Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Octavia 1 1.9 TDI 4X4 - Окти


bega4kata

Recommended Posts

4х4 с дюзи/разпръсквачи/216 не Фират ,а Бош,турбо хибрид от 131 коня със компресорно 52 от 20-ка.Оригинално колата е агр-90 кончета.Турбото е с гейт,не с пром.геометрия,а ние я направихме с турбо с променлива геометрия,като използвахме клапана за агр-а за да управляваме геометрията.Променяме за целта системата с вакумите и поставяме вакумен резервоар.Това че е 4х4 и раздатката е навряна до турбото,води до някои МНОГО ГОЛЕМИ проблеми с тръбата на ауспуха/няма модел със 110 коня и 4х4!!!!!!! :) /Другите дреболии като отичане на турбото,тръбичката за мазане на турбото,турбопътища бяха уйдордисани.Доста върви,утре е при Тони на дино.

ето няколко снимки:ПУСКАМ СНИМКИ КАК ЗАСТАВА ТУРБОТО ,другите подробности са голяма играчка,но не са кой знае колко интересни

post-2454-138453253559_thumb.jpg

post-2454-138453253585_thumb.jpg

post-2454-138453253588_thumb.jpg

post-2454-13845325359_thumb.jpg

post-2454-138453253592_thumb.jpg

post-2454-138453253595_thumb.jpg

post-2454-138453253597_thumb.jpg

post-2454-138453253599_thumb.jpg

post-2454-138453253601_thumb.jpg

post-2454-138453253603_thumb.jpg

post-2454-138453253605_thumb.jpg

post-2454-138453253607_thumb.jpg

post-2454-138453253609_thumb.jpg

post-2454-138453253611_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 165
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • a4tech

    60

  • masterOne

    25

  • donsun

    20

  • bega4kata

    14

Най-много писали в темата

От доста време насам ми се върти в главата идеята, да си пусна и аз моя проект, но... тъй като колата си няма име все отлагах. Колата е О1 1.9 tdi 4X4 90 конски сили 2001година Елеганс. Закупена е чисто нова от Еуратек от мои много близки хора сестра ми и зет ми. Когато я закупих от тях колата бе на 80 000 км. Гледана е като писано яйце - черен път не е видяла, не е пушено в салона абе просто глезена кола. Сега 2010г - три години по-късно откакто е при мен вече е на 116000 км от които 20 000 км с чип. Тези два дни откакто съм на гости във Варна при bega4kata тунинга взе да става по сериозен:

Разпръсквачи Bosch - 216мм закупени от Бош чисто нови.

Турбо - поръчково от Сами made by Gunter service

Софтуер - Тони kelesha

Снимковия материал относно подмяната на турбото ще го предостави bega4kata.

Утре ще се правят донастройки при Тони, пък ще видим докъде ще я докараме...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Варна - Тунинг център за Шкода на балканите....... smile126 едно голямо ЕВАЛА на всички маниаци там. Поздрави и на колегата който се е решил да направи автомобила си по-специален. smile035 само така.

 

 

 

Само да по попитам колегите от София и региона: Абе колеги ние няма ли да се отсрамим с някой проект smile049 ???

 

 

поздрави smile056

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

165 коня на 1.5бара надув.

Колата след 3500 се задънва по графика защото е с малкия/стоков ауспух/,с голяма част от оригиналните микро турбопътища -като агр,колектор всмукателен и т.н.,оригиналния малък интерколер....ТОЕСТ ИМА ВЪРХУ КАКВО ДА ПОРАБОТИ КОЛЕГАТА ЗА НАПРЕД :D До толкова я надухме за сега защото съединитела предвиден за 90коня ще се предаде на по-голяма мощност.Лека полека ще си я ъбгрейдва Андон ;) въпреки че казва ,че за сега му е предостатъчен вървежа.Но аз мисля,че след като си смени съединитела,трябва да сложи по-голяма генерация,колер,колектор от 130 коня,турбопътища и още 15-20 коня ще се появят.За сега железата толкова позволяват :D

За 2 дни,само с едно турбо и дюзи-75 коня увеличение на мощноста спрямо заводската е добро начало :D

post-2454-138453253657_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С вашите магии и на мене ми се докара TDI.

Mай ще сменям бензинката! :-k

Ами айде де :) Ще се сетиш ти....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С вашите магии и на мене ми се докара TDI.

Mай ще сменям бензинката! :-k

 

Не се предавай и ние има какво да покажем...

 

smile056

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С вашите магии и на мене ми се докара TDI.

Mай ще сменям бензинката! :-k

 

Не се предавай и ние има какво да покажем...

 

smile056

 

Не бензиностанцията ли? smile091

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

165 коня на 1.5бара надув.

