Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

О1 повдигане на предницата


bufet

Recommended Posts

прочетох темите за т.н. подложки, но имам допълнителни въпроси

октавията ми (1) е много ниска отпред искам да я повдигна, първо тези подложки от каде да ги купя, второ само отпред ли се слагат, да не се вирне предницата спрямо задницата, и трето някаква схема на монтаж ако има някои и 4-то трябва ли задължително да сменям пружини

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

щом си прочел темите....би трябвало да са ти са се изяснили тези въпроси които си задал...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изключително добре съм го описал и може сам да се справиш при желание от твоя страна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

първо тези подложки от каде да ги купя, второ само отпред ли се слагат

PRR: Еуратек

 

да не се вирне предницата спрямо задницата

PRR: Става малко като 4х4, но не е несиметрично

 

трето някаква схема на монтаж ако има някои

PRR: ЦЪК

 

4-то трябва ли задължително да сменям пружини

PRR: Пружини не се сменят

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно на темата на иконома с хубавото обяснение не съм попаднал, и мерси много за линка защото бях на 30-та страница (от150) от мненията му и търсех темата, ще направя още снимки от процедурата за да е още по лесна за всички решили да си повдигат предницата, попринцип не обичам много високи коли, но спуках картер, оправих го и пред нас пак го закачих в не много висок бордюр, и малко се изнервих..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеци по-късно...

Да кажа и аз... Първо пробвах с по- високи пружини с 10 мм. След като се слегнаха обаче изгубих предимството от 1 см. Утре ще пробвам с правени по схемата подложки...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това, че дадени пружини са по "дълги" съвсем не значи, че ще вирнат колата. Пружините освен дължина имат и еластичност :)

 

Аз мойта я вдигнах доволно. Отпред подложки и стокови пружини, отзад пак стокови, но като за "лоши пътища".

 

Отзад ако искаш да вдигнеш също сложи подложки. Между другото стандартно се слагат само отпред и колата си има фасон, не се вирва носа. Не експериментирай с разни пружини, щото са безбройно много комбинациите и вероятността да попаднеш на дълги и меки е огромна. А от ЕТ тотално отказват всякаква помощ с каталозите. Трябва ровене по етка, каталози на разни пройзводители и ако не си настроен експериментаторски - заеби. Ако обачи си падаш мазохист - ето какво направих аз:

viewtopic.php?f=46&t=18959

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За голямо съжаление и аз ще трябва да се разделя с ниските пружини. Прсто със зимните гуми падна още по-ниско и не се кара. А не ми се мисли какво ще е ако има ледени коловози.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Я. Е как пък го направи това? Стандартно зимните гуми стърчат повече, при едни и същи клас и букви де.

 

Аз лятно съм с 195/65/15 H Cont, сега сложих зимна Viking 195/65/15 Т и колата даже рипна още повече заради T-то. А зимата да се слагат нископрофилни гуми е вредно, предвид това, че живеем в Бойколандия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямам идея - разликата е 2мм между летните 205/50/17 и зимните 195/65/15. Но по меки ли са, ба лиго но наистина на почти всяка неравност - а в София никак не са рядкост ми опира металния щит под мотора. Тегава работа :?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми вдигай я. Че като почне баш зимата, ще стане страшно. То коловози, ями....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 10 години по-късно...
На 3.10.2010 г. at 2:00, bufet написа:

Само отпред ли се слагат, да не се вирне предницата спрямо задницата

 

 

 

Точно същия въпрос исках и аз да питам.

Само отпред едни втулки 20мм са напълно достатъчни?

Задницата нищо

колата си става симетрична?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, joro_kem написа:

отзад можеш да сложиш подложки под пружините.

Може би зависи от модификацията. Май при 4х4 е различно. Аз съм с хечбек на предно. Ето това са подложките, но са над пружините. 

IMG_20200501_134240.jpg

IMG_20200501_130930.jpg

IMG_20200501_134254.jpg

IMG_20200501_145917.jpg

IMG_20200501_145922.jpg

IMG_20200501_150833.jpg

IMG_20200501_150841.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 31 минути, joro_kem написа:

ето такива сложих аз (комби на предно):

тампони.jpg

 

 

значи това са подложките. може ли навсякъде да се купят или само от ET?

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 7 часа, alex80 написа:

И стана ето така ,и малко по големи гуми 

 

 

 

получило се е. с колко см е повдигната на двете места?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 7.06.2021 г. at 16:15, joro_kem написа:

в ЕТ не знам да продават, аз ги купих от ЕМ комплект

може ли да пратиш линк

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 35 минути, Skoda17 написа:

 

получило се е. с колко см е повдигната на двете места?

Отпред и отзад съм сложил по 15 мм втулки и положки

Но съм сложил по твърди пружини които ми дадоха допълнителна височина

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.