Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Как се управлява газта на Octavia 1 vRS


TURBO p0wer

Recommended Posts

До колегите притежаващи Octavia vRS.

Интересува ме колеги как се управлява газта на РС-а ,дали е с жило или е електронно ,че гледам имат разлика със стандартната 1.8Т Шкода. И някакви други по-съществени разлики ако се досещате? :-k

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не е със жило

със жило са по старите такива мотори-срещат се при аудитата

а за други разлики...ами колкото искаш...никой няма така общо да ти ги излежда всичките-питай конкретно каквото те интересура

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на "bega4kata" !

За жилото ми беше по-интересно ,че никаде не го пише ,повече въпроси по темата нямам :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 години по-късно...

здравейте колеги, предстои ми покупка на кола и една от възможностите, които съм харесал е октавия 1 рс. моля от запознати колеги да ми кажат каква е общата картина при колата - обслужване, разход, дали има някакви проблеми, които се срещат често при този автомобил и т.н. и дали подлежи на газифициране. изобщо дали е сполучлив автомобил и дали си струва човек да вложи средства в него :)

и също така дали някой колега има наблюдение конкретно върху някой от тези екземпляри

http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11383926674723941&f1=details&slink=52ftwn

http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11369909097638888&f1=details&slink=52ftwn

благодаря предварително, поздрави

Редактирано от piccinini
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да вземеш РС-ка и да искаш да я караш на газ - поне за мен това е извращение. ако не можеш да й плащаш горивото, по-добре вземи някоя печка, недей да се гавриш с колата...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да вземеш РС-ка и да искаш да я караш на газ - поне за мен това е извращение. ако не можеш да й плащаш горивото, по-добре вземи някоя печка, недей да се гавриш с колата...

:PDT_Armataz_07: Абсолютно точно казано!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен пък са глупости това, че не може да и се слага газ, даже новите тси им слагат газови уредби. А за двете обяви, по-добре отиди в сервиз преди покупка, на снимки всички са идеални  :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хаха за газта питам чисто информативно и дали технически е възможно и сполучливо. всеки човек е с различно мнение дали това е извращение или не :) че ще се ходи на сервиз това е ясно, но не казахте нищо относно колата и някакви проблеми, които се срещат редовно. то че колата ще има разни работи за правене е нормално - все пак е +10 годишна, но мисълта ми е при основните агрегати дали може да се очакват големи ремонти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По принцип,газ може да се сложи.Здрави са,проблемни са клапите им ,дебитомера и топлата част на турбото-пука се чугунчето.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а окачването адекватно ли е за нашите пътища  :D  всъщност каква е конфигурацията, с по колко носача на колело? същото ли е като на нормалните версии? скоростната кутия и съединителят издържат ли на по-юнашко каране? и някакви проблеми с електрониката дали има, защото сега си продадох колата -  ауди а4 и последните година и половина - две постоянно изникваха някакви дразнещи проблеми :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да вземеш РС-ка и да искаш да я караш на газ - поне за мен това е извращение. ако не можеш да й плащаш горивото, по-добре вземи някоя печка, недей да се гавриш с колата...

 

Без да се заяждам колега, би ли пояснил кое по-точно е "извратителното" да се сложи газ на един такъв автомобил. За мен Шкодата, под капака не се различава кой знае колко от един Голф 4 1.8т или Ауди А3/4 1.8т, за които газта сякаш не е извращение. Защо според теб тук е такова, заради 2те емблеми vRS, или?

 

а окачването адекватно ли е за нашите пътища  :D  всъщност каква е конфигурацията, с по колко носача на колело? същото ли е като на нормалните версии? скоростната кутия и съединителят издържат ли на по-юнашко каране? и някакви проблеми с електрониката дали има, защото сега си продадох колата -  ауди а4 и последните година и половина - две постоянно изникваха някакви дразнещи проблеми :)

 

Като изключим височината, окачването не е по-различно от стандартното за Октавия. Спирачките са по-големи, което разбира се е в плюс за РС-а. Относно съединителя, държи на тормоз, но зависи и колко ти юнашко карането :sorry: В общи линии, като изключим по-различния интериор и екстериор, колата не се различава особено със стандартна Октавия, т.е. проблемите и детските болести са едни и същи.

С газта има пълно разбирателство, ще спомена единствено, че до момента не съм имал проблеми никакви, разлика във вървежа няма и съм повече от доволен от тази инвестиция.

