Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Промивка на скоростна кутия?


joeless

Recommended Posts

Въпроса ми е породен от една тема в 105/120 за скорости и масла... Въпроса ми е по принцип smile049

Ясно е че е хубаво да се сменя маслото на скоростите от време на време, и тъй като при мен това предстояща операция - има ли някаква добавка, или някакъв начин друг, да се поизчисти скоростната кутия преди да се налее новото масло, без да се сваля и разглабя кутията?

За промивка на двигателя има такива добавки, слагат се в старото масло, поработва 15на минути и се източва. Ефекта е добър, поне при моите опити - следващата смяна на масло на 15000 и масълцето си беше доста прилично откъм чистота... Говорим все пак за двигател на над 250 000 ...

Та кажете за скоростите може ли дас е направи нещо?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами на загрята кутия след пътуване източваш маслото (предполага се, че ако има мизерии не са се утаили), позачистваш магнита на пробката и наливаш новото масло, повече от това- здраве ;) Това в идеалният случай е почти херметизирана система и почти няма от къде да се появят гадории.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А щом добавката си изтича заедно с маслото, не може ли да стане примерно с тази за двигател, която си използвал, или не ти се рискува? При затоплена кутия би трябвало да си изтече свободно, заедно с мизериите вътре. Според мен би било опасно, ако е обратното ( добавка за скорости в двигателя ).

Освен ако има добавки специално за скорости, може да пробваш при загрята кутия да източиш старото в някакъв съд, като го прецедиш през ситно метално сито (примерно голям цъдак или сито за брашно). После пак го наливаш, караш и пак източваш, докато в ситото не попадат повече стружки или други едри истории. Вярно е, че е голяма разправия и вътре ще си остане малко черно от старото масло, но пък ще е по-сигурно, че няма да останат по-едри неща вътре и новото масло няма да е за смяна толкова скоро.

За по-добро изчистване само отваряне на кутията се сещам като вариант.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма нужда от промивка. Излишна грижа и евентуално излишен харч за каквито и да са добавки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.