Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Как е пътя София - Варна през В. Търново?


kalata

Recommended Posts

Привет колеги,

 

някой от вас пътувал ли е скоро до Варна през Велико Търново?

 

Бихте ли споделили как е пътя - къде има ремонти или по-важното: къде няма, но пък има лоши дупки...

 

поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Никакви грижи, единствено в района на Търговище има едно-две по-неприятни места с неравности, но и там положението не е драматично. Участъкът от София до Велико Търново го минах последно в неделя, този от Търново до Варна - преди месец и половина.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тъпо се включвам пак в темата, но някой ще ми каже ли какво е ограничението при въпросната камера в с. Шереметя по посока Варна-Търново - 40 или 50 км/ч?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тъпо се включвам пак в темата, но някой ще ми каже ли какво е ограничението при въпросната камера в с. Шереметя по посока Варна-Търново - 40 или 50 км/ч?

Ами то е написано с знак.

Ако излизаш от с.Шереметя в посока Търново след табелата за край на населено място вече може да караш с 90км.нищо че отсреща има камера.Тя е за ограничението от другата страна на движението.(посока Варна)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тъпо се включвам пак в темата, но някой ще ми каже ли какво е ограничението при въпросната камера в с. Шереметя по посока Варна-Търново - 40 или 50 км/ч?

Ами то е написано с знак.

Ако излизаш от с.Шереметя в посока Търново след табелата за край на населено място вече може да караш с 90км.нищо че отсреща има камера.Тя е за ограничението от другата страна на движението.(посока Варна)

Мерси за инфото! smile159

Не знаех, че въпросната камера снима трафика по посока Варна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами то е логично:

-посока варна има ограничение и сложена камера да снима нарушителите.

-посока търново след табелата 'край на населено място' няма ограничение и си караш с 90км.

Друг е въпроса че в посока търново всички карат с 50км.от страх да не ги снимат smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами то е логично:

-посока варна има ограничение и сложена камера да снима нарушителите.

-посока търново след табелата 'край на населено място' няма ограничение и си караш с 90км.

Друг е въпроса че в посока търново всички карат с 50км.от страх да не ги снимат smile049

 

Камерата е поставена и гледа КЪМ табелата на село Шереметя. Следователно ако пътувате от Търново към Варна- камерата ще ви СНИМА В ГРЪБ!

Камерата е поставена така ( ако разбира се тази седмица не са я обърнали, но досега не се е случвало), защото там е трилентов път и гледа за скорост и за НЕПРАВИЛНИ (навлизане в средното платно, което е забранено) ИЗПРЕВАРВАНИЯ на тези който пътуват ВАРНА-ТЪРНОВО!

 

Още нещо:

 

Има КАМЕРА на Микре- точно на отбивката за Шела. Тя все още няма устройство, (поне до преди месец нямаше)

но е добре да се кара със 50-60км. То още преди Микре на разклона за Ловеч е добре да се кара със 60, че там е любимото място на куките!

 

ИМА КАМЕРА РАБОТЕЩА И ОТНЕЛА ДОСТА СВИДЕТЕЛСТВА- след разклона за СЕЛО МАЛИНОВО.

С други думи на 15 км преди Севлиево (посока София-Търново) след разклона за Малиново след левия завой и минаване над надлеза преди изкачването , КЪДЕТО СА 2та ПЕТРОЛА! Има знаци, но ако не ги спазите 100% ще ви извадят честитка!

СНИМА И В 2те ПОСОКИ! (то е ясно)

 

Пътя си е в нормално състояние. Няма ремонтни дейности, няма големи кратери ....

Може би от Търново към Варна единствената отсечка която не ми е особено приятна:

След като излезеш от Ястребино, след спускането и ляв завой (дясна отбивка за галерия на Янаки Манасиев) до Кьосевци (2та Шела и Хепи) и от Кьосевци към Омуртаг докато не спуснеш баира (1) до чешмата и отбивката за Камбурово....след тях вече пътя е безпроблемен!

 

 

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А във В.Търново на първото кръгово от към София (новото) няма ли камера за скорост? Радар-детектора ми пищеше доста силно, а патрулка липсваше (или поне не забелязах).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това трябва да се пада до гумаджиите някъде?

 

Едва ли е удачен варианта там да има камера..... няма как да стане да идваш с висока скорост (то винаги има, ама).

Първо, след като влезеш в търново и минеш десния завой след който има надлез и знак за ограничение..... А куките преди доста дебнеха на спирката (срещу Мола и до Евромаркет- или както се казва сега, че го смениха?)

 

Второ: След като навлезеш в еднолентовия път- той е ужасен и на вълнички , чак до гумите и новото кръгово?

 

Не вярвам да има камера, която в града да следи за скорост! Няма да е ефективна!

 

Поздрави!

 

P.S: Забравих да спомена, ИМА ОЩЕ ЕДНА КАМЕРА.

След/Преди В. Търново до бензиностанция "Лукойл" в землището на с. Момин сбор! Ограничението е 60!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тъпо се включвам пак в темата, но някой ще ми каже ли какво е ограничението при въпросната камера в с. Шереметя по посока Варна-Търново - 40 или 50 км/ч?

