..........за съжаление идва зима та така или иначе трябва да се прави

Моля ви дайте ми съвет къде би могъл да е проблема.....че студът идва :D...... smile012 smile012 smile012

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

така като те слушам, колега, проблемът май не е в парното, а в клапите и/или управлението на вентилатора. закарай колата на някой, който разбира от тези неща.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В книжката ми пише, че при пускане на климатроника за известно време въздуха от системата се насочва към предното стъкло, за да се предотварти изпотяване. Може да провериш дали в началото, след пускане на системата не обдухва само предното стъкло.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега като гледам ти трябва по задалбочен преглед от майстор в някой сервиз. :(

ама това не звучи хубаво ( парно - климатик ) ПРОБЛЕМ

дано да се окаже нещо дребно .

Ааа смени първо филтърът на купето - поленовия :)

успех smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,

благодаря ви за мненията....от много време карам, имал съм няколко коли, ама такова нещо не ми се беше случвало....друснах в една дупка...изцъка нещо....от решетките изкочи едно топченце от липа (май трябва да спра да си оставям колата под дървото) и всичко проработи...явно това топченце по някакъв начин е заседнало между клапата и въздуховода и не е позволявало тя да се отвори до край...или поне аз така си го обеснявам .... с две думи да живеят дупките..... smile035

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,

благодаря ви за мненията....от много време карам, имал съм няколко коли, ама такова нещо не ми се беше случвало....друснах в една дупка...изцъка нещо....от решетките изкочи едно топченце от липа (май трябва да спра да си оставям колата под дървото) и всичко проработи...явно това топченце по някакъв начин е заседнало между клапата и въздуховода и не е позволявало тя да се отвори до край...или поне аз така си го обеснявам .... с две думи да живеят дупките..... smile035

 

:D Колко ли пари и главоболия ти е спестила тази дупка! smile126

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.