Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Колата ми спира сигнал на интернет доставчик?


BlackPearl

Recommended Posts

Въпрос към хакерите :) ....

 

Има много интересна дилема?

Имам приятел, който държи малко кафенце до две училища

http://www.facebook.com/pages/Sofia-Bee ... =fbx_album

 

Както се вижда от снимката, колите се спират много близо до бара....

 

Почти всеки път като отида му спира нета (на ЛИНК.БГ е- добричките колеги знаят) и все ме ругае: Ти си баси каръка, като дойдеш и пада нета.....

 

Вчера отивам с колата и след като спрях и влязох в кафето- няма нет...

Той ми казва: Искрене, дойде и падна нета.

 

Като си тръгнах да оставям колата на паркинга ми звъни: Мишок, докато тръгна и нета тръгна, върни се моля те.

Връщам се, спирам пред кафето- нета изчезва. Гледам ГСМите и тн.... отидох на 50м , оставих ги на една ограда- пак няма нет....

Мръднах колата с 20-30 метра(далеч от кафето)- нета идва, преместя колата пред кафето- нета спира.....

 

Много интересно, от какво може да е???

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колата ти докато е пред кафето с запален двигател ли е била?

Според мен нет се губи от дима отделящ се от ДВГ-ти! smile004

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Естествено, че НЕ Е ЗАПАЛЕНА. Няма да им тракам на хората я!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Възможно е колата ти да е била поръчана от ЦРУ например и да е със спец система за заглушаване на вражески шпионски уреди, но да са отказали поръчката и е попаднала на цивилният пазар. smile035 :smt004 smile117

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как приема интернета в кафето? Да няма някаква антена и ти да спираш колата на пътя на сигнала? Спрете нещо друго на същото място.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В офиса съм на БТК, но там нямам проблеми.......

 

ikonoma-нета е безжичен. Рутера е на бара... - няма значение къде спирам около кафето.

Ако спра вече зад ъгъла- няма проблеми, има нет!

(вчера бях спрял точно пред входа, след като ме помоли да се върна спрях от ляво на входа, а днес пак пробвахме и спрях от дясно....все същата работа)...

 

Доста експерименти си направихме с авера тези дни, найстина е много интересна дилемата: иначе нямаше да пиша?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега вече съм сериозен: :-k

На мене ми се е случвало подобно нещо ,при разминаване с друг автомобил,мойта станция на радиото се заглушава от CD-то на другия автомобил за момент докато се разминем,после всичко е ок.

Пробвай да спреш пред друг обект с wireless,да видиш ефекта дали ще е същия.

Мисля си че проблема не е в твоята кола,а в нет-а на кафето.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изключи "-" клема на акумулатора. Тогава ще елеминираш евентуално смущаваща електроника в колата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

нета е безжичен.

 

Сам си отговори! Явно блокираш сигнала. Спри с друга кола и резултата трябва да е същия ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Митаче, не позна!

 

Моя авер всеки ден си спира колата там, приятелите му също. Вчера имаше 4 коли , аз когато отидох и спрях моята- спря нета. Затова съм толкова изненадан!

 

Днес пак като пробвахме имаше 3 коли. Неговата, на приятелката му и на един клиент- само от моята кола се получава.

 

 

Ако трябва ще направя клипче (както Боби с ключ Шкода отключващ 2те му коли)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ися,

 

Както колегата е писал, откачи акумулатора. Ако нета се появи закачаш пак и почваш да вадиш бушон по бушон докато пак изчезне. Някаква електроника ти излъчва и се меша с нета. Което хич не е добре за теб, защото това "чудо" непрекъснато те облъчва докато си в колата.

 

Междувременно пробвай и друго - накарай аверчето да смени канала на който му е wireles-а. Ако така престане да му пада нета при твоето присъствие ще си спокоен, че поне смущенията които генерираш са теснолентови smile091

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:? Е, може ли така ?

 

Сега ме притесни......... Утре ще пробвам и ще кажа резултата?

 

А какво правим ако и след като откача минуса и няма резултат?

 

Странно е? Аз в офиса съм на БТК и колата седи на 5метра , а понякога като съм я барникал.....на 1 стена растояние е стояла и никога не съм имал проблем с нета.

