Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

За поведението на президентския кортеж........


stefan l

Recommended Posts

Редно ли е Българският Президент да се придвижва из България по такъв начин, че да застрашава живота на Българите?

 

http://www.btv.bg/news/katastrofi-incid ... ovech.html

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стефане, съжалявам, но все още не са активни анкетите, затова оставям само въпроса ти и линка към новината, нека всеки колега даде своето мнение като отговор в темата.

 

Аз лично съм против това да се шофира по начин, застрашаващ сигурността, здравето и живота на другите участници в движението и не смятам, че водачите на коли от нечий кортеж следва да си позволяват подобни волности и да пристъпват правилата и етиката на пътя. А това, че след инцидента от НСО отричат за него не ме учудва, въпреки че ме вбесява - редовна практика е институциите ни да отричат допуснатите грешки на техните служители, дори ако с действията си те са застрашили нечие здраве или живот. Бият се в гърдите по медиите, че са заловили и разкрили отделни граждани за извършени нередности, но вътре в системата си крият кирливите ризи - срамно, тъжно, гадно, но практика.

 

Поздрави, Ицо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Реално не е в него вината. Вината е в НСО, които като всички служби стоят над закона. И всички журналисти, които си мълчат. Ти да си чул за глобен полицай, еле пък и по време на служба. Нова тв ги показа преди време, че са без колан, като излизат от КАТ Дървеница, глобиха ги после по стаичките, а после, не знам колко е истина, но ми казаха, че са им паднали служебно актовете.

Преди години, на отсечката между бул. България и Драгалевци на околовръстното, пътят все още беше от две ленти с насрещно движение, виждам мерджаните със сини и червени светлини в огледалото, давам десен мигач, натискам спирачките и когато поглеждам след секунда в огледалото, пилотния мерджан се изнесъл в дясно, другите след него в ляво и сам си скочих в канавката, преди да са ме таранирали. Явно решиха, че слизам твърде бавно от пътя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе да ви кажа, жал ми е за колицата. Иначе ако имах един дърт патрул, с удоволствие бих им свалил някоя стружка. Тия са пълни олигофрени.

 

Между другото те действат нахално само към по дребни автомобили. Бил съм свидетел как кортежа застига огромен джип, светка му, свири - оня не ебава. Но не смеят да го притискат. Ако беше малка колица - натискат я без да им пука.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм им ял попарата на тези кортежи.

Моя случая беше подобен на последния пресен случай.Пътувам си с камиона към София,движейки се плътно зад друг товарен автомобил и изчаквайки да свърши десния завой за да мога да го изпреваря,и в един момент колегата пред мене набива спирачки и завива рязко извън платното.Ремаркето му суркайки гуми по банкета с малки камъчета ,вдигна пушилка и се разхвърчаха малки камъчета ,който ми пукнаха на две места предното стъкло.

Аз съответно инстинктивно скачам на педала на спирачките и пред мен в мойта лента на около 15-20м. виждам шибания пилотен автомобил,който директно идваше отгоре ми.Незнам как сме се разминали,но си спомням че освен пилотния автомобил бяха още 3 коли каращи помежду си с не повече от 3 м. дистанция и с около 100км/ч.

Направете си изводите Вие!

Баща ми имаше един приятел шофьор при правителството на Костов(това няма значение),та от него знам,че за тях всеки водач на пътя е потенциален атентатор-камикадзе и не го ли изхвърлят от пътя и стане атентат ,ще ги изхвърлят от системата.Те разчитат на инстинкта на водачите от създалата се стресова ситуация,независимо с трабант, автобус или с 30 тонен камион си.А как се спира 30тонен камион?

А и закона е с тях,мамка му! smile011

Еми ще ги поздравяваме така: smile045

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Редно ли е Българският Президент да се придвижва из България по такъв начин, че да застрашава живота на Българите?

 

Ми,Гоце си е истински перничанин.Само дето не е бил с Голфу! smile096

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...от него знам,че за тях всеки водач на пътя е потенциален атентатор-камикадзе и не го ли изхвърлят от пътя и стане атентат ,ще ги изхвърлят от системата.Те разчитат на инстинкта на водачите от създалата се стресова ситуация,независимо с трабант, автобус или с 30 тонен камион си.А как се спира 30тонен камион?....

Това го пробваха с кортежа на малтийския президент. И тогава оцеля на косъм, след като засекли тир и той се вряза в един от бронираните мерджани.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имах лека закачка преди време с един от тези "драйвери".

Видях в лявото огледало буркани, престроих се в дясната лента и намалих. Без да спирам, защото те се движеха в лявата лента.