Относно обявите, гледане на място си му е майката, по-снимки за съжаление не може да се каже много. Ако имаш някакви други въпроси, питай , ако ли не - скачай смело в еднана от двете...ако попаднеш на гледана кола, няма да съжаляваш и за момент, за избора си :doubleup:

 

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Без да се заяждам колега, би ли пояснил кое по-точно е "извратителното" да се сложи газ на един такъв автомобил. За мен Шкодата, под капака не се различава кой знае колко от един Голф 4 1.8т или Ауди А3/4 1.8т, за които газта сякаш не е извращение. Защо според теб тук е такова, заради 2те емблеми vRS, или?

"извратителното" според мен (както и написах в предния ми пост) е следното: не можеш да искаш да си собственик на "бегачка" и първото нещо, което да питаш за нея е дали може някак си така, по-еФтинко да легне карането да го е.а...

п.п. любима гледка ми е да видя що-годе по-мощен бензинов автомобил с извод за пропан-бутан, ама без стикер "gas" - срам и позор грози собственика му вероятно, затова и не споделя, че е с балон в багажника. друго си е да шперкаш на газ, а хората да мислят, че сипваш бензин 100+, нали? сега разбра ли гледната ми точка, колега sharpshooter?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявам се, че вече сипя спам с пълни шепи, но...Продължавам да не разбирам какво общо има каква е колата - голям или малък мотор, скъпа или евтина, "бегачка" или не и дали собственика зарежда на газовата колонка. Какво повече според теб ми дава бензина от газта, за двойно по-високата си цена?

 

 

...не можеш да искаш да си собственик на "бегачка" и първото нещо, което да питаш за нея е дали може някак си така, по-еФтинко да легне карането да го е.а...

Защо, нима всеки един от нас не си прави сметка, какви ще са разходите за гориво? По същата логика, бих попитал всички с дизели, защо сте заложили на нафтата - заради вибрациите, чернилката и по скъпата подръжка ли? Или да се изразя като теб, за да може някак си така по-ефтинко да легне карането..

 

 

п.п. любима гледка ми е да видя що-годе по-мощен бензинов автомобил с извод за пропан-бутан, ама без стикер "gas" - срам и позор грози собственика му вероятно, затова и не споделя, че е с балон в багажника. друго си е да шперкаш на газ, а хората да мислят, че сипваш бензин 100+, нали? сега разбра ли гледната ми точка, колега sharpshooter?

И аз съм без лепенка, но не защото се срамувам или се чувствам по-малко човек от горивото което зареждам, а защото не ми харесва чисто визуално този стикер. Освен това не виждам и смисъл от поставянето му, но това е друга тема. Освен това ще допълня, че това колко октанов бензин си мислят хората че сипвам, не ме интересува, ама хич ;)

 

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

нищо лично, карал съм няколко автомобила на газ по собствен избор. но всеки един от тях е бил "практичен" избор, а не "дегизирана бегачка"! за себе си прецених, че в дългосрочен план е по-добре да карам дизел, затова и си купих! не е по-еФтинко, вервай ми! а стикера (не ти го пожелавам) някой ден може да спаси човешки живот! нищо, че струва само 7 кинта!

п.п. ово е стандарт!

Редактирано от joro_kem
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както и да е, не ми се спори, ясно е че няма да променим гледните си точки :cheers:  Важното е всеки да е "хепи" от избора си :PDT_Armataz_07:

Предвид сериозния офтопик, предлагам на колегата piccinini един тестдрайв, ако е от София :doubleup:

 

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

благодаря за мненията и гледните точки. събрах полезна информация. относно карането на газ - не смятам че 10 годишна октавия рс е голямата бегачка, но всеки си има мнение по въпроса :) благодаря отново за отделеното време :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 не смятам че 10 годишна октавия рс е голямата бегачка, но всеки си има мнение по въпроса ...

 

аз мога да те повозя на една 13 годишна Не-РС-ка, да видим какво мнение ще имаш после  ;)

Редактирано от masterOne
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз мога да те повозя на една 13 годишна Не-РС-ка, да видим какво мнение ще имаш после  ;)

хаха колега аз говоря за сток автомобил, 180 к.с. и предно задвижване не е кой знае какво, при положение че голяма част от новите т.нар. семейни коли имат близки характеристики

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

sharpshooter_ Без да се заяждам колега, би ли пояснил кое по-точно е "извратителното" да се сложи газ на един такъв автомобил. За мен Шкодата, под капака не се различава кой знае колко от един Голф 4 1.8т или Ауди А3/4 1.8т, за които газта сякаш не е извращение. Защо според теб тук е такова, заради 2те емблеми vRS, или?

Ами не е като тези които си изброил.Тези са с по 150 коня двигатели.РС-а е като голф 4 ГТИ и на ГТИ малко някакси не му утива да му се сложи газово.Но това е лично мнение,всеки сам си решава.