Колата след 3500 се задънва по графика защото е с малкия/стоков ауспух/,с голяма част от оригиналните микро турбопътища -като агр,колектор всмукателен и т.н.,оригиналния малък интерколер....ТОЕСТ ИМА ВЪРХУ КАКВО ДА ПОРАБОТИ КОЛЕГАТА ЗА НАПРЕД :D До толкова я надухме за сега защото съединитела предвиден за 90коня ще се предаде на по-голяма мощност.Лека полека ще си я ъбгрейдва Андон ;) въпреки че казва ,че за сега му е предостатъчен вървежа.Но аз мисля,че след като си смени съединитела,трябва да сложи по-голяма генерация,колер,колектор от 130 коня,турбопътища и още 15-20 коня ще се появят.За сега железата толкова позволяват :D

За 2 дни,само с едно турбо и дюзи-75 коня увеличение на мощноста спрямо заводската е добро начало :D

Освен да потвърдя казаното по горе от Сами, искам да допълня впечатленията от маршрута Варна-Благоевград.

Колата е една идея по-лагава отпреди, НО като се развърти турбото... колко хубаво свири... smile021

Второ Знам, че за да е така си има причини описани по-горе!

Трето Мисля, че забравих да благодаря на още един човек помагал в този проект бат Васко!

post-2838-138453254139_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

кажи по ли върви ли колата?

лагаво-магаво,дрън,дрън......

имам чувството че не си доволен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

кажи по ли върви ли колата?

лагаво-магаво,дрън,дрън......

имам чувството че не си доволен.

Истината ти казвам...

Отговора е Предоволен за сега! smile035

А относно колата дали върви - няма спиране ти казвам ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега PRR, я си направи мотора 200+ пък след това да те питам на бензиностанцията! smile001

 

8 smile001 Келеша вече го е пробвал при Ауди smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е тя и мойта дава 7-8 като я галя ама я да се подгоним до Варна. smile035

 

колегата да каже разликата в разхода ако я е карал мъжки на обратно smile117

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега PRR, я си направи мотора 200+ пък след това да те питам на бензиностанцията! smile001

 

Извинявам се, че се намесвам така в темата на колегата, но и аз да кажа мнение по върпоса!

 

5.5-6.2 с 15ките със зимните гуми..........

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Андоне,я кажи колко гори сега.Нали щеше да я засичаш

През по-голямата част от пътя карах зад S500 100-130-160. Сравнително бързо стигнах до София, после по-бавничко :smt032. Пича с Мерцедеса пред мен познаваше пътя, ама на абсолютно всички камери и патрулки влизахме със съобразената скорост. А разхода показа 6,4литра на колонка/пълна-пълна/. По-натам ще видя колко литра ще даде в други условия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Андоне,я кажи колко гори сега.Нали щеше да я засичаш

През по-голямата част от пътя карах зад S500 100-130-160. Сравнително бързо стигнах до София, после по-бавничко :smt032. Пича с Мерцедеса пред мен познаваше пътя, ама на абсолютно всички камери и патрулки влизахме със съобразената скорост. А разхода показа 6,4литра на колонка/пълна-пълна/. По-натам ще видя колко литра ще даде в други условия.

 

6.4л./100км. това е супер при средна скорост около 100км.

очаквам при нормално каране да кажеш 5,3/100км.

 

п.п Продава се ок1 1998г.1.8 125cc 20V с обикновенно газово! smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

off :oops:

 

Тази Октавия редовно я виждам паркирана пред СУ или бъркам нещо? :-k

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

off :oops:

 

Тази Октавия редовно я виждам паркирана пред СУ или бъркам нещо? :-k

Друга сигурно виждаш, но това няма значение smile027 .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

6.4л./100км. това е супер при средна скорост около 100км.

очаквам при нормално каране да кажеш 5,3/100км.

Цецо, за 1.9 TDI е мноооого! Конкретната кола е 4х4 все пак де, също зависи и колко е натоварена, но колегата трябва да е карал доста по-бързо според мен. За сравнение, моята дава 5.0 с консуматори в отсечката София - Варна по борд със средна скорост 105км/ч. и това беше преди да пуснат още последната част на магистралата /към 2002г./ Пробвал съм и до Пловдив - само магистралата, от табела до табела /малко нечестно, но исках да видя точно и само магистрално каране/, та със зимните гуми при 15+ градуса, загрят двигател, сух път и средна скорост по борд 131км. ч. разхода беше 5.8/100...

Сами, кажи от къде идва тая разлика... Аз с по-малко коне би трябвало да имам по-висок разход при по-висока средна скорост...според моята логика. И да попитам ако не е проблем - какъв е размера на инвестицийте в конкретния случай? Че мисля ако останат свободни парички покрай другите оръсвания, да позасиля малко и аз количката във Варна smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами,карал е бързичко,колата е доста тежка, 4х4 е/загубите в трансмисията са десетина процента по-големи от нормалната/,освен това е с пакет лоши пътища/с много тежка кора и висока с голямо съпротиврение при висока скорост/колата беше и с доста багаж....и основно ,че дюзите са вече 216.

По принцип 90-ките са най икономичните двигатели ама със стоковите железа ;)Не може да върви повече и да е по-икономична....нали е коментирано това доста....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.