Най-отзад на колоната имаше синя вектра без никакви обозначителни знаци - няма буркан, няма надписи, дори не беше с включени светлини! Викам си - някой използва намалението :mrgreen:

Колоната премина и аз продължих. Ускорявайки се (бях с 90 на магистрала) застигам колоната, която намалява и се изнася от магистралата. Минавам в лявата лента и продължавам с ускоряването. Кретенът с вектрата започна да кара на зиг-заг м/у двете ленти. Пак ще кажа - нямаше НИКАКВИ обозначения или сигнализации! Разбрах че е ариегарда, но все пак го освирках. Аз не съм баба Ванга, че да знам каква е колата. Както каза колегата micyri - smile045

А на големите драйвери от НСО пожелавам Краз - от старите :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Баща ми имаше един приятел шофьор при правителството на Костов(това няма значение),та от него знам,че за тях всеки водач на пътя е потенциален атентатор-камикадзе и не го ли изхвърлят от пътя и стане атентат ,ще ги изхвърлят от системата.Те разчитат на инстинкта на водачите от създалата се стресова ситуация,независимо с трабант, автобус или с 30 тонен камион си.А как се спира 30тонен камион?

А и закона е с тях,мамка му! smile011

Еми ще ги поздравяваме така: smile045

 

Аз ако съм камикадзе и съм решил да ги блъсна, повярвай ми.... ще ги центрирам.

Не мисля,че ще се намери свестен шофьор, който ако е решил да прави зулуми- няма да успее на двулентов път да пропусне черен мерцедес, който даже сам идва отгоре му!

 

Това е много тъпо!

 

Като цяло самите им действия са много тъпи!

 

Че те ако го пуснат с нормална кола- никой няма да разбере,че е минал бай ти Пендел........Ама нали трябва показност и да се види силата на властите ни!

 

Преди време когато бях студент(2002-2003 ли беше), чакам си на автогарата такси за Добрич (на цената на билета)

и щеше да минава президента. Че тогава отпреде върви един SL бяло-син и вътре някаквъ мишок-тапишон ругаеше- ей махай тази кола, ей бонак, таз кола да я няма, измитайте се от тука бързо да ги няма тези коли и тн- пълен льохман.....

 

Тези хорица (потърпевшите): Първо бяха ударени, но след като добре са ги "подредили" в управлението , вече версията им е,че се загледали в кортежа и са се ударили самички......

И си мислят, че ние им вярваме......

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За съжаление не е само президентският кортеж или кортежа на премиера или някой друг. Всяко което има връзки и възможности и е във власта се е накичило с по един буркан и като тръгне нанякъде кара като торпедо и хич не му пука за околните защото него ..... буркана го пази smile150

Често съм засичал и сама кола със буркан (не става въпрос за полицейска) да хвърчи по магистралата, за къде бърза един Господ знае ....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А най-"веселото" е, че доколкото знам, торпилите...пардон - шофьорите от НСО, всеки ден преди да излязат на работа попълват декларации, че ще спазват ЗДвП . smile045 smile175

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За подобно поведение - само smile045 .

Но само толкова можем да направим, ще полаем малко, ще има репортаж по новините, после нищо, после пак ще се случи и така...

Инъче определено smile045 за тези, които си позволяват подобно своеволие, мамка им.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

истината е, че трябва много да внимаваме и да се пазим от ВСИЧКИ идиоти на пътя, не само тези от кортежа на този или онзи народен избранник :idea: нека си вземем поука - не минава ден без някой да умре по пътищата, защото някой друг "герой" е решил да докаже, че вече не му е малка пишката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тези от кортежите много са надъхани ама пред колите, които карат до 160 км. в час! И да видим какви са колите от кортежа гледам президента уж го водят в бронирана кола, 2 джипа Ландкрузер V8 ебахти корабите за състезание не стават! И кога стават опасните ситуации когато застигнат бавна колона автомобили и изпреварват по служба с бурканите и много ми е любопитно като президентския кортеж бива настигнат от по-бърза кола какво става, защото и такива коли колкото искаш по нашите пътища! :-k

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на няколко пъти са ме натискали такива депутатски машини. много е гадно.

хем ние им плащаме заплатите хем мачкат. е супер

 

тъпото е че каквато и ситуация да стане така ще го извъртят че ти си виновен а те видиш ли нямат нищо общо със случая и са абсолютно невинни

 

 

гадове :smt018

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

истината е, че трябва много да внимаваме и да се пазим от ВСИЧКИ идиоти на пътя, не само тези от кортежа на този или онзи народен избранник :idea: нека си вземем поука - не минава ден без някой да умре по пътищата, защото някой друг "герой" е решил да докаже, че вече не му е малка пишката.