като пътуваш от търново за варна е камерата ограничението е 60 км а камерата засича с 30км отгоре...това поне бяха думите на полицач като ми връчиха снимката. впрочем... нарушението ми е извършено на 6-ти или 7-ми юни, показаха ми снимката около 10 юли попълних декларация че съм карал аз а не собственика на колата, нямам съставен акт или поне аз не знам...иии до сега така... никакво развиетие...чак толкова ли е тромава схемата =)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Камерите снимат (главно) за нарушения над 30км......

За да има какво да ти съставят и какво да ти вземат.

Няма да си играят да ти пишат Акт и да взимат точки. Сложени са и настроени да вземат КНИЖКИ!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здравей

В средата на септември минавах....моят съвет е:

Да минеш директно през Велико Търново.....(през града де), а не по обиколното около него, както показват табелите. по обиколното има кофти местенца....разбирай дупчици, не като за кола

 

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Обиколното беше..... докато правиха 2те кръгови.

 

(докато се правеше първото (на Шела) можеше да се минава през града, през една уличка)

 

Като влезеш от посока Варна, след моста завиваш надясно и слизаш под него, хващаш пътя за Гурково/Габрово и на светофара (преди Ромпетрола)си надясно и бой..... покрай канала им и старите заводи (някой работещи), след 3-4 км се озоваваш на кръгово, направо отиваш към Фолксваген/Тойота/ Форд, наляво има лукойл и индустриална зона по нататък , а надясно влизаш пак в "сърцето" на града. Бичиш направо, подминаваш салоните и точно (почти) срещу Фолксваген има разклонение Y, бичиш в дясно, минаваш надлеза и след него пак дясно и се включваш в булеварда (след Мола) и пердашиш вече към Софето!

 

Аз 1 път се излъгах да мина и повече не повторих (докато не затвориха съвсем средата на града).

 

Иначе се минаваше / ако идваш от София/ бухаш направо, подминаваш Мола, след /срещу/Опел наляво и веднага 1вата в дясно, покрай училище/градина/ там някакъв стар ресторант имаше/ и излизаш на другата страна където след завой надясно си на Практикер и тн.....

(разбира се ограничението беше само за камионите).

 

Но като цяло, винаги ми е харесвало да мина през града........, покрай полицията и да изляза малко под Етър!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доколкото имам лични наблюдения, Кобрата на братчеда не засича камерите, независимо на какъв режим е пуснат антирадара... което е лошо :?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет колеги.

 

След завръщането си от морето да споделя:

 

Ремонти по пътя няма.

 

Лоши участъци - след В. Търново посока Варна и част от магистралата преди Варна. (изпопадаха ми пломбите направо)

 

Разход - нататък 5.5л/100км, средна скорост по двата магистрални участъка 140км/час, извън населените места 100-110км/час, в населените места - според ограниченията.

 

Разход - на връщане 6.0л/100км, предполагам същите средни скорости.

 

поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Aaaa кала,ако искаш да имаш пломби,сменяй окачването.

Пътят си е "бомба"!

Ти да не си минал по стария път за Варна? smile091

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Aaaa кала,ако искаш да имаш пломби,сменяй окачването.

Пътят си е "бомба"!

Ти да не си минал по стария път за Варна? smile091

 

Привет колега.

 

Пътя си е точно "бомба" на тези два участъка - защото все едно е бомбандиран.

 

Особено "магистралата" преди Варна smile175

(не цялата, но има един участък не е истина направо)

 

Много си ми е добре окачването.

 

А ти пък с твоето тръшване да кажеш, че бил хубав пътя - няма как да ме убедиш.

 

И за да не спорим излишно - другия път като дойда ще ти се обадя да ме повозиш точно там.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Aaaa кала,ако искаш да имаш пломби,сменяй окачването.

Пътят си е "бомба"!

Ти да не си минал по стария път за Варна? smile091

 

Калата вероятно визира участъка м/у разклона за Каспичан и разклона за Невша.

Дупки практически няма, но настилката е толкова неравна, че въобще не трябва да се нарича магистрала.

Подобна е и картината в участъка Шереметя - разклона за Елена и Лясковец. Предполагам, че това е имал предвид.

Тези "подробности" обаче сигурно не се усещат с голям и тежък камион :mrgreen: smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи,дай да уточним:

-за дупки ли говорим или за неравности!

Аз през вечер карам по маршрута Варна -София-Варна с камион,но това няма такова голямо значение.

Сега друг е въпроса ако тръгнем да търсим" под вола теле".

Точно тези участъци на "Шереметя" и на магистралата около Каспичан затова има ограничения(на Шериметя-60км.,на магистралата-90км.),защото има неравност на пътя, а не дупки от "бомбандировка" както казва kalata.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,

никъде не съм написал, че има дупки.

 

Лоши участъци - след В. Търново посока Варна и част от магистралата преди Варна.

 

Не ми се търси никакво теле.

 

Колегата karst ме е разбрал много добре.

 

Хайде стига вече - реших да споделя впечатления от пътя, а не да споря излишно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявай и на мене не ми се спори,просто не съм те разбрал!

Ако е прозвучало грубо,извинявам се!

Но уговорката остава да ме повозиш като дойдеш насам,но за по едно кафе.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.