Jump to content

>skoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Питане за превод в чешка банка


Peter_B

Recommended Posts

Банката е Československá obchodní banka. В превод мисля, че е Чехословашка търговска банка. Трябва да преведа пари по сметка в нея. Като проучих излиза, че за да пратя пари от българска банка има такси от сорта на 20-40 eur. + такса за банка посредник, която не могат да ми кажат колко е. Та на мен ще ми излизе повече от двойно това което си купих на стойност 35 eur.

Въпросния превод ставал малко по-евтино ако някоя българска банка има "директна кореспонденция" с тази чешка банка. Та въпроса ми е дали някой се е сблъсквал с подобен проблем и да знае нещо повече по този въпрос?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно така е, както са ти казали. Нашенските банки имат директна кореспонденция с доста банки от EU, с други се минава през местна банка-посредник и таксите понякога са двойни. В повечето случаи банката-кореспондент не взима такса, тоест минаваш само с таксата на БГ банката. По принцип от твоята БГ банка би трябвало да могат да ти кажат дали въпросната чешка банка им е кореспондент. Поне на мен в ПИБ ми правят справка. Не знам как е в другите банки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно ще си се понабутам малко. Другият вариянт е да обиколя всички банки и да открия дали някоя има кореспонденция точно с тази банка в чехия, което си е малко като да търся игла в купа сено :-k

Благодаря за отговора.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Попитай продавача дали приема Western Union или MoneyGram - в много случи таксата може да бъде с пъти по-ниска от банка. Обаче застраховката ти срещу измама е нулева в този случай, през банка все пак преводът има някаква легитимност

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Попитай продавача дали приема Western Union ...

И аз се бях сетил за това, но човека приема пари само на банковата си сметка. Грешката си е моя, че бързам да поръчам а после проучвам нещата. :roll:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.. Грешката си е моя, че бързам да поръчам а после проучвам нещата...

или пък следващия път обади схемата, може някой колега да се просламчи към поръчката и разходите да се поделят...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тя поръчката беше от търг в Aukro.cz а не от магазин и няма как да се поделят разходите.... Лицата пускащи търговете са различни хора респ. с различни банкови сметки.....

 

Превода на приблизително 40 eur. коства 18 eur. комисионна за моята банка (това е минималната сума за трансфер в чужбина, когато сумата е малка, а когато е по-голяма е % от стойността й) + комисионна за банката посредник (никой не можа да ми каже колко ще е). Това е за Societe Generale Експресбанк. Различните банки взимат различна комисионна. От Банка ДСК ми искаха като минимална комисионна за трансфера 25 eur. и т.н....

Дано информацията бъде полезна на някого.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.