Мисля ,че има модели автомобили,не гледай конете,може да има много по мощни бензинови коли,на които и да им сложиш газ е приемливо,на Октавия рс,и Голф ГТИ в случая с които дадох пример са си доста по-различни коли от стандартните.Има разлика в интериора,екстериора и в замисъла за създаването им.Те са с идея за хора ценители на спорта и с бензин в кръвта.Това са коли с характер,коли които ще си останат легендарни с това че са създадени с малко повече идея за удоволствие от шофирането.Смятам дори,че са коли за ценители,защото са специални модели-така се водят и при дилърите.Независимо колко коня са и дали са с дизелов или бензинов двигател.

РС-си купуват мисля хора,които имат маалко по-различно отношение към колата.Не винаги е така разбира се.

Поне така си мисля.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като чета какви мнения се пишат ми се струва , че за да може човек да кара бензинова vRS-ка (или друга кола 150+ к.с.) и да се наслаждава на всичко в нея , трябва задължително да кара само на бензин ! Щом човек е сложил АГУ на такъв автомобил значи е някакъв селяк или псевдо рацер , така ли излиза ?

Нещо са много крайни заключенията на колегата joro_kem  :eusa_think:  Нито си виждал колата на @sharpshooter_ , нито го познаваш лично за да правиш подобни изказвания а и не само към него. Ок дразни те АГУ на РС-ка , ама подобни определения може да си ги запазиш за себе си, естествено нищо лично :)  Всеки има право да се наслаждава на любимата ни марка по начин по който намира за добре ! Ако някой е предпочел да има такъв автомобил и иска да му се радва и кара ежедневно , неможе да бъде ценител ли ? Айде слезте малко на земята ... :)

Аз лично не съм фен на АГУ като цяло , без значение на какво МПС се слага , но се опитвам да уважавам избора на всеки!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Щом човек е сложил АГУ на такъв автомобил значи е някакъв селяк или псевдо рацер , така ли излиза ?

Еее,никой не е писал такива работи.

Всеки има право да си прави каквото иска с колата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да не говорим че вече почти със всички Tsi може да се поръча и газова към нов автомобил,при това без да отпада гаранцията.Съгласен съм че е за ценители РС,ама като почнеш да сипваш по 40 50 лв на ден (примерно),може мнението за газта рязко да се промени :hello:.Разбира се има и хора,които това не им прави впечатление-както се казва кефа цена няма...Сами,в дългосрочен план има ли риск да се кара TSI на газ?Дали ще се прецака нещо след 100к примерно...Не искам да влизам в спорове интересно ми е просто.

Редактирано от dentist
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз питах едно, темата се разви в съвсем друга посока, но няма значение  :Dпреди и аз не бях фен на газовите уредби, но след като предната ми кола харчеше между 13-15л (между 32 и 40лв на 100км) бензин в софия вече ги приемам, ако не ми е проблем да поддържам кола, която има такива разходи само за гориво, предполагам че ще мога да си купя къде къде по хубава.

не ме развирайте погрешно - и за мен РС е по специално изпълнение

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като чета какви мнения се пишат ми се струва , че за да може човек да кара бензинова vRS-ка (или друга кола 150+ к.с.) и да се наслаждава на всичко в нея , трябва задължително да кара само на бензин ! Щом човек е сложил АГУ на такъв автомобил значи е някакъв селяк или псевдо рацер , така ли излиза ?

Нещо са много крайни заключенията на колегата joro_kem  :eusa_think:  Нито си виждал колата на @sharpshooter_ , нито го познаваш лично за да правиш подобни изказвания а и не само към него. Ок дразни те АГУ на РС-ка , ама подобни определения може да си ги запазиш за себе си, естествено нищо лично :)  Всеки има право да се наслаждава на любимата ни марка по начин по който намира за добре ! Ако някой е предпочел да има такъв автомобил и иска да му се радва и кара ежедневно , неможе да бъде ценител ли ? Айде слезте малко на земята ... :)

Аз лично не съм фен на АГУ като цяло , без значение на какво МПС се слага , но се опитвам да уважавам избора на всеки!

здравей, mRt - теб също не познавам, нито ти мен! това обаче не ми пречи да ти пиша, нали това е една от функциите на форума? поправи ме, ако греша! както неколкократно вече написах - това е мое лично мнение (а не заключение) и не ангажирам никого с него! опитах се да посоча (явно не много успешно), че малко или много автомобилът би следвало да е проекция на доходите ни. всеки е сам господар на кефа, респективно и на джоба си, ако ще и метан да й сложи колегата или соларни клетки, той ще си я кара... никъде не съм употребил думите "селяк" и "рацер" - не ми ги вмъквай в клавиатурата, моля те. не мисля, някой трябва да се чувства засегнат от "подобни изказвания и определения" - предполагам целта на темата е да се чуят повече мнения. нищо лично. :cheers:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.