Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Издирвам качествен БГ филм


maxrpm

Recommended Posts

Гледа ми се нещо от БГ киното, но искам знам че няма да попадна на някоя простотия. В Замунда гледах всичко е "драма" или "комедия". Много отегчително звучи, а за новото БГ кино след 89 нямам думи всичко е тип "Дунав мост" или е по 20-30 мин ...

 

Горе долу ще посоча какъв тип филми ми се гледат, като ще започна от най - яките, който съм гледал повече от веднъж и към дъното ще наредя тези който за мен са без особено значение или смисъл

 

1. Комбина (Уникалната жълта 120ка за около 10тина сек!!! + уникален сюжет+готина, синеока мадама smile004 )

2. Всичко е любов

3. Дзифт

4. Оркестър без име

5. Вчера

6. Меги (много як филм !!!)

7. La donna e mobile (1993 e, но не знам, нещо яко има и в него!)

8. Огледалото на дявола (Само и единствено заради шкодата 120 ка!!!)

9. С деца на море (мисля, че този беше за "чичо Манчо" нищо особено, но за губене на време става)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Тримата от запаса" - изобщо всички филми с Парцалев - прекрасен актьор!!!

 

Пробвай и "Топло".

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако харесваш историята - гледай "Златният век", или "време разделно", или "сватбите на Иван асен". като търсиш в замунда, маркирай "исторически"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

КИТ, Дами канят, Вилна зона, От нищо нещо, Бон шанс Инспекторе, Инспекторът и нощта, Нощта срещу 13-ти, Адио Рио, Един снимачен ден, Преброяване на дивите зайци, Лачените обувки на незнайния войн, Комбина...... тези са ми едни от най-любимите. Всичките са качествени. Някои от тях все още могат да се намерят на DVD от поредицата на 24-часа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Господин за един ден" с Тошко Колев.

Нема такъв смех.

"Опасен чар" също, ама като гледам списъка търсиш по-сериозни филми...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като сте тръгнали с Тодор Колев да добавя и "Двойникът", а наистина сериозен, но малко популярен филм е "Стената" 1984г. с Иван Иванов. Също изключително сериозен, но не филм а сериал е "Дом за нашите деца" 1989г. в него участват всичи бг артисти - от Калоянчев до Данаилов, състои се от 16 серии от по час и половина. В замунда ги има.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз препоръчвам:

- повечето с тодор колев - уникален е

- "баш майсторът" също е добър образ, има доста серии и повечето са снимани с доста сцени на открито, т. е. има и коли за гледане. в една от сериите имаше оранжево МВ.

- наум шопов, но до 1989-та - страхотен артист е за мен. препоръчвам "вилна зона".

- "щурец в ухото".

- "маневри на петия етаж".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

според мен голяма част от бг филмите имат страхотен замисъл като цяло - герои, сценарий, режисура. и повечето са интерсни, но до момента, в който идва развръзката... свършват изведнъж, на никъде, сякаш бюджета внезапно е свършил или просто вече на всички им е писнало да снимат. гледаш, гледаш, става интересно, има фабула, но изведнъж - "край"... пример - "преброяване на дивите зайци".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Препоръчват се все стари филми.

Аз като цяло не съм фен на БГ киното. Даже доста ме дразнят повечето филми.

Все пак ще препоръчам един - "Прогноза". Модерен и актуален филм. А за Сашето - Има и Шкода...(Октавия за съжаление) и готина мадама. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък ако може да ползвам темата на Сашо и да кажа, че издирвам "Похищението" на Пламен Масларов. Наистина читав нов български филм. За жалост само с премиерата в Люмиер си остана, а след смъртта на Масларов надали ще го пуснат по кината. А наистина става за гледане.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Забравихте да споменете култовия филм ...Васко Да Гама от село Рупча

 

Братя Мормареви са ми любимци! "Куче в чекмедже" ми е любимия филм! Изобщо на филмите с деца, с Тодор Колев и Парцалев много им се радвам. Саше, ако ти се гледа смях - почти всяка комедия става.

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Маргарит и Маргарита"

"Да обичаш на инат"

"Лавина"

"Испанска муха"

"Рицар без броня"

"Адаптация"

"Граница"

"Мера според мера"

"Любимец 13"

"Звезди в косите, сълзи в очите"

"Мила от Марс"

"Мъже в командировка"

"Осъдени души"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пичове, прегледах до тук и може би само "стената" ми хвана окото като заглавие. Тодор Колев може и да е бил пич, обаче в 2010 год лафовете са му изтъркани, а филмите нищо особено.

 

И понеже последно е мнението на Чавдарлк от него съм гледал

 

"Лавина" - Да, готина мацка, но във филма няма нищо което да ме накара да го гледам друго освен това, че чаках края на работния ден.

 

"Любимец 13" - черно-бял, никакво деиствие, нито в началото, нито в средата или пък в края.

 

"Мила от Марс" - Главната геройня е изключително грозна без грим, филма не блести с сюжет, разправя се за село в което се гледа коз, но същевременно освен бабите, никой от главните герой не пуши, а сюжета се развива около "любовта на село"

 

Най- нескопосания който започнах да гледам - "Възстанието на Л." Сниман 2000год, филм, действието се развива XII.1989, но постоянно във филма си личи, че е сниман 2000. Прибират се от затвора с голф, но зад тях кара нов бус пежо.

Не знам как са правили "Дзифт" 2008, но е перфектен.

 

Идеята ми е ето примерно в комбина гледаш, интересно е какво ще се случи, кой какво ще каже. Има обрат на действието, то не е праволинейно. Примера мисля че се казваше "Хълма на боровинките" Основната идея беше, че влака минаваше по средата на постройка, в която живеят хората. От около 20 тата минута натам си повтарях махайте се от там влака ще ви блъсне бе тапаци.... е познайте как свърши филмът :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има един наскоро излязъл филм - "Кметът" , обаче е документален. Няма коли, но има технически съоръжения и т.н.

Мисля да го гледам по някое време..

Това е някакъв трейлър..май:

http://vimeo.com/10416660

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В тази връзка Саше бих ти препоръчал "Всичко е любов" с Иван Иванов и "Вчера" с Хрисо Шопов (най-уникалния БГ актьор). С Апостол Карамитев аз лично по-харесвам "Специалист по всичко".

Но като цяло харесвам всички БГ филми. Може би щот аха и ше чукна 40, и си спомням онова време, когато и аз бях като хлапетата от "Таралежите се раждат без бодли", "Васко да Гама от с. Рупча", "Куче в чекмедже" и "Войната на таралежите". Спомням си и когато през лятото съм бил в София, преди или след морето при майка ми (Бог да я прости) или при баща ми по учрежденията, та много ми харесват филми, като "Двойникът" и култовите комедии "Маневри на петия етаж", "Топло" и "Два диоптъра далекогледство" с Парцалев.

Но екшъни, може би единствения екшън е "Комбина", като изключим всички партизански саги, като "В името на народа" или "На всеки километър".

Споменаваш "Дзифт". Там........айде няма да говоря.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе хора.....,чудя ви се на акъла...........! :smt030

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Вик за помощ" - участват :Ивайло Герасков ,Павел Поппандов , Елжана Попова ........за мене е доста интересен филм ..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.