 

Като си живеех преди вкъщи (как звучи само) бях на 4ти етаж, колата я спирах под балкона (15-20м растояние) и пак съм нямал проблеми с нета (там бях на ЛИНК)....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тогава остават две възможности:

1) Имаш електроника която освен на акумулатор разчита и на собствена батерия (примерно аларма)

2) Имаш зелени човечета в колата smile091

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2) Ах мръснициииии! Ама уточни поне (както беше онзи виц в смях в залата) , мъжки ли са, женски ли са тези човечета?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Определено, щом излъчват са женски....

 

Wireless-a работи на различни честоти и то къси вълни. Ако алармата ти е на същата честота, за да търси дистанционното или си пробвал без аларма?

 

Питам, защото, например моето дистанционно не работи, когато се кача в София на копитото. Там няма шанс да си отключа колата(заключването не работи, респективно), тъй като има прекалено много сигнали... И облъчването е страхотно!

 

Може би е от това нещо. Другото е поляритета на купето, ама това не би трябвало да обърква Wi-fi сигнал... Какъв е рутера, на кой RfChannel работи?

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2) Ах мръснициииии! Ама уточни поне (както беше онзи виц в смях в залата) , мъжки ли са, женски ли са тези човечета?

 

Хермафордити са Ися. А и се чивтосват често, та очаквай да имат и малки, т.е. и телевизия скоро няма да хващате smile091

 

Иначе ако алармата ти е двупосочна (т.е. висулката на ключа ти свирка като се включи) като нищо ще е от нея.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Което хич не е добре за теб, защото това "чудо" непрекъснато те облъчва докато си в колата.

 

 

smile091 smile091

 

п.п. това обяснява много неща

 

Смей се. То не случайно на работещите в среда с по-високи излъчвания им се забранява да стоят в раиона им повече от определено време. Да не говорим, че според новите изисквания за трафопостовете те трябва да са изнесени навън, а не в кооперацията. Сещаш ли се защо? :-k

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Смей се. То не случайно на работещите в среда с по-високи излъчвания им се забранява да стоят в раиона им повече от определено време. Да не говорим, че според новите изисквания за трафопостовете те трябва да са изнесени навън, а не в кооперацията. Сещаш ли се защо? :-k

 

аз не се смея,че не съм съгласен за вредата от тези излъчвания, имах друго в предвид.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бе каква ще да е тая аларма на 2.4Ghz. По принцип тая честота се ползва за пренос на данни - Wireless, Bluetooth и прочие комуникационни благини. Не за аларми, те обикновенно са на малко по други честоти.

 

Освен ако в колата на колегата има някаква нефабрична аларма..

 

Това е много интересно. Имаше преди по телевизията репортаж за една бетон-помпа дето блокираше алармите на колите около нея. Оказа, се че дистанционното управление на помпата е правено в знам ли кой гараж и излъчва в широк спектър с яка мощност.

 

Нещо такова ще да е и тука, май. Внимавай да не те надушат от КРС, че това си е противозаконно :)

 

Абе тая кола да не била на някой "бизнесмен" преди това :):):)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бе каква ще да е тая аларма на 2.4Ghz. По принцип тая честота се ползва за пренос на данни - Wireless, Bluetooth и прочие комуникационни благини. Не за аларми, те обикновенно са на малко по други честоти.

 

Освен ако в колата на колегата има някаква нефабрична аларма..

 

...

Имаше преди по телевизията репортаж за една бетон-помпа дето блокираше алармите на колите около нея. Оказа, се че дистанционното управление на помпата е правено в знам ли кой гараж и излъчва в широк спектър с яка мощност.

...

 

Идеята с Blootooth-а е добра. Ако има hands-free или нещо подобно е възможно.

 

Относно бетон-помпата - тук не става дума за дистанционно или каквото и да е друго. Ако на ел-двигателя е развалена искрогасящата група той излъчва шумове в много широк диапазон. Предполагам това им е бил проблема на хората.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Митаче, не позна!

 

Моя авер всеки ден си спира колата там, приятелите му също. Вчера имаше 4 коли , аз когато отидох и спрях моята- спря нета. Затова съм толкова изненадан!

 

Днес пак като пробвахме имаше 3 коли. Неговата, на приятелката му и на един клиент- само от моята кола се получава.

 

 

Ако трябва ще направя клипче (както Боби с ключ Шкода отключващ 2те му коли)

 

Амммм то преди време кадет отидеш и дъжд и гладушки, що се чудиш сега. Минал си на извънземно електричество. Па като погледнеш си на далавера/тока поскъпва/ smile001

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.