За мене ИМА значение, дали ненормалникът, който като камикадзе кара срещу мене, в мойта лента за движение и с ясното намерение да ме претрепе, е пиян, дрогиран или просто некадърен рейсър, или, от друга страна, е облечен с власт, избран или назначен да се грижи за моето добруване и изхранващ и себе си и семейството си от МОИТЕ данъци.

Точно преди 15 г. Баща ми се отърва само с леки наранявания при абсолютно същата ситуация. Немецът, който се возеше в колата, се отърва със счупена глава и след тая случка България за него стана терра инкогнита.

За подобно поведение - само smile045 .

Но само толкова можем да направим, ще полаем малко, ще има репортаж по новините, после нищо, после пак ще се случи и така...

Инъче определено smile045 за тези, които си позволяват подобно своеволие, мамка им.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...и много ми е любопитно като президентския кортеж бива настигнат от по-бърза кола какво става, защото и такива коли колкото искаш по нашите пътища! :-k

Хаха, това го наблюдавах по Ботевградско днес около 19 ч. Голям смях. Движи се един кортеж посока София и минава покрай караулката на отбивката за Кремиковци. Да де ама секунди преди това единия Дамбо се включи с Ферарито от Кремиковско шосе по Ботевградско и караше с окло 50-60 в лявата лента. Кортежа го наситга и почва да му свирка. Първия автомобил го изпреварва отдясно и почва да го натиска към бордюра на островчето посредата на булеварда. Действието се развива за секунди. Дамбо наду свирката и газ с Ферарито и им избяга напред. И после не знам какво е станало, ама не им се даде.

Такива моменти са рядкост да се видят, ама беше много смешно. Сигурно едните са си казали "Абе къв е ся тоя с тва Ферари" а другия "Абе кви сте вие с бурканите бееее". И аре ся да видим на кого му е по-голем. И те така с Фераритата и кортежите. Извода е - манете ги тия шкоди. Дайте да си земем по едно Ферари или Порше или най-добре някой Фантом, че Бугати Вейрон е мноо ниско и малко и току виж ония с Ленд Крузиръте V8 ни изФърлили от пътя, а така с голямата кола няма кой да ни закача.

Господ да пази на някой да се случи някое нещастие заради власт имащи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най - гадното е, че всичко се потули и даже Сашо Диков не повдига въпроса.....като едно време!

Някои служби и министерства си останаха с татовия манталитет и персонал...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен ми е интересно защо още има кортежи-скъпи бронирани автомобили,ситуации,нерви.Това нещо не бива да се движи по извънградски пътища,при положение ,че читав хеликоптер е около 1,5-2млн,а брониран автомобил над 800.Ама явно в НСО има много шофьори,дето нещат да стават излишни,а и от подръжка и бензин още яко пари

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И от всичко това получаваме "Чувство на Безнаказаност"!

Честито на печелившите. smile045

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За мене ИМА значение, дали ненормалникът, който като камикадзе кара срещу мене, в мойта лента за движение и с ясното намерение да ме претрепе, е пиян, дрогиран или просто некадърен рейсър, или, от друга страна, е облечен с власт, избран или назначен да се грижи за моето добруване и изхранващ и себе си и семейството си от МОИТЕ данъци.

хм, и каква е разликата, след като така или иначе може да те претрепе, не разбирам... това дали ти си му платил бензина или не, какво променя нещата? пълно е с паметници по пътищата, какво значение има кой ги е причинил, резултатът е един и същ - трагичен!

п.п. и да не помислиш, че съм на държавна служба, колега - и аз като теб плащам данъци smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най - гадното е, че всичко се потули и даже Сашо Диков не повдига въпроса.....като едно време!

Някои служби и министерства си останаха с татовия манталитет и персонал...

 

Наистина има нещо много гнило. Първанката се радва на тотален медиен комфорт. Всичките му издънки - ловни, пътни и какви ли още не, се покриват старателно.

 

Забелязали ли сте например, че в шоуто на оня с тиквоподобната глава (Слави), никога няма скечове с Първанов. Иначе се ебава с всички - Борисов, Цветанов, Станишев, Сакскобургодски, Костов, Петър Стоянов въобще има и сегашни и минали политици. Но Първанов никога не е осмиван там. Не само в това шоу де. За него винаги е - или добро или нищо. Правете си изводите, кой къде и каква власт упражнява.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти май скоро не си гледал Шоуто на Слави??? Мога да се съглася с теб наистина Първанов никога не е правен скеч с него, но ДОГАН редовно присъства в Шоуто на Слави Мариян Бачев го играе, както играе и Яни Янев също така редовно!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не разбрах само защо спрягате полицаите, при положение, че НСО не са към МВР, а са военизиран държавен орган, подчинен на президента ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.