Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Точна вместимост масло / възд. филтър / добавка ---> 1.9 TDI


Grace

Recommended Posts

Колеги, опитвам се да се сетя точната вместимост масло, която побира 1.9 двигателя на FABIA (ATD ако не се лъжа... 100 PS)!?

 

Въртеше ми се нещо от сорта на 3,7 л., но май са повече?

 

Предстои ми смяна на маслото, мисля да продължа с Castrol TXT 505 01 (5W-40). Мнения?

 

P.s. На колко км се сменя въздушния филтър на мотора?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

4л няма да ти стигнат, 5л туба си вземи.

 

п.с. въздушния филтър на всяка смяна на масло се сменя и той, и е хубаво да е хубав.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

4л няма да ти стигнат, 5л туба си вземи.

 

п.с. въздушния филтър на всяка смяна на масло се сменя и той, и е хубаво да е хубав.

 

Интересува ме точната вместимост.... Ако някой има Autodata бих била благодарна да погледне.

 

А въздушния не се ли сменяше по-рядко :-k

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...

А въздушния не се ли сменяше по-рядко :-k

 

Според Skoda се сменя на 30к км. Но в България като го извадиш на 15к и ти се иска да си го сменил на 10к ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хммм ок :) ще видим кое от двете ще се окаже ;) Фатално ли е принципно, ако при наливането е малко над максимума... например ако вместо 4,3 се сложат 4,5?

 

Препоръки за въздушен филтър и някой знае ли му номера по каталог?

 

MANN например....?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако си го сменяш ти, не го наливай цялото а изчаквай за да видиш нивото до къде е. Също така масленият филтър ще дръпне и той така че трябва да запалиш за малко и след това да изчакаш да се стече, след което пак да провериш. ако пък ти го сменя някой на който това му е работата, тогава не се притеснявай.

Съвет, сменяй всички филтри и масло на 10к и си ок.

 

поздрави smile056

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако си го сменяш ти, не го наливай цялото а изчаквай за да видиш нивото до къде е. Също така масленият филтър ще дръпне и той така че трябва да запалиш за малко и след това да изчакаш да се стече, след което пак да провериш. ако пък ти го сменя някой на който това му е работата, тогава не се притеснявай.

Съвет, сменяй всички филтри и масло на 10к и си ок.

 

поздрави smile056

 

Маслото си го карам до около 15. На толкова е и въздушния... ще гледам да взема да се смени и той тогава. Мерси :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Катализатора? :roll:

 

Уви да. Излишното масло "излиза" през ауспуха и задръства катализатора. Както ти е писал колегата, сложи 3.5-3.7 литра. Изчакай 2-3 минути и провери нивото. Ако е под средата долей още 300гр и пак изчакай 2-3 минути. И така докато го докараш малко над средата. По спомен между минимум и максимум е точно един литър.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понеже държа на автомобила си сменям маслен,въздушен,горивен и поленов филтър с маслото на 10к

също така антифриза и спирачна течност на 2 години и мотора мърка...

 

поздрави smile056

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:oops:

Вземам си думите назад. Забравил съм вече, колко събираше SDI-то:

1.9 ltr./47 kW SDI, 1.9 ltr./74 kW TDI PD and 1.9 ltr./96 kW TDI PD ASY, ATD, AXR, ASZ, BLT approx. 4.3 ltr.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:oops:

Вземам си думите назад. Забравил съм вече, колко събираше SDI-то:

1.9 ltr./47 kW SDI, 1.9 ltr./74 kW TDI PD and 1.9 ltr./96 kW TDI PD ASY, ATD, AXR, ASZ, BLT approx. 4.3 ltr.

 

 

Мерси :)) И мен ме усъмни 4,7, тъй като ми остана около половин литър от предната смяна, а маслото беше на или даже над макс.

 

4,3 се връзва.... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За да не пускам нова отделна тема - има ли смисъл да сложа профилактично някоя прочистваща добавка и ако да каква? Знам, че въпроса е много спорен...

 

Колата е вече на над 200к км. (реални ;) ) и си мисля, че някакво прочистване от сажди не би било лоша идея, но с какво и дали има реален ефект?

 

Liqui Moly например? (Diesel Additive / Spülung...)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

дизеловия двигател не образува налепи от масло!!!

няма нужда от промивки

 

Виждала съм едни интересни снимки на ЕГР клапа ако не се лъжа....... "почти" нямаше полепи от сажди ;)

 

P.s. Говоря за добавка към горивото... не уточних.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Темата е за смяна на масло :smt034 Естествено е да се подразбира,че имаш в предвид добавка за прочистване коята се слага в маслото преди източване.

От сждите в интейка/дето си гледал/а снимки/,никаква присадка не може да те избави!!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.