Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Вашето мнение за име на фирма?


cenitel_69

Recommended Posts

Добър вечер, колеги, пиша ви с молба за име на фирма. Приятел отваря фирма в която ще работя и търсим име. Спрели сме се на тези:

 

1)Нео имидж/Neo image

2)Аванти/Avanti

3)Нови посоки/new directions

 

Става въпрос за фирма занимаваща се с уеб дизайн, интериорен дизайн, маркетинг и пр. Вариант 3 е моя избор. Благодаря предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1. Звучи ми като New Image - ония дето купиха Кино центъра в Бояна. Заигравката е с една буква само и ще ви асоциират с тях

2. ...... не ми допада

3. Хептен не ми допада

 

А не може ли да е "Интериорен и Уеб дизайн" ООД или ЕООД. Просто и ясно.

Мое мнение, без ангажимент.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

според мен и 3те не звучат много добре.

1. > Нео ?! кой Нео ? Нео, вдигни телефона и излез от матрицата ?! ( а и на магистралата към пловдив има един билборд Нео Ферт, което може да се чете и като Не Оферт....)

2. > Аванти, шмекерии, шменти капели ?

3. > Нови посоки ? това по-скоро за ГПС или нещо подобно.

 

предложението на колегата chavdarlk е интересно.

лично аз не бих бързал ами бих обмислил името на евентуална бъдеща фирма. нека да е нещо по-интересно и рядко-срещано

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

незнам.. тази фирма нали ще продава идеи? дизайн маракетинг - това са все неща в които продава името и визията... а имената са, не се обиждай моля те, но ужасно скучни, сиви, безименни и .. изтъркани... не е 1992, вече не се правят така тия неща smile027

Отворете един речник, английски, френски примерно, разцъкайте по страниците, все ще попаднете някоя свежа и игрива дума, която да се набива в главата на бъдещите ви клиенти, веднъж прочетена ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...

Напълно подкрепям Джо! Има обаче едно "но", както винаги... Ако не се лъжа, нямаше ли закон, който да задължава изписването на името на фирмата да е на Български /имам впредвид с български букви, а не превод на думата която е избрана за име/. За пример, "Fesonado" ще трябва да изглежда като "Фесонадо", а така побългарено - губи всякакъв смисъл поне според мен. Не ми допада и думата "Нео" в изброените имена по-горе в анкетата, но това си е мое мнение. България е един доста специфичен пазар, в дадени апсекти дори - невероятно различен от англоговорящите страни /и не само/ и съответно подходите трябва да са съобразени с тази особенност и дори с мисленето и възприемането на хората /ако щете и манталитета/. В това число и избирането на име, защото името е лицето на фирмата! С името ще те отъждествяват! Колкото по-просто и насочващо е - толкова по-добре! Аз бих заложил на име от една дума или две /както сте направили и вие/, които да имат обаче еднакви начални букви на кирилица и латиница. След това бих оформил лого на фирмата и така бих я представял - с логото! А под логото с по-малки букви - изписано името например...

П.П. Лично аз съжалявам, че не може да се използва т.нар. "игра на думи" в нашият език и писменност, защото в английксия, това е уникално предимство smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз да се включа.

 

Не съм сигурен как точно се регистрират фирмите, дали е по сектори или по имена, така, че да нямаш право да ги дублираш, защото второто - Аванти - са верига магазини в София.

 

Останалите, да - наистина са изтъркани и неподходящи...

 

Преди време с приятел бяхме решили да регистрираме една фирмичка за софтуер, нещо от същият род щеше да е. Тогава направихме един чат и всеки даваше по една сричка. Най-накрая се получи благозвучна и уникална думичка, която в търсачките я нямаше никъде. Няма смисъл, просто е съкращение от Software, Development, Design, Web и такива други думи. Както и да е, не се е получило още с фирмата, но думичката все още я пазя в едно txt. Такива думички можеш да си измислиш купища и да си направите нещо по-оригинално. Не копирайте! Това е огромна грешка! Можете да изберете нещо от сорта на "Вие избирате" или някакви абревиатури... Доста фирми, които са големи ни звучат добре, а можеш да направиш някаква асоциация, която е супер смешна.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.