Jump to content

>skoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Перката на радиатора не работи.


boris1305766

Recommended Posts

От известно време,при по-продължителен престой в задръстване Фабията загрява.Прави ми впечатление,че перката на радиатора не се включва всеки път.Решавам си проблема временно,като пускам парното,но трябва да търся причината за това.Благодаря предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако не върти, може да потърсиш изгорял предпазител, а ако върти чат пат, пробвай да смениш включвателя. Май беше отляво на радиатора.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Радиатора и маркучите,влизащи и излизащи в него са горещи и при скорост над 20 км темп си е нормална.Възможно ли е да е термодатчика,който е в радиатора?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Термодатчика, всъщност е термовключвател. Той включва вентилатора при определена темепература. Като остареят, понякога престават да включват. Провери го, като загрееш на място и виж дали включва. А мотора на вентилатора може да го провериш като му подадеш 12V. Само внимавай на кои клеми подаваш, че някои мотори на вентилатора са двускоростни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвай и самата перка да я завъртиш леко на ръка, като не ще да включи - там има разни лагери, втулки, четки и не знам още какво...

Може да е механично износване на нещо си

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвай да не пробаваш разни експерименти за които нямаш никакви позная, а да отидеш до някой сервиз където за 20 лева ще ти свършват цялата работа. Мисля че точно охладителната система не е мястото за експерименти, за да няма после защо ми надува маркучите и т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинете,ама нямах нет няколко дни.Значи,като пусна климатика вентилатора работи.Следователно не е проблема в перката.Друга причина не съм търсил,защото времето застудя и парното почти винаги работи.Сигурно ще отложа за напролет.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.